Menu

rockblog33 poleca : Projekt Elektryczny

Projekt Elektryczny - najnowszy skład muzyczny dwóch warszawskich twórców. Marcin Kustra i Igor Buszkowski wyprodukowali wspólnie płytę zatytułowaną „Cyber Generacja”. Krążek zawiera jedenaście utworów słowno muzycznych śpiewanych w języku polskim. Do jednej z piosenek pt. „Z twojej krwi” powstał wideoklip. Muzycy zaprosili do nagrań kilku swoich znajomych: Małgorzatę Sobczyk ( „Jak Wolność to Wolność”, „Los Trabantos”), Wojtka Jabłońskiego („Kult”, „Kasia i Wojtek”) oraz Olka Orłowskiego ( „Magnificent Muttley). Przy powstaniu materiału muzycznego pomagali również Adam Swendera  ( „Buldog”), Laura Gantner, Olaf Tryzna oraz Krzysztof Włostowski.
Płyta odnosi się do wielu muzycznych gatunków. Można usłyszeć na niej folkowe i jazzowe akcenty, chropowate brzmienie, rockową zadziorność, surrealistyczną atmosferę.
„Nie interesowała nas produkcja trywialnych przebojów – mówi zespół. Klasyczne formy znużyły nas. Zapragnęliśmy wyjść poza schemat, odrzucić zaczerpnięte niegdyś szablony usypiające wyobraźnię”.

 Marcin Kustra – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi.
Autor zdjęć do filmów dokumentalnych oraz realizator wideoklipów.
Fascynuje go czarno - biała fotografia, dlatego z niepozorną kamerą M-6 praktycznie się nie rozstaje. Uwielbia eksperymentować i poszukiwać. Na płycie nie sięga wyłącznie po gitarę elektryczną – zasiada za perkusją, używa harmonijki ustnej. Mandolina elektryczna, instrumenty perkusyjne i klawiszowe stały się nowym wyzwaniem. W przeszłości współpracował z kilkoma znanymi twórcami muzycznymi.


Igor Buszkowski – jest pedagogiem oraz artystą plastykiem. Tworzy kipiące barwami obrazy, balansując na pograniczu sztuki wysokiej oraz dosadnego kiczu. Przeszywa je nitkami, a kompozycję obrazu wzbogaca zużytymi przedmiotami. Część prac znajduje się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Współpracował z dziecięcym programem telewizyjnym realizowanym przez TVP, w którym miał swój blog plastyczny. Jest autorem kilkunastu książek dla najmłodszych. Współtworzył formacje muzyczne takie jak „Buzu Sqat” zespół „Jak Wolność to Wolność”, „Róże Europy” czy białoruską grupę „Uria”. Był założycielem zespołu „Narvani”, w którym przedstawił własną interpretację tekstów Curta Cobaina do muzyki zespołu „Nirvana”. Uczestniczył w nagraniach ścieżki dźwiękowej do filmu w reżyserii Jerzego Zalewskiego pt. „Gnoje”.
Czytaj dalej...

rockblog33.pl ma już ponad 1000 stałych czytelników !

Drodzy Blogowicze.
Od wielu miesięcy planowałem uruchomienie w necie czegoś co byłoby moim autorskim projektem poświęconym mojej ukochanej muzyce. Długo biłem się z myślami, czy się to uda, czy ktoś będzie to czytał. Ale z drugiej strony po przeanalizowaniu kosztów jakie musiałem ponieść stwierdziłem, że warto było zaryzykować. Dzisiaj nie ma wielkiego szału ale każdy najmniejszy sukces cieszy. Jest to dobra odskocznia od rzeczywistości, telewizji, beznadziejnego komercyjnego radia oraz muzycznej papki pchającej się do moich uszu z każdej strony, zwłaszcza w autobusach i busach znanych przewoźników, którymi czasami się transportuję z podrzeszowskiej miejscowości do pracy w radiu. 15 minut jazdy i na pamięć znam wszystkie hity dicho polo…czy tego chcę czy nie…muszę słuchać chociaż też płacę za bilet. Ale nie protestuję bo zgodnie z zasadami demokracji to większość ma rację.
Najlepsza pora na redagowanie rockblog33.pl to 5 rano, wtedy wszystko wychodzi, potem autobus i do pracy.
Drodzy czytelnicy jest zatem mały sukces. Oto dziś zaglądnąłem do programu analizującego i co widzę: 1015 stałych czytelników !
Dzięki wielkie…pozdrawiam Was wszystkich a zwłaszcza tych, którzy czytają  np. w dalekiej Kenii.
Czytaj dalej...

Alter Bridge na jedynym koncercie w Polsce!

Jedna z najbardziej przebojowych amerykańskich formacji, zespół którego koncerty porażają niesamowitą dawką energii na jednym koncercie w Polsce! Alter Bridge zobaczyć będzie można na żywo już 16 listopada w katowickim Spodku, a grupa pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej najnowszy album kapeli, którego premierę zapowiedziano na jesień tego roku. Bilety w sprzedaży dostępne będą od piątku, 8 lipca, zapraszamy!


METAL MIND PRODUCTIONS
zaprasza

Na jedynym koncercie w Polsce!

ALTER BRIDGE

Like A Storm


16.11.2016 – Spodek, Katowice, godz. 20.00

Otwarcie bram: godz. 18.30

Bilety w sprzedaży od piątku, 8 lipca!


Bilety do nabycia będą na stronach:
www.shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl,


Alter Bridge powołany do życia został w 2004 roku przez muzyków Creed - Marka Tremonti'ego i Scotta Phillipsa, a wkrótce skład uzupełniony został przez Briana Marshalla (ex- Creed) oraz byłego wokalistę Mayfield Four, Mylesa Kennedy'ego. W 2004 roku ukazał się debiutancki album kapeli "One Day Remains", który w samych tylko Stanach zyskał status Złotej Płyty i po wydaniu tego krążka zespół wyruszył na trasę koncertową po USA i Europie. W 2007 roku wydana została druga płyta formacji "Blackbird", z której pochodzą takie hity jak m.in. "Watch Over You" czy "Rise Today" i grupa intensywnie koncertowała na całym świecie, wydając rok później DVD "Live from Amsterdam". W 2009 roku Myles Kennedy rozpoczął współpracę ze Slashem, a pozostali członkowie AB zaangażowali się w nową płytę i trasę Creed., nie rezygnując jednak z działalności w Alter Bridge. W 2010 roku premierę miał trzeci studyjny krążek Amerykanów "AB III", po którym formacja przez 2 lata intensywnie koncertowała na Starym Kontynencie oraz Stanach i nagrała kolejne koncertowe DVD "Live at Wembley". W 2012 roku członkowie zespołu skoncentrowali się na swoich innych projektach, ale już w kolejnym roku ukazał się ostatni w dorobku studyjny album, "Fortress". Zespół obecnie pracuje nad swoim najnowszym krążkiem, którego premierę zapowiedziano na jesień. Za produkcję płyty odpowiedzialny będzie długoletni współpracownik grupy, Michael "Elvis" Baskette.

W twórczości formacji mieszają się ze sobą elementy różnych rodzajów rocka i metalu, ale nawet najcięższe kompozycje przyprawione są sporą dawką melodii i niesamowitej energii, co najlepiej widoczne jest podczas koncertów grupy, za które formacja ta uwielbiana jest przez fanów jak i krytyków muzycznych. Zespół doceniany jest również przez swoich kolegów po fachu, takich jak np. Slash, Eddie Van Halen, John Paul Jones czy Jimmy Page, którzy gościnnie pojawiali się na scenie podczas koncertów AB. "Zdecydowanie jesteśmy kapelą koncertową. Dla nas właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Nagrywamy płyty, by potem móc grać je na żywo dla ludzi" - mówi Myles Kennedy. A o tym, jaką siłę mają koncerty Alter Bridge będzie można przekonać się już 16 listopada w katowickim Spodku, gdzie zespół wystąpi po raz pierwszy na w pełni samodzielnym koncercie w Polsce. Jako support wystąpi formacja Like A Storm, hard rockowa petarda z Nowej Zelandii, która ma już na swoim koncie 2 studyjne płyty i trasy u boku takich grup jak np. Alter Bridge, Black Stone Cherry, Steel Panther czy Hellyeah. Moc wrażeń gwarantowana, zapraszamy!

Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

Cabineth - polski The Cure !

