Menu

Black Sabbath Live Evil (Super Deluxe Box Set)

"Live Evil" był pierwszym albumem koncertowym wydanym oficjalnie w historii Black Sabbath i trzecim albumem drugiego wcielenia zespołu z Ronniem Jamesem Dio jako wokalistą. Po niezwykłych sukcesach albumów "Heaven and Hell" i "Mob Rules", które pokryły się odpowiednio platyną i złotem oraz zyskały sobie przychylność zarówno fanów jak i krytyków muzycznych zespół ruszył w trasę koncertową, która również okazała się sukcesem. Zaplanowano nagranie kilku występów z myślą o wydaniu nagrań w formie albumu koncertowego.

Wydany w 1983 roku album "Live Evil" jako podwójna płyta dotarł do 13. miejsca w Wielkiej Brytanii i 37. na liście Billboard Top 200. Jeden z najbardziej wpływowych wówczas magazynów muzycznych 'Kerrang!' napisał o niej że jest to "jeden z najlepszych albumów koncertowych wszechczasów".

Poza utworami z płyt z Dio, na płycie można usłyszeć klasyki z pierwszego okresu działania zespołu. I tak obok koncertowych wersji 'Neon Knights', 'The Sign Of The Southern Cross', 'Voodoo', czy 'Children Of The Sea', można posłuchać jak Ronnie James Dio poradził sobie z kojarzonymi z głosem Ozzyego Osbourne'a 'Paranoid', 'War Pigs', 'Iron Man', czy 'N.I.B.'.

LIVE EVIL (40th ANNIVERSARY SUPER DELUXE EDITION) dostępne jest w wersjach 4CD i 4LP oraz cyfrowej. Zawiera dwie wersje albumu: na nowo zremasterowana przez Andy'ego Pearce'a oraz wersji z nowym mixem oryginalnych i analogowych wielośladowych ścieżek nagraniowych wykonanym przez Wyn'a Davisa. Wersja fizyczna wzbogacona jest o ilustrowaną książkę okładkową w twardej oprawie z nową treścią oraz replikami książeczek koncertowych i plakatu z trasy Mob Rules.

źródło: BMG
Czytaj dalej...

Armia - "Antologia"

To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Armii! "Antologia" - najnowsze dwupłytowe wydawnictwo zespołu właśnie trafiło do sprzedaży.

Ten wyjątkowy podwójny album to zbiór niepublikowanych dotąd archiwalnych utworów tej kultowej formacji.

Wydawnictwo zawiera ponad trzydzieści utworów z lat 1987 - 2010. Większość z nich, nigdy dotąd nie ujrzała światła dziennego. Pochodzą z różnych sesji nagraniowych i prób. Znajdziemy wśród nich utwory nigdy potem niewykonywane przez zespół, ale też takie, które doskonale znamy, lecz w innych wersjach. Ułożone chronologicznie tworzą swoistą podróż w czasie w towarzystwie wielu znakomitych muzyków, którzy przewinęli się przez szeregi ARMII, pozostawiając po sobie charakterystyczne brzmienia.

Lista utworów:

CD1

1. To jest możliwe
2. Okna
3. Kochaj mnie
4. Światło
5. Ogień
6. Opowieść zimowa
7. Legenda
8. Nie ja
9. Trzy Bajki
10. Ciebie zachowam
11. Nigdy
12. I'll Be Right Where You Are
13. Kret
14. Psalm
15. Nieznany
16. Hamlet
17. Fiołki
18. Bracia

CD2
1. Legia
2. Piosenka po nic
3. Pięknoręki
4. Bóg jest Miłością
5. Nocny lot
6. Delirium wszechmocy
7. Pałacyk Michla
8. Warszawskie dzieci
9. Wczorajszemu
10. Jeszcze raz jeszcze dziś
11. Krzyżokmiet
12. Boney Z
13. Wannoloci
14. Nü
15. Wieczna miłość
16. Teraz teraz


Więcej informacji:

www.metalmind.com.pl
Czytaj dalej...

Bukovsky "Zaczaruj" Zima Records

Zacznijmy od tego, iż Mariusz Bukowski (Bukovsky), przed wieloma laty był głosem gliwickiej sceny alternatywnej.

Piotrek Pawłowski (Made In Poland, The Shipyard) we współpracy z Mariuszem przygotowali nową muzykę w klimacie lat 80-tych, ale zagraną zgodnie z obecnie panującymi standardami i trendami. Darek Dusza jest autorem tekstów na płycie.

I co z tego wyszło ? Dziesięć zgrabnych piosenek, które stacje radiowe mogłyby grać na okrągło. W utworach tych dominuje brzmienie wypracowane przez Piotra Pawłowskiego i jego charakterystyczną gitarę jak i bas. Mnie to bardzo odpowiada gdyż lubię ten głęboki sound, „rozjechane” gitarowe brzmienia. Dokładając do tego bardzo wyrazisty wokal Mariusza otrzymujemy zestaw utworów, które towarzyszą, nie męczą a po zakończeniu odtwarzania chce się nacisnąć play w odtwarzaczu jeszcze raz. Trzeba też przyznać, że od utworu „Sto pytań” zaczyna się nieco ostrzejsza część płyty co pewnie zadowoli zwolenników bardziej alternatywnego grania.

Reasumując płyta godna polecenia, dowodzi że duet Bukovsky & Pawłowski dostarczył muzykę nostalgiczną, shoegazeową, pełną kolorów, gitarową o bardzo czystym brzmieniu. Moje ulubione utwory to: Sto pytań, Plan i Koneser.

A czy stacje radiowe to zagrają to już inna sprawa… gdybym pracował nadal w radiu to na pewno bym grał.

Autor: Jerzy Szlachta
Czytaj dalej...

„MIŁOŚĆ, POKÓJ, ZAMIESZKI” – NAJNOWSZA PŁYTA ZESPOŁU WŁOCHATY

Na ten album czekało wielu fanów polskiego punk-rocka. Mająca premierę dzisiaj, 19.05.2023 roku najnowsza płyta zespołu WŁOCHATY - „Miłość, Pokój, Zamieszki" to siedemnasta pozycja w dyskografii zespołu WŁOCHATY, który mimo zmian personalnych bezustannie, od 1987 roku, komentuje otaczającą nas rzeczywistość. Na płycie znajdziemy 11 premierowych utworów. Od melodyjnego „Wolność", przez osadzony w klimacie Bad Brains „Wyrwany", po charakterystyczne dla WŁOCHATEGO szybkie protest songi, jak np. „Broń masowej zagłady". Zespół na tej płycie objął nową taktykę - dużo melodii, dużo refrenów, czym może przekonać do siebie nowych odbiorców. Nagrania odbyły się w stargardzkim Monroe Studio na przełomie 2022/23 roku. Rolę producenta objął gitarzysta zespołu Piotr Skoda Skotnicki, zaś za mix i mastering odpowiedzialny jest Arkadiusz Aro Jabłoński. Album „Miłość, Pokój, Zamieszki" ukaże się już 19 maja, w 3 formatach: CD, LP oraz na kasecie.

Tracklista płyty „Miłość, Pokój, Zamieszki":

1. Pomiędzy

2. Broń masowej zagłady

3. Problem - reakcja - rozwiązanie

4. Wyrwany

5. Walec

6. Nie rezygnuj

7. Tyrani upadną

8. Mamy dosyć!

9. Chciwość

10. Wolność

11. ...posłuchaj tego

BIO ZESPOŁU

WŁOCHATY - Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów punkowych. Powstał w drugiej połowie lat 80-tych XX wieku w Szczecinie za sprawą dwóch kumpli z ławy szkolnej: Fagasa i Jeża. Mottem ich było: 'skoro inni mogą grać to my też'. Tak się złożyło, że do tej samej szkoły chodził Billy, który został zwerbowany na stanowisko perkusisty. Tak oto Włochaty Odkurzacz (pod taką nazwą zaczynali) rozpoczął swoje pierwsze próby jeszcze w 1986 w szkolnej świetlicy. Swój pierwszy koncert, na 2 gitary i perkusję, zagrali 1 maja 1987 w jednym ze szczecińskich klubów, zaraz po pierwszomajowym pochodzie. Razem z zespołem; pierwszy raz w roli wokalistki debiutowała Katarzyna Nosowska (HEY). Po zmianach systemowych w Polsce, nastały również zmiany w kapeli. W 1990 do zespołu dołączył Pauluss a nazwa została skrócona o 'odkurzacza'. W 1991, już pod nazwą Włochaty, wydali własnym sumptem swoją pierwszą kasetę zatytułowaną "For Sale" w ilości 100 sztuk.

W roku 1993 zdobyli wyróżnienie i zagrali na dużej scenie na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. To był przełomowy koncert w historii zespołu. Ponownie w Jarocinie jako gość Włochaty wystąpił w 2006 roku, oraz 2013, a w 2014 dal niezapomniany koncert na Przystanku Woodstock. W tzw. międzyczasie zagrał wiele koncertów na różnych scenach w kraju, jak i liczne trasy zagraniczne, m.in. Francja, Anglia, Niemcy, Holandia, Czechy, Irlandia oraz ma też wspólne występy z takimi klasykami gatunku jak: Dead Kennedys, Steve Ignorant (Crass), Conflict, UK Subs, Oi Polloi, Exploited, Misfits, Chumbawamba czy Citizen Fish.

Włochaty już ponad trzy dekady komentuje otaczającą ich rzeczywistość, czy to w sprawach politycznych czy społecznych. Ma na koncie 9 studyjnych albumów, 2 płyty live, 2 single, kilka winylowych edycji swoich krążków oraz książkę „Dopisać swój wers..." (2007). Od zawsze w swoim przekazie bezkompromisowi, związani ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi, ekologicznymi, praw zwierząt i Antifą. Mają na koncie współpracę z takimi organizacjami jak Amnesty International, Greenpeace, Stowarzyszenie „Nigdy Więcej", Otwarte Klatki czy Fundacja „Inna Przestrzeń" na Rzecz Wolnego Tybetu.

"Nasze granie to forma aktywizmu. Dzięki naszej muzyce mamy okazję wspierać różne inicjatywy, mówić o ważnych dla nas sprawach czy inspirować innych." - mówią muzycy zespołu.


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

Def Leppard „Drastic Symphonies”

Królowie rocka z zespołu Def Leppard połączyli siły z kultową Królewską Orkiestrą Filharmoniczną (Royal Philharmonic Orchestra) na zupełnie nowym albumie „Drastic Symphonies”. Wydawnictwo zapowiadał utwór „Animal”.

Zespół jest ogromnie podekscytowany premierą płyty. Muzycy byli zdeterminowani, aby na nowo odkryć formułę symfonicznego rocka. Ich odważne podejście do muzyki i drastyczne zmiany w kultowych piosenkach z pewnością się opłacą.

Najnowszy album jest nostalgiczną podróżą w czasie dla zagorzałych fanów zespołu oraz ukłonem w stronę tych, którzy w latach 80. mieli szansę dorastać z Def Leppard w tle. Nowych, młodszych fanów bez wątpienia przyciągnie magia, którą znają głównie z gier i filmów o przygodach Jamesa Bonda.
Zespół nie tylko podjął się przeróbki najpopularniejszych piosenek, ale i tych, które nie otrzymały wcześniej wystarczającej uwagi. Oryginalne nagrania zyskały drugie życie dzięki orkiestrze oraz nowym nagraniom wokali i gitar. W niektórych momentach 63-letni Joe Elliott występuje nawet w duecie z 22-letnim sobą.
Joe Elliott komentuje: – Def Leppard zawsze lubił działać na przekór oczekiwaniom – chociażby łącząc siły z takimi artystami jak Tim McGraw, Taylor Swift czy Alison Krauss. Gdy tylko otrzymaliśmy ofertę ponownej pracy nad niektórymi z naszych poprzednich wydawnictw z Królewską Orkiestrą, natychmiast się zgodziliśmy. Nie jesteśmy może pierwszym zespołem, który tego dokonał, jednak nie mogliśmy przepuścić takiej okazji!

Partie orkiestrowe RPO w aranżacji Erica Gorfaina nagrano w marcu ubiegłego roku w londyńskim Abbey Road Studios. Produkcją zajęli się Def Leppard, Ronan McHugh i Nick Patrick, uznany producent kilku albumów Królewskiej Orkiestry Filharmonicznej i nie tylko, w tym „A Brand New Me” Arethy Franklin czy „If I Can Dream” Elvisa Presleya.
Phil Collen, gitarzysta zespołu, mówi: – Byliśmy zaszczyceni, kiedy zaproponowano nam nagranie orkiestrowego albumu z Królewską Orkiestrą Filharmoniczną. Nie chcieliśmy jednak, żeby do naszych nagrań po prostu dodano orkiestrę. Postanowiliśmy stworzyć coś wyjątkowego: połączyć klasykę z nową aranżacją, w wyniku czego powstało „Drastic Symphonies”. Nagraliśmy więc nowe partie, zremiksowaliśmy poprzednie dźwięki, a nawet wyciągnęliśmy niektóre instrumenty, żeby orkiestra mogła odetchnąć. Dosłownie stworzyliśmy nową płytę.

Grupa nie ukrywa entuzjazmu: – To była praca zespołowa, która zajęła kilka dobrych miesięcy. Ten album składa się z naszych największych hitów i nie tylko – są tu też niesłyszane wcześniej utwory. Jesteśmy bardzo dumni z efektu końcowego. Jest doskonały.
Album „Drastic Symphonies” ukaże się w kilku wersjach. Część z nich zawierać będzie dodatkowy utwór „ Have You Ever Needed Someone So Bad”.
Tracklista:
1. Turn To Dust
2. Paper Sun
3. Animal
4. Pour Some Sugar on Me (Stripped)
5. Hysteria
6. Love Bites
7. Goodbye For Good This Time
8. Love
9. Gods Of War
10. Angels (Can’t Help You Now)
11. Bringin’ On the Heartbreak
12. Switch 625
13. Too Late for Love
14. When Love & Hate Collide
15. Kings Of the World
16. Have You Ever Needed Someone So Bad (Bonus Track)

Dyskografię Def Leppard zamyka album „Diamond Star Halos”, który ukazał się w maju ubiegłego roku. Krążek zdobył uznanie krytyków oraz podbił światowe listy przebojów, stając się ich ósmym albumem w Top 10. 2023 rok otworzyli nową muzyką do produkcji Netflixa „Bank of Dave”, a Joe Elliott gościnnie zaśpiewał w utworze Ghost „Spillways”.
Niedługo po udanym tournée w Ameryce Północnej, na które sprzedano 1,3 miliona biletów, legendy rocka Def Leppard i Mötley Crüe zapowiedzieli światową trasę „The World Tour”. 31 maja artyści zawitają do krakowskiej TAURON Areny.

Def Leppard to twórcy ponadczasowych rockowych hymnów i członkowie Rock and Roll Hall of Fame. W trakcie trwającej ponad 40 lat kariery, zespół sprzedał 100 milionów płyt. Są jedną z zaledwie 5 rockowych grup w historii, których dwie studyjne płyty rozeszły się w nakładzie 10 milionów sztuk zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii.
W skład Def Leppard wchodzą Joe Elliott (wokal), Phil Collen (gitara), Rick Savage (bas), Vivian Campbell (gitara) i Rick Allen (perkusja). Ich najlepiej sprzedające się albumy „Pyromania” i „Hysteria” zawierają takie hity, jak „Rock of Ages”, „Pour Some Sugar on Me” czy „Foolin”.

W styczniu 2018 roku Def Leppard opublikował swoją dyskografię w serwisach streamingowych. Podobnie jak w przypadku oficjalnych premier, zespół ponownie zdominował światowe listy przebojów, a ich płyty znalazły się w iTunes Top 10 w ponad 30 krajach – na przykład „Hysteria”, która 36 lat wcześniej zajęła szczyt listy Billboardu.

Odkąd zadebiutowali w wersji cyfrowej, zespół zgromadził 5,5 miliarda streamów. Tym samym dotarli do młodszej grupy demograficznej – fani w wieku 18-44 lat stanowią obecnie 58% ich publiczności. Def Leppard cieszy się też popularnością na social mediach, gdzie zgromadził imponujące 15 milionów obserwujących.

źródło: Universal Music
Czytaj dalej...

Tomasz Budzyński "Taniec Szkieletów" LP

Pierwsza solowa płyta Tomasza Budzyńskiego, lidera zespołu Armia, na czarnym krążku winylowym! Materiał powstawał w latach 2001 – 2002, a realizację nagrania wspomógł Krzysztof „Banan” Banasik, również (ówczesny) muzyk Armii.

Autorem wszystkich tekstów jest Tomasz Budzyński. Warstwa liryczna nawiązuje do młodości artysty. Dźwięk został zremasterowany na potrzeby tego wydawnictwa.


Lista utworów:


Strona A:

RADIO RIVENDELL

ANIELO MÓJ ANIELE

CUDA

DI END

TYGRYSY JUŻ ŚPIĄ

Strona B:

TANIEC SZKIELETÓW

BRUDNY, CHUDY I ZŁY/PROFESOR TUTKA NA PERONIE

STACJA DĘBLIN/TRANGO TOWER

KAZIMIERZ PRZEZ NAŁĘCZÓW

JESIEŃ

źródło: Metal Mind Productions
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS