Menu

WIND ROSE – włoska power metalowa armia zapowiada nowy album!

Wojownicy power metalu spod znaku krasnoludów WIND ROSE oficjalnie powrócili do kuźni, ogłaszając nowy album “Trollslayer”, którego premiera przewidziana jest na 4 października 2024 roku nakładem Napalm Records! Ten nowy, epicki rozdział rozpoczyna singiel „Rock And Stone”, chwytliwy średniowieczny hymn w pełni inspirowany grą wideo Deep Rock Galactic. Utwór ten to kolejny hit zespołu, który już od 2009 roku serwuje fanom kolejne przeboje, takie jak odtwarzany już ponad 50 mln razy na różnych platformach „Diggy Diggy Hole”.

Ugruntowując swój status jednego z czołowych współczesnych zespołów power metalowych, metalowa sensacja TikToka (z prawie pół milionem obserwujących na platformie) jest obecnie główną gwiazdą trasy koncertowej po Ameryce Południowej. Tej jesieni dołączą do legend heavy metalu Powerwolf i Hammerfall podczas trasy Wolfsnächte 2024.

WINDROSE o “Rock And Stone”:
„Krasnoludy z całego świata, USŁYSZELIŚMY WAS!
Połączyliśmy siły z Deep Rock Galactic, aby wydać nowy singiel ‘Rock And Stone’, który będzie ostatecznym hymnem Dwarf Metalu!
Jeśli nie przyjmiesz Rock and Stone, nie wracasz do domu!”

“Trollslayer” – premiera 4 października (Napalm Records)!


Krasnoludzka podróż WIND ROSE trwa na “Trollslayer”
“Trollslayer” kontynuuje sukces płyty “Warfront” (2022), która zadebiutował w pierwszej dziesiątce amerykańskiej listy Current Hard Music Albums. Album ten, który ukaże się tuż przed największą w historii europejską trasą koncertową z udziałem Powerwolf i HammerFall, zapowiada się na idealne połączenie charakterystycznych imprezowych hymnów z wybranymi głębszymi, poważniejszymi utworami. Eksplodując na scenie dzięki viralowym występom na TikToku i gromadząc prawie pół miliona obserwujących na platformie, a także prawie milion słuchaczy miesięcznie, WIND ROSE ugruntowali swoją reputację potęgi na współczesnej scenie power metalowej.

WIND ROSE o “Trollslayer”:
„Spędziliśmy ponad 2 lata pracując nad ‘Trollslayer’, nową operą Dwarf Metalu, która będzie bawić Cię szybkimi riffami, piwem i dobrą zabawą.
Na ‘Trollslayer’ nie tylko zachowaliśmy wszystkie kluczowe elementy krasnoludzkiego metalu, ale także przywróciliśmy szybkie rytmy, typowe dla naszych poprzednich albumów.
Zarówno ‘Wintersaga’, jak i ‘Warfront’ wywarły ogromny wpływ na naszych fanów, mimo że płyty te różniły się między sobą stylami. Dzięki ‘Trollslayer’ zunifikowaliśmy wszystkie najlepsze cechy obu albumów i zapewniamy, naszym zdaniem, najlepsze jak dotąd doświadczenie Dwarf Metalu.
Nie możemy się doczekać, aż zagramy dla Was na żywo niektóre z tych nowych piosenek. Jesteście gotowi?!”

„Trollslayer” rozpoczyna się od epickiego instrumentalnego utworu „Of Ice and Blood”, przygotowującego scenę dla nadchodzącej ognistej energii. Następny w kolejności jest elektryzujący „Dance of the Axes”, potężna mieszanka chwytliwych refrenów i gardłowego growlu. Bezpośrednio po nim następują dwa imprezowe hymny „The Great Feast Underground” – które porywają słuchacza szalonymi krasnoludzkimi rytmami – oraz „Rock and Stone”, imprezowy utwór inspirowany przez grę Deep Rock Galactic. Album kontynuują trzy poruszające i chwytliwe hymny – szybki „Home of the Twilight”, optymistyczny „To Be a Dwarf” i inspirowany Warhammerem utwór tytułowy „Trollslayer”. Krążek kończy się porywającym utworem „No More Sorrow”, który dowodzi, że WIND ROSE potrafi wpleść w swoją muzykę chwile pełne emocjonalnej głębi. Ten utwór udowadnia, że nawet najpotężniejsi krasnoludzcy wojownicy dźwigają ciężar straty i trudności!

“Trollslayer” zabiera słuchacza w niezapomnianą podróż po metalowych jaskiniach, oddając epickiego, średniowiecznego ducha krasnoludów!

Lista utworów:
1. Of Ice and Blood
2. Dance of the Axes
3. The Great Feast Underground
4. Rock and Stone
5. To Be a Dwarf
6. Home of the Twilight
7. Trollslayer
8. Legacy of the Forge
9. No More Sorrow

źródło: press
Czytaj dalej...

Sesja nagraniowa GuitAr Zet - fot. Agnieszka Koterba

Niedawno odbyła się premiera albumu projektu Guitar Zet "Time is Coming". Guitar Zet to zupełnie nowy projekt, ale zbudowany przy udziale doświadczonych muzyków.

Zespół tworzą :

Arkadiusz Zuzmak - Gitarzysta i kompozytor wszystkich utworów.
Paweł Zwirn (Ex ARLON) – perkusja
Wojciech Famielec (Ex Disperse) – bas
Derek Sherinian – ( ex -Planet X , Dream Theater ) - keyboards

Derek Sherinian zagrał gościnnie w czterech utworach : Morning Rain , Galloping Fun , Rocket Blues , Water.

Album został wyprodukowany przez Simone Mularoni w Domination Studio, odpowiedzialnym m.in. za takie produkcje jak Symphony X, Redemption, Ray Alder czy DGM.

„Bardzo mi się podobało granie na nowym albumie Guitar Zet. Życzę im wszystkiego najlepszego! Myślę, że są tam dobre pomysły !
Morning Rain - To piękna kompozycja. Świetna gra” - Derek Sherinian

Świetny materiał i naprawdę inspirujący!” - Simone Mularoni

Oto galeria zdjęć z sesji nagraniowej do płyty. Autorką zdjęć jest Agnieszka Koterba, której dziękujemy za zgodę na ich publikację.
Czytaj dalej...

KILLSORROW prezentuje singiel "Play With Me"

KILLSORROW powstał w 2008 roku w Krakowie z inicjatywy gitarzysty Michała Sokoła. Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, by w 2015 roku ostatecznie ustabilizować się. Każdy z członków zespołu to doświadczony muzyk, który zagrał setki koncertów i supportował światowej klasy zespoły, takie jak Vader, Decapitated, Electric Light Orchestra, Focus, Paradise Lost, Hate, Hunter, Kat, Acid Drinkers, TSA.

Polski postapokaliptyczny metalowy zespół KILLSORROW muzykę na swój trzeci album zatytułowany „Wasteland Chronicles" nagrał w Heinrich House Studio (Azarath, Behemoth, Masachist) i Studio Centrum. Całość została zmiksowana i zmasterowana przez Fredrika Nordströma w Fredman Studio (In Flames, Arch Enemy, Sabaton, Dimmu Borgir, Septicflesh) w Goteborgu. Okładkę przygotował duet Zbigniew Józefczyk i Michał „Xaay" Loranc (Evangelist, Kamelot, Konkhra). Na nowym albumie zespół prezentuje nowe muzyczne oblicze, gra mieszankę melodii i agresywności Trivium i In Flames z chwytliwymi riffami Iron Maiden oraz progresją Evergrey i Kamelot.

3 listopada 2023 roku zespół wydał album w formacie fizycznym na płycie CD, którą można zakupić poprzez oficjaną stronę internetową http://killsorrow.com/ oraz w sklepie wytwórni Via Nocturna.

Formacja wypuściła lyric video do singla "Play With Me". To wolny walcowaty i przebojowy utwór z płyty "Wasteland Chronicles". Utwór znajdziecie na najpopularniejszych portalach streamingowych.


Tracklista:

Keep Out!
Lost in The Dark
Parasite Symphony
Prototype
Eyes
Shelter
Straight to Hell
Finest Day to Die
Play with Me
Endless Fry
Wasteland
Home Sweet Home
­

źródło: Solid Rock PR
Czytaj dalej...

Cieszanów Rock Festiwal w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu!

Po latach, Cieszanów Rock Festiwal powraca do współpracy z Polskim Radiem Rzeszów oraz TVP Rzeszów.

Cieszanów Rock Festiwal to największa rockowa impreza na Podkarpaciu. W tym roku Organizatorzy stawiają na powrót do korzeni – na cieszanowskiej głównej scenie wystąpi 18 zespołów znanych nie tylko w Polsce. Do tego, na scenie alternatywnej wystąpi 9 kapel, które zwyciężą w przeglądzie młodych zespołów oraz 3 formacje bonusowe – The Freuders, W.S.K i Bimbronauci. Po zakończeniu koncertów na scenie głównej, w cieszanowskiej Cerkwi św. Jerzego odbywać się będą koncerty nocne (alternatywne), które odbywają się w ramach wydarzeń organizowanych przez CITY NGO (strefa organizacji pozarządowych).

Powrót do korzeni to nie tylko kwestia nazwy, ale także formatu muzycznego, który uczestnicy wydarzenia znają bardzo dobrze. W tym roku na CRF wystąpią:

CZWARTEK - 15.08

16:05 - DENOI

17:05 - WŁOCHATY

18:30 - TRANSGRESJA

20:00 - BOOZE & GLORY

21:40 - BOHEMIAN BETYARS

23:20 - KSU

PIĄTEK - 16.08

16:05 - NIEZNANY WYKONAWCA

17:05 - LEJ MI PÓŁ

18:30 - SCHIZMA

20:00 - PULL THE WIRE

21:40 - ŁYDKA GRUBASA

23:20 - DUBIOZA KOLEKTIV

SOBOTA - 17.08

16:05 - OLGA MEDER + DOMOWNICY

17:05 - SEXBOMBA

18:30 - CLOSTERKELLER

20:00 - ZENEK KUPATASA

21:40 - KULT

23:20 - ARMIA

Po latach, do współpracy z Cieszanów Rock Festiwalem powracają media publiczne. W 2024 roku jest to regionalny oddział TVP w Rzeszowie oraz Polskie Radio Rzeszów. Jak mówi Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, jednostki organizującej wydarzenie wraz z Miastem i Gminą Cieszanów:

- Powrót do współpracy z TVP i Polskim Radiem to dla nas bardzo ważna wiadomość. Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować szczególnie, że zarówno TVP jak i Polskie Radio będą na miejscu prowadzić działania w postaci transmisji, wejść na żywo czy „postawienia” własnego studia na miejscu trwania CRF. Taka współpraca pozwoli jeszcze szerzej pokazać ludziom jak wyjątkowym wydarzeniem jest festiwal w Cieszanowie.

CRF to nie tylko aktywności muzyczne - w największym wydarzeniu Podkarpacia udział biorą także organizacje NGO, które prowadzą warsztaty, pogadanki, spotkania z Artystami, pokazy filmowe, organizują wystawy czy zabawy dla dzieci.

W tej chwili w sprzedaży dostępne są:

- karnety 3 dniowe

- bilety jednodniowe

- bilety wstępu na pole namiotowe

- karnety/bilety junior

Impreza rozpocznie się 15 sierpnia na terenie Kąpieliska „Wędrowiec” w Cieszanowie/Nowym Siole. Bilety nabyć można za pośrednictwem strony https://crf.bilety24.pl lub w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia znajdą Państwo także na stronie Facebook wydarzenia - https://facebook.com/rockfestiwal

źródło:
Krystian Naparty
Organizator
Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie
Czytaj dalej...

THOM YORKE - CONFIDENZA Original Soundtrack premiera!

Thom Yorke skomponował muzykę do filmu Daniele Luchettiego "Confidenza" - włoskiego dramatu opartego na powieści Domenico Starnone pod tym samym tytułem. Album 26 kwietnia został wydany cyfrowo, zaś 12 lipca ukaże się na płycie winylowej i CD. Muzyka do "Confidenza" wyprodukowana przez Sama Petts-Daviesa ("Suspiria", The Smile "Wall Of Eyes") ukazuje Yorke'a ponownie współpracującego z London Contemporary Orchestra oraz z zespołem jazzowym, w skład którego wchodzili Robert Stillman i kolega z zespołu The Smile, Tom Skinner.


źródło: sonicrecords.pl
Czytaj dalej...

QUEENSRŸCHE na jedynym koncercie w Polsce!

W lutym przyszłego roku na jedynym koncercie w Polsce wystąpi QUEENSRŸCHE, a w roli supportu zobaczyć będzie można formację Night Demon. Koncert odbędzie się 25 lutego w warszawskim Palladium.

Queensrÿche, legenda heavy i progressive metalu wystąpi w Polsce 25.02.2025! Kultowa formacja 2 lata temu wydała album "Digital Noise Alliance", który jest kwintesencją ich brzmienia. Podczas "THE ORIGINS TOUR EU/UK 2025" jako gość specjalny będzie im towarzyszyć zespół Night Demon. Zapiszcie tę datę w kalendarzu i widzimy się w warszawskim Palladium pod sceną!

Queensrÿche po raz pierwszy pojawili się na scenie muzycznej w 1982 roku. Zespół bardzo szybko zdobył uznanie fanów heavy, power i progresywnego metalu, co przełożyło się na wyprzedane koncerty na całym świecie. Wydając takie albumy jak "The Warning", "Rage For Order" czy "Operation: Mindcrime" udowadniali swoją światową dominację jako jeden z najbardziej szanowanych i kreatywnych zespołów lat 80-tych. Kolejną dekadę otworzyli wielkim sukcesem albumu "Empire". -Posypały się nominacje do Grammy czy nagroda MTV "viewers choice" za hit "Silent Lucidity", który zajmował pierwsze miejsce na listach przebojów. W kolejnych latach artyści ze statusem zespołu legendy wydawali kolejne krążki, sprzedając ponad 20 milionów egzemplarzy na całym świecie. Ostatni z nich, szesnasty w karierze ukazał się w 2022 roku. "Digital Noise Alliance" to kwintesencja Queensrÿche. W każdym utworze znajdziecie bujające melodię, pełną ognia pasję i inteligencję, która jest znakiem rozpoznawczym zespołu od samego początku działalności.

"Dla mnie, muzycznie i tekstowo, Queensrÿche zawsze reprezentowało coś intelektualnego. W czasach, gdy zespoły pisały o sex, drugs, and rock n roll, piosenki Queensrÿche były o polityce, religii i niesprawiedliwości społecznej. Te tematy są teraz bardziej aktualne niż kiedykolwiek. Dziś nadal stąpamy po cienkiej linii między niemówieniem ludziom co mają myśleć, a zachęcaniem do po prostu myślenia" - mówi Todd, wokalista zespołu.

Jako support wystąpi zespół Night Demon, który od ponad dekady dumnie dzierży sztandar tradycyjnego, heavy metalowego brzmienia. Artyści w 2023 roku wydali album "Outsider", który jak sami podkreślają, jest ich najbardziej ambitnym i dopracowanym dziełem dotychczas. Zapowiada się niesamowity wieczór w Palladium!

THE ORIGINS TOUR EU/UK 2025
QUEENSRŸCHE
Support: Night Demon

25.02.2025

Warszawa, Palladium


źródło: Winiary Bookings
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS