Menu

Dawid Brykalski „Komendarek. Życie pozaziemskie”

Gna syntezatorach w niepowtarzalnym, unikatowym stylu.

Tworzy muzykę, którą nie sposób pomylić z nikim innym. Jego kompozycje wykorzystywano w filmie, teatrze i telewizji, a także chętnie samplowano. A do tego wszystkiego... pochodzi z innej planety. W oryginalny sposób przetwarza tematy muzyczne swego dzieciństwa, wczesne inspiracje, a także światowy polityczny zgiełk oraz własne zaciekawienie przyszłością planety i perspektywami ludzkości.

Jerzy Kordowicz (Polskie Radio Trójka): Władek jest geniuszem i wariatem w najbardziej pozytywnym znaczeniu tych słów. Jest nieszablonowy, ma swój świat i swoją filozofię.

Przemysław Rudź: Jest najsympatyczniejszym i najwrażliwszym kosmitą, jakiego kiedykolwiek poznałem. Jak można w to wątpić? Ziemia tak wyjątkowego i oryginalnego artysty by nie zrodziła!

Michał Kirmuć: Władysław Komendarek to artysta osobny i wyjątkowy.

Na kolejnych stronach „Życia pozaziemskiego” opowiada o swoim dzieciństwie, pierwszych zespołach, sukcesach odnoszonych z grupą Exodus, bogatej karierze solowej, instrumentach, ale też o relacjach z kosmosem, wiarą i odpowiednim odżywaniem się.

Dawid Brykalski–dziennikarz, socjolog, pisarz. Rozmawiał zarówno z gwiazdami świata muzyki(„Sprzedać duszę diabłu”, 2011), jak i fantastyki („Rozmowy przekorne”, 2003).

Z Władysławem Komendarkiem współpracował wcześniej przy filmie„W kosmosie zawsze jest dobrze”(2013) oraz wielogatunkowym i wielopokoleniowym projekcie koncertowym „Metropolis”. Pierwsza edycja książki w twardej okładce i z dodatkowym CD („Komendarek–Chopin”).

Ta edycja dostępna w limitowanym, jednorazowym nakładzie 500 sztuk.

OUT:15.11.2024 ISBN 978-83-61637-26-4
Czytaj dalej...

"Książka o Winylach"

Trochę to zajęło, ale jednak w końcu staje się faktem! Dodruk "Książki o winylach" już lada chwila. Od 9/11 do 24/11 do północy trwa przedsprzedaż. Mamy tylko 200 sztuk. Wysyłka nastąpi 10 grudnia!

„Książka o winylach” to pozycja, której nie możecie przegapić, zwłaszcza jeśli fascynuje Was magia czarnych płyt. To nie tylko opowieść o samej technologii winyli, ale także o ludziach, którzy przez lata kształtowali ich historię – zarówno tych znanych, jak i mniej oczywistych bohaterów.

Dla kogo jest ta książka? Dla każdego! Nie musisz być ekspertem od winyli, aby w pełni cieszyć się tą lekturą. Autor – z miłością i pasją – prowadzi Cię przez świat winyli, od fascynujących opowieści historycznych po praktyczne porady dla kolekcjonerów. Nawet jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z winylami, znajdziesz tu cenne wskazówki, jak budować swoją kolekcję, a także jak najlepiej słuchać swoich płyt.

Dlaczego warto ją mieć? Bo „Książka o winylach” to nie tylko przewodnik po świecie muzyki analogowej. To również historia pasji, determinacji i miłości do muzyki, która zamienia hobby w styl życia. Książka porusza tematy, które zainspirują zarówno fanów winyli, jak i tych, którzy marzą o tym, by swoją miłość do muzyki przekuć w sposób na życie.

Do tego książka oferuje niepowtarzalne wywiady z osobami, które współtworzą dzisiejszy świat winyli, a także cenne rady dotyczące sprzętu audio – od prostych porad po rozważania na temat nowoczesnych technologii, takich jak NFT i blockchain w muzyce.

Niezależnie od tego, czy już kolekcjonujesz, czy dopiero zaczynasz, ta książka pozwoli Ci zgłębić świat winyli na nowo. Zapisz się na drugą edycję i dołącz do grona szczęśliwych posiadaczy „Książki o winylach”!


"Sądząc po pierwszym rozdziale będzie świetna rzecz! Anegdoty zgrabnie wplecione w merytorykę - gratuluję. Włoch od "zamrażarki dźwiękowej" - świetna historia!"

Paweł Błędowski

RADIO LUBLIN

"Jest bardzo interesujący i wciągający. Myślę, że dobrze nakreśla historię rejestracji dźwiękowej i opisuje najważniejsze etapy prowadzące do powstania nośnika płyty winylowej, jaką znamy dziś. Gratuluję zgłębienia tematu i licznych ciekawostek! Rozdział ten budzi apetyt na resztę książki."

Robert Filipowski

TERAZ ROCK

źródło: Pan Winyl
Czytaj dalej...

Rzeszów: Północ Południe - Spotkania Filmowe !

Fanów dobrej rockowej muzyki a w szczególności miłośników puknk rocka i co za tym idzie twórczości legendarnego KSU zapraszamy do udziału w tej imprezie. Odbędzie się m.in. projekcja najnowszego filmu pt. "Idź pod prąd" .
Po fimie dyskusja i spotkanie z Eugeniuszem „Siczką” Olejarczykiem, a także aktorem Ignacym Lissem, reżyserem Wiesławem Paluchem i dziennikarzem Jerzym Szlachtą.

Program spotkań filmowych:



czwartek, 7 listopada

17:00 Smak wolności (fab. Ukraina, 117')
Kino Zorza SALA WIDOWISKOWA

19:30

Otwarcie wydarzenia „Północ-Południe - Spotkania Filmowe” (II edycja)

Idź pod prąd! (fab. Polska, 97') + spotkanie z Eugeniuszem „Siczką” Olejarczykiem, a także aktorem Ignacym Lissem, reżyserem Wiesławem Paluchem i dziennikarzem Jerzym Szlachtą.
Kino Zorza SALA WIDOWISKOWA

piątek, 8 listopada

17:00

Pieśń ziemi (dok. Norwegia, 90')
Kino Zorza SALA WIDOWISKOWA


piątek, 8 listopada

19:00

Otwarcie wystawy plakatów filmowych Patrycji Longawy

HOL KINA ZORZA

20:00

Powoli (fab. Litwa/Szwecja/Hiszpania, 108')

Kino Zorza SALA WIDOWISKOWA


sobota, 9 listopada

17:00

Be Hippie - Made in Poland (dok. Niemcy, 104') + spotkanie z autorami filmu Ronaldem Urbańczykiem i Tomaszem Kucharskim.

Kino Zorza SALA WIDOWISKOWA

20:00

Wytłumaczenie wszystkiego (fab. Węgry, 122')

Kino Zorza SALA WIDOWISKOWA


niedziela, 10 listopada

17:00

Inwalida (fab. Słowacja, 108')

Kino Zorza SALA WIDOWISKOWA

19:00

Simona Kossak (fab. Polska, 100') – zamknięty pokaz przedpremierowy + spotkanie z Anną Kamińską autorką książki „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak”

WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI

Zakończenie „Północ-Południe - Spotkania Filmowe”

Kino Zorza SALA WIDOWISKOWA
Czytaj dalej...

Tony Iommi: premiera reedycji solowych albumów z Glennem Hughesem “The 1996 Dep Sessions” i “Fused”

Jest już dostępna zapowiadana wcześniej premiera reedycji solowych albumów Tonyego Iommiego, nadal aktywnej legendy metalu. Gitarzysta Black Sabbath wydał dwa wspaniałe solowe albumy z legendarnym wokalistą Deep Purple - Glennem Hughesem.

Tony Iommi to legenda metalu i jego ojciec chrzestny. Ale nigdy nie osiadł na laurach i nadal wyadje nową muzykę w solowym wydaniu. Dziś BMG wznawia dwa jego solowe albumy nagrane wspólnie z byłym wokalistą Deep Purple - Glennem Hughsem.

Współpraca gitarzysty Black Sabbath z wokalistą Deep Purple - Tonyego Iommiego i Glenna Hughesa rozpoczęła się w połowie lat 80'tych. Początkowo album, który Iommi nagrał z Hughesem miał być płytą solową Iommiego. Jednak naciski wytwórni spowodowały że "Seventh Star" został wydany w 1986 roku pod szyldem Black Sabbath. Mimo tych zawirowań, album był sukcesem komercyjnym.

Obydwaj muzycy byli bardzo zadowoleni z rezultatów wspólnej pracy, jednakże dopiero w 1996 roku udało się im znowu wrócić razem do studia. Wspólnie stworzone utwory zostały nagrane w wersjach demo. Niestety sesja została przerwana na tym etapie, bo Black Sabbath zreaktywował się wtedy w oryginalnym składzie. Demo jednak wyciekło i krążyło wśród fanów jako bootleg "Eighth Star". Żeby temu przeciwdziałać, nagrania zostały wydane oficjalnie w 2004 roku jako "The 1996 Dep Sessions".

Wydanie tej płyty jako solowego albumu Iommiego było iskrą, która pozwoliła muzykom wrócić do tworzenia wspólnie utworów. Dzięki temu ponownemu spotkaniu powstała płyta "Fused", która wydana została w 2005 roku.

Dzisiaj wytwórnia BMG wydaje "The 1996 Dep Sessions" i "Fused" ponownie. Obydwie po raz pierwszy pojawią się na winylu (limitowe kolorowe wersje), poza tym będą także na CD (digisleeve) oraz w wersjach digitalnych.


źródło: Filip Sarniak BMG
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS