Menu

Steve Hogarth - " zimno na zewnątrz, ale żywy ogień w środku" - rodzinne spotkanie wigilijne.

Trwa odliczanie do 7 grudnia, kiedy to w łódzkiej Wytwórni wystąpi Steve Hogarth - jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów progresywnej sceny i głos legendarnego zespołu Marillion. Koncert będzie miał wyjątkowy, świąteczny charakter i specjalną listę utworów.

"Zazwyczaj na scenie mam choinkę i zachęcam ludzi, by przynosili bombki i je wieszali podczas mojego występu. Jeśli to robią, daję im tequilę" - tak w wywiadzie dla Metal Hammera artysta mówi o nadchodzącym występie w Łodzi - "To nie jest oczywiście wszystko, są też inne rzeczy, gram też trochę piosenek. Celem tych koncertów jest eksperyment, sprawdzenie, w jakim kierunku potoczy się wieczór. Publiczność ma swój duży udział, staram się prowadzić konwersację z ludźmi, zaangażować ich. Ubierają choinkę, piją tequilę, czasem proszą mnie o zagranie konkretnych piosenek, które gram, jeśli uda mi się ogarnąć jak. Zazwyczaj na próbach ćwiczę cztery razy więcej utworów, niż faktycznie później wykonuję podczas występu, daje mi to więc szersze możliwości, jeśli chodzi o repertuar. Gram dużo własnych piosenek, tych solowych, jak i tych wydanych pod szyldem Marillion.(...) Wykonuję też dużo coverów utworów, które mają dla mnie duże znaczenie. Gram utwory Kate Bush, Kraftwerk, Ala Stewarta, Petera Gabriela, The Psychedelic Furs, Leonarda Cohena, Chucka Berry’ego, George’a Harrisona, The Beatles, Joni Mitchell, Davida Bowiego, Abby, Rufusa Wainwrighta… a to tylko kilkoro artystów, których utwory grywam podczas swoich koncertów. Oczywiście nie dam rady zagrać wszystkiego, ale każdy z wymienionych muzyków jest dla mnie opcją."

A dalej w rozmowie z Agatą Podbielkowską Hogarth opowiada: "Wigilię pamiętam jako coś niezwykłego. Kiedy byłem dzieckiem, to był dla mnie naprawdę magiczny czas. To takie wspaniałe uczucie ciepła. Zimno na zewnątrz, ale żywy ogień w środku. Staram się to w jakiś sposób osiągnąć podczas tych świątecznych koncertów. Powiedziałaś, że traktuję swoich fanów jak rodzinę, ale oni też mnie traktują jak rodzinę, jest to więc obustronne (...) Razem świętujemy Boże Narodzenie"

To będzie magiczny wieczór i wyjątkowe wydarzenie, zapraszamy serdecznie, bilety jeszcze w sprzedaży!

Metal Mind Productions

zaprasza

h natural

(STEVE HOGARTH)

07.12.2023 – Łódź, Wytwórnia

Otwarcie bramek: godz. 19.00

Rozpoczęcie koncertu: godz. 20.00


Ceny biletów (w przedsprzedaży/ siedzące):
Kategoria 1 - 250 PLN
Kategoria 2 - 220 PLN
Kategoria 3 - 210 PLN
Kategoria 4 - 190 PLN


Steve Hogarth jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów muzyki progrockowej na świecie. Posiadacz niesłychanej skali głosu od ponad 30 lat stoi na czele zespołu Marillion, z którym nieustannie święci sukcesy artystyczne. W 1997 roku wydał swój pierwszy solowy album pod pseudonimem „h” zatytułowany „Ice Cream Genius”. Materiał nagrywał razem z keybordzistą Porcupine Tree – Richardem Barbieri – oraz muzykami znanymi z zespołu Blondie: Davem Gregorym i Clemem Burke. Jego solową dyskografię zamyka wydany w 2017 roku album „Colours Not Found In Nature”, nagrany ze szwedzkim zespołem Isildurs Bane, natomiast w marcu zeszłego roku ukazała się najnowsza płyta Marillion, "An Hour Before It's Dark".

Steve Hogarth to nie tylko niezwykły talent, ale też wyjątkowa osobowość, co potwierdzi każdy, kto choć raz miał szansę być na jego koncercie. Podczas występu 7 grudnia w łódzkiej Wytwórni wokalista zaprezentuje specjalnie przygotowany repertuar, w którym obok jego solowych dokonań i utworów z repertuaru zespołu Marillion nie zabraknie również piosenek wykonawców, których darzy szczególnym sentymentem. Co więcej, podczas swoich występów Steve Hogarth często i chętnie wdaje się w rozmowy z widzami, podczas których opowiada anegdoty ze swojego życia. To będzie wyjątkowy wieczór, zapraszamy!

http://www.stevehogarth.com/

https://www.facebook.com/IceCreamGenius

źrodło: Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

Motorhead ‘ANOTHER PERFECT DAY’ ŚWIĘTUJE SWÓJ JUBILEUSZ

“Another Perfect Day” uważany jest za jeden z najbardziej kontrowersyjnych albumów w historii grupy Motörhead. Od samego jej początku była to płyta stojąca w opozycji do wszystkiego. Po tym, jak gitarzysta Thin Lizzy Brian ‘Robbo’ Robertson zastąpił w zespole Eddiego Clarke’a, szósty album Motörhead zaprezentował zupełnie inne muzyczne podejście - Lemmy określił je jako ‘musicalowe’. Klasyczny skład grupy wypełnił swoją misję wykorzystując pełen potencjał swojej nieokrzesanej dzikość. Teraz zespół poszedł tradycyjnym rockowym tropem, wzmocniony przez starannie dobraną produkcję.

W 1983 roku piekielne patenty Lemmy’ego i Philla owinięte zostały przez wielowymiarowe, piętrzące się efekty gitarowe Robbo. Początkowo zaskoczyło to fanów, przyzwyczajonych do przypiekania na gorąco przez zwodnicze, złożone termonuklearne bluesowe riffy i ozdobniki Eddiego. Następująca po skrytykowanym albumie “Iron Fist”, ta kolejna w dyskografii zespołu płyta “Another Perfect Day” staje dziś przed nami po 40 latach od swojego debiutu i turbulencjach, które przeżyła w swoim czasie. Ten album był jedynym takim rozdziałem w historii zespołu, dzieląc ją na to co przed nią i to co po niej.

Po czterdziestu latach od swojej premiery, “Another Perfect Day” utrzymuje swoją pozycję najbardziej surrealnego odjazdu we wczesnej historii Motörhead. Album zasłużył na ponowną ocenę, oddzielną od tamtego gorącego czasu i emocji związanych z rozpadem klasycznego składu i dołączeniem Robbo.

W ramach celebracji 40 rocznicy wydania szóstego albumu studyjnego w arsenale Motörhead, “Another Perfect Day” ukaże się w nowych wersjach deluxe. Będzie wersja podwójna CD i potrójna winylowa z twardą oprawą i dużymi książeczkami. Płyty zawierać będą remaster oryginalnego albumu, oraz nigdy niepublikowany pełen koncert z 22 czerwca 1983 roku nagrany w Hull City Hall. Na CD i w digitalu znajdą się także nigdy do tej pory niepublikowane wersje demo nagrań z płyty. W książeczce będzie historia powstania albumu oraz wiele nigdy niepublikowanych zdjęć. Jest także limitowana edycja pojedynczego kolorowego winyla (niebiesko czarny swirl) z oryginalnym albumem w zremasterowanej wersji.
Szczegóły poniżej. Pozostałe wydania i informacja pod adresem: www.iMotorhead.com

LP & CD zestaw utworów

Album “Another Perfect Day”:
1. Back At The Funny Farm
2. Shine
3. Dancing On Your Grave
4. Rock It
5. One Track Mind
6. Another Perfect Day
7. Off To War
8. I Got Mine
9. Tales Of Glory
10. Die You Bastard

CD & Digital: utwory bonusowe:
11. Turn You Round Again (I Got Mine, B-Side)
12. Hoochie Coochie Man (Live, Shine B-Side)
13. (Don't Need) Religion (Live, Shine B-Side)
14. Climber (Demo)
15. Fast One (Demo)
16. Chinese (Demo)
17. Climber (Instrumental Demo)
Live at Hull City Hall, 22.06.1983
(Nigdy niepublikowany)
1. Back at the Funny Farm
2. Heart of Stone
3. Shoot You in the Back
4. Marching Off to War
5. Iron Horse / Born to Lose
6. Another Perfect Day
7. Hoochie Coochie Man
8. (Don't Need) Religion
9. One Track Mind
10. Go to Hell
11. America
12. Shine
13. Dancing on Your Grave
14. Rock It
15.Bite the Bullet
16. The Chase Is Better Than the Catch



źródło: BMG
Czytaj dalej...

Rzeszów: „Królowie Bluesa” – koncert mistrzów gitary !

W 2023 roku Estrada Rzeszowska obchodzi 3 jubileusze: 65-lecie Estrady Rzeszowskiej, 10-lecie Rzeszowskiego Inkubatora Kultury oraz 1. urodziny Rzeszowskich Piwnic. Z tej okazji, 13 października o godz. 19:00 w kinie Zorza odbędzie się koncert "Królowie Bluesa".

Tej jesieni Rzeszów żyje bluesem. Po 3-dniowym festiwalu Rzeszów Breakout Days, Estrada Rzeszowska szykuje kolejny koncert dla fanów bluesa, podczas którego wystąpią czołowi polscy gitarzyści, członkowie legendarnych zespołów takich jak: Dżem, Perfect, Budka Suflera, Laboratorium, Ania Wyszkoni. 13 października, w kinie Zorza wystąpią: Leszek Cichoński "Guitar Workshop" & friends, Dariusz Kozakiewicz, Marek Raduli, Jerzy Styczyński oraz Damian Ukeje.

Leszek Cichoński to ceniony polski gitarzysta, kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów. Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa, który organizuje co roku 1 maja we Wrocławiu. W 2023 roku zagrało razem 7967 gitarzystów bijąc ponownie własny rekord. Cichoński współpracował m.in. z ojcem polskiego bluesa Tadeuszem Nalepą, legendarnym jazzmanem Wojciechem Karolakiem i świetnymi amerykańskimi bluesmanami m.in. Carlosem Johnsonem i Johnem "Broadway" Tuckerem.

Darek Kozakiewicz to kompozytor i gitarzysta znany przede wszystkim z zespołów Breakout, Test
i Perfect. Kozakiewicz przez 50 lat pracy twórczej współpracował z artystami takimi jak Anna Jantar, Robert Chojnacki, Jan Borysewicz czy Natalia Sikora. To właśnie z Natalią Sikorą jako wokalistką powstał zapis koncertu Darek Kozakiewicz LIVE w Radio Opole w 2021 roku. W obecnym składzie można usłyszeć Justynę Panfilewicz, wokalistkę obdarzoną nietuzinkową barwą głosu, kompozytorkę i autorkę tekstów, zdobywczynię głównych nagród w ponad 30-tu ogólnopolskich festiwalach.

Marek Raduli – artysta otwarty i nieszablonowy – nieustannie eksperymentuje i poszukuje wciąż nowych obszarów ekspresji w muzyce. W latach 80. i 90. XX wieku zasłynął jako świetny gitarzysta rockowy dzięki swojej współpracy z zespołami Banda i Wanda, Bajm, Grupa Tadeusza Nalepy i Budka Suflera. Jako ważne pole jego działalności należy wymienić także udział w projektach bluesowych (poświęconych Jimi Hendrixowi i Tadeuszowi Nalepie), Irish-jazzowych (Carrantuohill), a nawet w aranżacjach muzyki Fryderyka Chopina na zespół rockowy i kwartet smyczkowy, z którym to od 2010 r. odwiedził największe miasta całego świata.
Jesienią 2013 roku Marek rozpoczął współpracę z Anną Wyszkoni – zrazu jako muzyk-instrumentalista, a wkrótce także jako producent, aranżer i szef muzyczny jej zespołu. Jednocześnie stale występuje i nagrywa ze sławną grupą Laboratorium, koncertując na największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą.

Jerzy Styczyński Pierwszy kontakt z zespołem miał w 1978 roku, chociaż nie była to stała współpraca - nie uczestniczył m.in. w nagraniu pierwszego singla zespołu. Na stałe powraca do grupy w maju 1981 roku. Nie przerywając pracy z Dżemem, udaje mu się również towarzyszyć innym artystom: Chłopcom z Placu Broni, Lombardowi, M. Jakubowicz, L. Cichońskiemu, R. Style, Staremu Dobremu Małżeństwu.

Wśród nagród ceni sobie bardzo wyróżnienie pisma "Gitara i Bas", które otrzymał 10 marca 1996 roku w warszawskiej Sali Kongresowej.

Damian Ukeje jesienią 2011 wziął udział w pierwszej edycji programu The Voice of Poland
i zakwalifikował się do kolejnego etapu, dołączając do drużyny Nergala. Dotarł do finału, podczas którego premierowo wykonał autorski utwór „Nie mamy nic”, a dzięki wygranej podpisał kontrakt
z wytwórnią płytową Universal Music Polska. W listopadzie 2012 wydał swój pierwszy singel, „Bezkrólewie”. W 2013 roku premierę miał jego debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu „Ukeje”, z którym dotarł na 44. miejsce na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. 22 czerwca 2013 TVP wyemitowała film Ukeje, którego był bohaterem.

Bilety na koncert dostępne są w sprzedaży online: https://blues.estrada.rzeszow.pl/ oraz stacjonarnie w Rzeszowskich Piwnicach.

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/1dSHnKx4b

źródło: Estrada Rzeszowska
Czytaj dalej...

Rockblog33.pl poleca: Alice Cooper "Road"

25 sierpnia ukazał się najnowszy album króla horror rocka, firmuje go oczywiście swoim nazwiskiem Alice Cooper a jego tytuł "Road". Na płycie znajdziecie klasyczne hard rockowe numery, zagrane z rockowym "pazurem" do takiego brzmienia atysta przyzwyczaił nas od lat. To dobrze że ten 75-latek wciąż jest aktywny i nagrywa, chociaż kolejne jego płyty nie są kamieniami milowymi rocka. Jednak słucham ich z wielką przyjemnością  i przypominają mi młodzieńcze czasy, kiedy na takie nowe dźwięki czekało się z wypiekami na twarzy.

Lista utworów:

1. I’m Alice
2. Welcome To The Show
3. All Over The World
4. Dead Don’t Dance
5. Go Away
6. White Line Frankenstein
7. Big Boots
8. Rules Of The Road
9. The Big Goodbye
10. Road Rats Forever
11. Baby Please Don’t Go
12. 100 More Miles
13. Magic Bus

Polecam tę płytę i zapraszam do słuchania audycji Rock Rolla w każdą środę o godz.21.00 w proradio.pl. Tam będzie często grana.

Jerzy Szlachta
Czytaj dalej...

Rockowa Noc - godzinowa rozpiska koncertów !

ROCKOWA NOC to festiwal o MOCNYCH KORZENIACH – w 2023 roku będzie świętował swoje 18-ste urodziny i zdecydowanie będzie to NAJGŁOŚNIEJSZA IMPREZA W MIEŚCIE, do tego NAJWIĘKSZA 18-tka W POLSCE!

Daj się porwać w wir imprezy i poczuj na własnej skórze kawał historii polskiego rocka! ROCKOWA NOC 2023 to dwa dni dobrej zabawy 25 i 26 sierpnia na terenie festiwalowym w samym sercu Rzeszowa – na Politechnice Rzeszowskiej. Potężny obszar jest podzielony na: 

  • strefę koncertową, w której na scenie głównej zobaczysz największe gwiazdy polskiego rocka w jego barwnych odsłonach – Rockowa Noc nie zamyka się na żadne rockowe i metalowe brzmienia, a to znaczy, że w line-upie na pewno znajdziesz coś dla siebie,
  • strefę gastro, w której wrzucisz coś na ząb,
  • strefę atrakcji dodatkowych, wśród których zaplanowaliśmy między innymi strefę spotkań z artystami, rockotekę, strefę motocyklistów, czy strefę atrakcji dla dzieciaków.
Największa 18. w Polsce to zabawa do białego rana, dlatego w nocy z 25 na 26 sierpnia rozpalimy wielkie ognisko, przy którym zacieśnimy więzi wspólnie grając na gitarach i śpiewając największe rockowe hity.

Nieodłącznym elementem ROCKOWEJ NOCY jest też co roku Przegląd Zespołów Konkursowych, w którym młoda zdolna krew walczy o nagrodę finansową i statuetkę związanego z Rzeszowem założyciela kultowej kapeli Breakout – Tadeusza Nalepy. Ze sceny popłyną autorskie kawałki młodych kapel i ich aranżacje mistrza Nalepy.

Wbijaj na zakończenie wakacji 2023 do Rzeszowa i zapewnij sobie potężne emocje i dawkę niezapomnianych wrażeń ma Rockowej Nocy!
Czytaj dalej...

Rzeszów - Rockowa Noc 18 urodziny !

ROCKOWA NOC to festiwal o MOCNYCH KORZENIACH – w 2023 roku będzie świętował swoje 18-ste urodziny i zdecydowanie będzie to NAJGŁOŚNIEJSZA IMPREZA W MIEŚCIE, do tego NAJWIĘKSZA 18-tka W POLSCE!

Daj się porwać w wir imprezy i poczuj na własnej skórze kawał historii polskiego rocka! ROCKOWA NOC 2023 to dwa dni dobrej zabawy 25 i 26 sierpnia na terenie festiwalowym w samym sercu Rzeszowa – na Politechnice Rzeszowskiej. Potężny obszar jest podzielony na: 

  • strefę koncertową, w której na scenie głównej zobaczysz największe gwiazdy polskiego rocka w jego barwnych odsłonach – Rockowa Noc nie zamyka się na żadne rockowe i metalowe brzmienia, a to znaczy, że w line-upie na pewno znajdziesz coś dla siebie,
  • strefę gastro, w której wrzucisz coś na ząb,
  • strefę atrakcji dodatkowych, wśród których zaplanowaliśmy między innymi strefę spotkań z artystami, rockotekę, strefę motocyklistów, czy strefę atrakcji dla dzieciaków.
Największa 18. w Polsce to zabawa do białego rana, dlatego w nocy z 25 na 26 sierpnia rozpalimy wielkie ognisko, przy którym zacieśnimy więzi wspólnie grając na gitarach i śpiewając największe rockowe hity.

Nieodłącznym elementem ROCKOWEJ NOCY jest też co roku Przegląd Zespołów Konkursowych, w którym młoda zdolna krew walczy o nagrodę finansową i statuetkę związanego z Rzeszowem założyciela kultowej kapeli Breakout – Tadeusza Nalepy. Ze sceny popłyną autorskie kawałki młodych kapel i ich aranżacje mistrza Nalepy.

Wbijaj na zakończenie wakacji 2023 do Rzeszowa i zapewnij sobie potężne emocje i dawkę niezapomnianych wrażeń ma Rockowej Nocy!
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS