Menu

Slipknot przedstawia teledysk do "Yen"

Slipknot przedstawia teledysk do "Yen"
Slipknot podzielił się nowym teledyskiem do singla "Yen", który wyreżyserował wszechstronnie utalentowany członek zespołu M. Shawn "Clown" Crahan. "Yen" to najnowsza zapowiedź nadchodzącego, nowego albumu formacji ze stanu Iowa "The End, So Far", który ukaże się 30 września.

Zarówno utwór, jak i teledysk są wizytówką szerokich horyzontów jednego z najbardziej popularnych, a zarazem tajemniczych zespołów na świecie. Zespołu, który niestrudzenie wytycza nowe szlaki, wciąż na nowo definiuje i odświeża muzykę rockową.

"Yen" to następca głównego singla "The Dying Song (Time To Sing)", który wraz z oficjalnym klipem miał premierę w ubiegłym miesiącu. W tym przypadku reżyserią również zajął się M. Shawn "Clown" Crahan. Utwór zdobył powszechne uznanie, w tym magazynów "The Fader" czy "Rolling Stone".

Nad brzmieniem albumu "The End, So Far", który już dostępny jest w pre-orderze, czuwali muzycy Slipknot i Joe Barresi. Na wydawnictwie znalazł się opublikowany niespodziewanie singiel "The Chapeltown Rag".

"The End, So Far" stanowi następcę znakomicie ocenionego zestawu "We Are Not Your Kind", który był dla grupy trzecim z rzędu, który dotarł na szczyt zestawienia Billboardu. Płyta pojawiła się też wysoko na listach sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Meksyku, Niemczech, Francji czy Szwecji.

Slipknot jest właśnie w trakcie trasy, w ramach której 7 sierpnia 2022 roku zagrał w gdańsko-sopockiej ERGO ARENIE.

Lista utworów "The End, So Far":

1. Adderall

2. The Dying Song (Time To Sing)

3. The Chapeltown Rag

4. Yen

5. Hivemind

6. Warranty

7. Medicine For The Dead

8. Acidic

9. Heirloom

10. H377

11. De Sade

12. Finale

Slipknot

Nigdy nie było takiego zespołu jak Slipknot i nigdy nie będzie. Ekipa z Iowy to najbardziej bezkompromisowa i unikatową formacja na planecie, której wpływy przekraczają gatunki i pokolenia. Od powstania w 1999 roku, muzycy zdobyli Grammy, 10 platynowych i 41 złotych płyt. Ponadto zgromadzili 8,5 miliarda streamów i 3,5 miliarda wyświetleń klipów, co jest bezprecedensowe dla rockowego zespołu w tym pokoleniu lub jakimkolwiek innym. "Rolling Stone" umieścił wydany w 2001 roki album "Iowa" w zestawieniu "100 najlepszych metalowych albumów wszech czasów".
- Są najważniejszym zespołem epoki - podsumował "The Ringer". Ich poprzednia płyta "We Are Not Your Kind" była trzecią z rzędu na szczycie notowania Billboard 200. Wydany w 2019 roku album znalazł się także na 1. miejscu list sprzedaży w 12 krajach. "The End, So Far" to siódme studyjne dzieło bandu, po którym nic nie będzie takie same.

źródło: Warner Music Poland

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.