"Przypływ" to trzeci studyjny krążek zespołu Cabineth. Zespół ma już na koncie EP-kę "Nierealna" z 2014, pełnometrażowy album "Deneb" z 2015 roku oraz teraz - nasze najmłodsze i najnowsze dziecko - album "Przypływ".
Nowa płyta zawiera siedem piosenek, jej czas nie przekracza 37 minut. Jest to nasze działanie zamierzone - w dzisiejszych czasach mało kto poświęca godzinę czasu na odsłuchanie płyty "od deski do deski" - zwyczajnie brakuje wszystkim na to czasu. Chcieliśmy zawrzeć w tym czasie maksymalną ilość emocji i udało nam się to - płyta zawiera huśtawkę nastrojów - od melancholii, poprzez gorące pragnienia, do kontemplacji upływającego nieubłaganie czasu - mowa tu o zamykającym album coverze The Cure
"Seventeen Seconds".

"Przypływ" jest płytą, na którą wszystkie piosenki powstały w niespełna rok. Proces tworzenia zaczął się tuż po ukończeniu nagrań na poprzedni album "Deneb". Na "Deneb" piosenki powstawały w okresie czterech lat od samego początku powstania zespołu - na nowym albumie "Przypływ" to skondensowana ilość nowych emocji, już spójna i próbująca pokazać różne oblicza ludzkich uczuć. W muzyce Cabineth temat przewodni to miłość, która walczy o swoje prawo głosu do bycia i spełniania się w dzisiejszym
bardzo szybko zmieniającym swe barwy świecie.
Czytaj dalej...

Swans "The Glowing Man" - nowy album legendy

Formacja Swans 17 czerwca wydała najnowszy album „The Glowing Man”, ostatni w obecnym składzie. Grupa Swans, której siłą napędową jest Michael Gira, powstała w 1982 r, a w 1997 r. zawiesiła swoją działalność na parę lat. Zespół powrócił w 2010r. albumem „My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky”, później ukazał się„The Seer” w 2012 r. oraz ostatni „To Be Kind” w 2014 r.

„Kiedy w 2009 r. podjąłem decyzję o reaktywowaniu Swans, nie miałem pojęcia dokąd mnie to zaprowadzi. Wiedziałem, że powrót do przeszłości byłbybezowocny. Zastanawiałem się w jaki sposób zamienić muzyczny projekt w przygodę, która poprowadziłaby przez nowe, dotąd nieznane terytoria. Dlatego wybrałem 5 osób, których udział wprowadził element zaskoczenia i niepewności. Nadrzędnym celem jaki nam przyświecałbyła MIŁOŚĆ. I to właśnie miłość doprowadziła nas do mementu, w którym wydajemy ostatni album w obecnym składzie”– mówi Michael Gira.

Materiał na nową płytę został zarejestrowany w różnych studiach w Teksasie, Seattle oraz Berlinie, a realizacją nagrań zajęli się John Congleton,Donn Gunn oraz Ingo Krauss. Za miksy odpowiedzialny jest Ingo Krauss oraz Doug Henderson.

Obecnie Swans tworzą: Michael Gira (wokal, gitara elektryczna i akustyczna), Norman Westberg (gitara elektryczna, wokal), Kristof Hahn ( gitara elektrycznai akustyczna, gitara lap steel , wokal), Phil Puleo (bębny, cymbały, wokal), Christopher Pravdica (gitara basowa, wokal), Thor Harris (perkusja, wibrafon, dzwoneczki, cymbały), Bill Rieflin (bębny, pianino, syntezator, gitara basowa i elektryczna). Gościnniena nowej płycie usłyszymy wokal Jennifer Giry w piosence „When Will I Return”, a na wiolonczeli w utworze„Cloud of Unknowing” zagrał Okkyung Lee.


PIAS
Czytaj dalej...

Red Hot Chili Peppers koncert w Polsce i nowa płyta.

30 czerwca Red Hot Chili Peppers będą gwiazdą festiwalu Open’er. Akcja "Zostaw wiadomość dla Red Hot Chili Peppers" związana jest z premierą nowej płyty zespoły "The Getaway", która ukazała się 17 czerwca 2016 roku. Muzycy pracowali nad nowymi piosenkami z Danger Mouse'em (m.in. The Black Keys, Gnarls Barkley, U2, Norah Jones), który odpowiada za produkcję oraz producentem Radiohead, Nigelem Godrichem, który całość zmiksował. Album promuje singiel "Dark Necessities". Album "The Getaway" jest następcą wydanego w 2011 roku "I'm With You", który w 18 krajach zdobył szczyt notowań.

Warner Music Poland
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS