Menu

CieszFanów 2023 - kolejni wykonawcy

CieszFanów 2023 - kolejni wykonawcy
fot. Łukasz Łukasiewicz
Niezwykle miło nam poinformować, że podczas CieszFanów Festiwal 2023 wystąpią:


IZZY AND THE BLACK TREES

Ich drugi album „Revolution Comes In Waves” stał się jedną z sensacji końca zeszłego roku. Ekscytujące połączenie gitarowej alternatywy ze świetnymi tekstami Izzy Rekowskiej i jej ekstatycznym śpiewem spodobały się na tyle, że album pojawił się w wielu podsumowaniach rocznych, a w plebiscycie „Teraz Rocka” został uznany najlepszą płytą zeszłego roku.

GOORAL

Nazywa się Mateusz Górny i wyniósł muzykę góralską na zupełnie nowy poziom łącząc ją z elektronicznymi beatami. Nie boi się eksperymentowania, co pokazał występując na jednej scenie z zespołem Mazowsze czy tworząc oprawę dźwiękową do spektaklu teatralnego „Krakowiacy i górale”.

DIRTY SHIRT

Wyjątkowy gość z Rumunii, który w swojej muzyce miksuje metal z muzyką słowiańską i world music. Nie na darmo do ich muzyki przywarło określenie „crossover folk metal”. Dirty Shirt uważany jest za jeden z najoryginalniejszych zespołów pochodzących z Europy Wschodniej i występuje w całej Europie zarówno na festiwalach metalowych, jak i tych z muzyką folkową.

NANGA

Niezwykłe połączenie doświadczenia trzech muzyków nieistniejącego już zespołu Lao Che (Filip Różański, Maciej Dzierżanowski, Karol Gola) z wyjątkową Magdą Dubrawską (Gang Śródmieście, Utrata Skład), wokalistką obdarzoną intrygującym głosem i autorką błyskotliwych tekstów, które trafnie, choć czasem z elementami abstrakcyjnego humoru, opisują trudną współczesność.

Przypominamy, że podczas tegorocznego festiwal w Cieszanowie wystąpią też:

Dezerter, Hunter, Słoń, Cool Kids Of Death, Strachy Na Lachy, Majka Jeżowska, Spięty, Frontside.

KONKURSUJEMY

1 marca ruszył konkurs młodych zespołów. Zgłoszenia można wysyłać na stronę cieszfanow.pl, do specjalnej zakładki „konkurs”. Czekamy na nie do 31 marca. Przesłuchiwać i wybierać będzie jury, w skład którego wchodzą m.in. Bartłomiej Stolarek (Pol’and’rock Festival), Joanna Zientarska (Antyradio), Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza), Leszek Gnoiński (Antyradio). Laureaci z poprzednich lat świetnie sobie radzą, a są wśród nich takie zespoły jak Transgresja czy Klangor.

źródło: Leszek Gnoiński - Biuro Prasowe

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.