Menu

Rockowa Noc 2023 - studniówka za nami ! fot. Ilona Matuszewska

ROCKOWA NOC – prawdopodobnie najhuczniejsza, festiwalowa 18-tka w Polsce ogłosiła kolejnych wykonawców tegorocznej edycji oraz before sierpniowego wydarzenia. Studniówkę Rockowej Nocy też mamy już za sobą. Zagrały rzeszowskie kapele metalowe: Halucenogen, Deceaded, Hermetic Evolution. Przy wypełnionej po brzegi sali było ostro i czadowo. Zapraszam do obejrzenia kilku fotek autorstwa Ilony Matuszewskiej.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
https://www.rockblog33.pl/galeria#sigProId133a215b2a
Czytaj dalej...

Koncert Millenium - fotorelacja Victora Czury

W Stalowej Woli  podczas Nocy Muzeuów wystąpił krakowski zespół "Millenium", kojarzony z takimi zespołami jak: Pink Floyd, The Alan Parsons Project i Marillion, Genesis, Pendragon, Arena, IQ czy Pallas. Posiada jednak swoje specyficzne rozpoznawalne od lat brzmienie.
Zapraszam do obejrzenia fotek z tego wydarzenia autorstwa Victora Czury.
Czytaj dalej...

Another Pink Floyd w Jasionce

W sobotę 6 maja w Jasionce wystąpił zespół Another Pink Floyd, polski wykonawca utworów legendarnej progrockowej formacji. Gościnnie zagrał Marek Raduli - bezdyskusyjnie najpiękniej brzmiący gitarzysta w Polsce, występujący w takich zespołach jak Budka Suflera, Bajm, Banda i Wanda.

Zespół zaprezentował widowisko inspirowane trasą koncertową P.U.L.S.E. z 1994r.

Zabrzmiały koncertowe wersje najsłynniejszych utworów Pink Floyd zagrane na żywo: “Shine On You Crazy Diamond”, "Wish You Were Here" , "Another Brick in The Wall", “Sorrow, What Do You Want From Me” czy “High Hopes” a także wszystkie utwory z albumu Dark Side of The Moon.

Oto kilka fotek, które wykonał Jerzy Haas.
Czytaj dalej...

14 kwietnia 2023 r. – koncert zespołu Sztywny Pal Azji

Sztywny Pal Azji, zespół-legenda polskiej muzyki rockowej wystąpił na scenie Zamku Kazimierzowskiego. Największą popularność zyskali w drugiej połowie lat 80-tych i pierwszej połowie lat 90-tych. Grupa powstała na początku 1986. Geneza powstania okazała się banalnie prosta - grupa znajomych spędzała wspólnie wakacje i grając własne piosenki na deptakach Trójmiasta postanowiła rozpocząć oficjalną działalność. Po niedługim czasie, po raz pierwszy publicznie wystąpili w Nowohuckim Centrum Kultury.

Spore zamieszanie wywołała nazwa zespołu, mówiło się wtedy, że jest to nazwa literacko-anatomiczno-geograficzna. Po jakimś czasie muzycy opowiadali, że zespół miał nazywać się Sztywny Pal, ale w związku z tym, że gitarzystę „Azję” na próbach najmniej było słychać dodali do nazwy jego pseudonim.

Pierwszy sukces grupa odniosła na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku, gdzie zespół prezentował styl popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Grupa zakwalifikowała się do „złotej dziesiątki”, a piosenka „Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później premierę miała debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Europa i Azja”. Największe przeboje pochodzące z tego albumu, „Spotkanie z...” oraz „Wieża radości, wieża samotności” bardzo szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Podczas rewelacyjnego koncertu na scenie Zamku Kazimierzowskiego usłyszeliśmy największe przeboje zespołu, które wciąż brzmią świeżo, dynamicznie i zawsze są gwarancją najlepszej muzycznej zabawy. Była to też okazja, aby usłyszeć kilka nowości.

Na zakończenie, na pamiątkę, wszyscy członkowie zespołu otrzymali fajki, które podarowała Pracownia Fajek Mr Bróg Zbigniew Bednarczyk.

Tekst i fotografie: Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
Czytaj dalej...

Rock'n'Fitness - czyli Fitness w Rock'owym stylu!

Rock'n'Fitness - czyli Fitness na Rock'owo - to nowatorskie zajęcia, których nie ma jeszcze na rynku fitness. Pomysł na Rock'n'Fitness jest autorski i powstał dzięki połączeniu dwóch pasji - tańca i muzyki rock'owej. W trakcie zajęć przeprowadzone zostaną intensywne ćwiczenia cardio - aerobik oraz nauka krótkich, autorskich układów tanecznych do utworów w klimacie rock'owym. Propozycja jest o tyle ciekawa, że może być alternatywą dla osób, które nie uczęszczają na żadne zajęcia sportowe czy artystyczne ze względu na muzykę, które nie wpasowuje się w gusta muzyczne osób, słuchających cięższych brzmień.

Założycielką marki Rock'n'Fitness jest Karolina Majdan-Solecka - choreograf, instruktor tańca oraz aerobicu. Pasjonatka tańca i muzyki rockowej.

Zapraszamy na otwarty, bezpłatny cykl zajęć Rock'n'Fitness, które odbędą się w dniach 03.04, 17.04, 24.04, 26.04 2023 w godz. 19:00-20:00 w Rzeszowskich Piwnicach.
Organizatorami wydarzenia są: Rzeszowski Inkubator Kultury - RIK, Estrada Rzeszowska, Rzeszowskie Piwnice oraz Rock'n'Fitness.

MEDIA:
https://www.facebook.com/rocknfitnessofficial/
https://www.instagram.com/rocknfitnessofficial/
https://www.rocknfitness.pl/


źródło: LUKRA FILMS
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS