Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

PIXIES - Complete B Sides: 1988-97 (Remaster)

W ramach obchodów 40-lecia działalności zespołu, kompilacja Complete B-Sides: 1988–97 grupy Pixies została wznowiona 25 lat po swojej pierwotnej premierze.

Po remasteringu zbiór zawierający klasyczne utwory ze stron B singli jest dostępny na podwójnym czarnym winylu, podwójnym przezroczystym winylu oraz podwójnym CD. Jest to również pierwsze oficjalne wydanie tej kompilacji na winylu.
Pierwotnie wydana na CD w 2001 roku, kiedy zespół miał już za sobą prawie dekadę przerwy w działalności, kompilacja Complete B-Sides zawierała 19 utworów ze stron B singli pochodzących z klasycznego okresu współpracy Pixies z 4AD (1988–1991). Na wydawnictwie znalazły się m.in. utwory „Wave of Mutilation (UK Surf)", „Into The White", „Bailey's Walk" oraz „The Thing".

Na potrzeby tej reedycji wszystkie utwory zostały ponownie zremasterowane z oryginalnych taśm analogowych przez Kevina Vanbergena, kontynuującego szeroko zakrojone prace remasteringowe nad katalogiem zespołu. Oryginalna lista utworów została rozłożona na trzech stronach winylu, natomiast na czwartej stronie dodano bonusowe nagrania koncertowe. Znalazło się tam sześć utworów pochodzących z późniejszych wydań singlowych Pixies, w tym ze wznowienia singla Debaser z 1997 roku.

Nowe wydanie stanowi uzupełnienie niedawno wznowionej kompilacji Live at the BBC. Projekt graficzny przygotował Chris Bigg (v23), wykorzystując fotografie z archiwum Simona Larbalestiera, które pierwotnie były planowane do wykorzystania przez Pixies, jednak ostatecznie trafiły do archiwum. Obaj wieloletni współpracownicy zespołu pracowali równolegle nad obiema reedycjami, oddając hołd zmarłemu projektantowi graficznemu zespołu, Vaughanowi Oliverowi.

źródło: sonicrecords.pl

Nowe wydawnictwo Lunatic Soul - premiera!

Swoją premierę nowe wydawnictwo Lunatic Soul, projektu multiinstrumentalisty i kompozytora Mariusza Dudy, zatytułowane „Transition II".

Wydawnictwo zawiera nowo zremiksowane i zremasterowane bonusowe utwory z siódmego albumu Lunatic Soul, „Through Shaded Woods", a także wcześniej niepublikowany „Realm Of The Weeping Willows", którego pierwszy szkic narodził się podczas sesji nagraniowych w 2020, ale został ukończony na początku 2026 roku. W rezultacie powstało wyjątkowo spójne wydawnictwo, prezentujące Lunatic Soul z interesującej, bardziej instrumentalnej, folkowo – melancholijnej perspektywy, nawiązującej do wczesnych albumów oraz do twórczości Mike'a Oldfielda i Dead Can Dance.

Mariusz Duda mówi:

„Wraz z płytą „The World Under Unsun" zakończył się pierwszy muzyczny rozdział Lunatic Soul. I zanim projekt wejdzie w zupełnie nową fazę, chciałbym powrócić do jednej suity sprzed 6 lat, która nigdy nie ukazała się na winylu, i w nowej, skondensowanej wersji, w końcu zaprezentować ją na winylowym nośniku. To album, który pojawia się w idealnym momencie. Można zapytać: dlaczego akurat teraz? Dzieje się tak dlatego, że Lunatic Soul się zmienia. Po opublikowaniu ośmiu albumów tworzących mroczny cykl „The Circle of Life & Death", Lunatic Soul przekształca się w projekt, w którym zacznie pojawiać się więcej muzycznego światła i nadziei. A „Transition II" już zawiera te jaśniejsze elementy i zajmuje miejsce dokładnie pomiędzy starym a nowym".

Tracklista:

1. Realm Of The Weeping Willows (11:42)

2. Hylophobia (2026 Remix) (03:20)

3. Vyraj (2026 Remix) (05:32)

4. Transition II

(Condensed Version, 2026 Remix) (23:00)

źródło: Mystic Production

Hackett & Rothery – The Roaring Waves !!!

Dwaj tytani muzyki progresywnej, Steve Hackett (Genesis) i Steve Rothery (Marillion), połączyli siły na albumie „The Roaring Waves” – wyjątkowym, pełnym atmosfery wydawnictwie instrumentalnym, ukształtowanym przez wspomnienia, wyobraźnię i żywiołową potęgę morza.

„To nie jest album, jaki gitarzyści zwykle nagrywają razem.” – Steve Hackett

Premiera: 28 sierpnia, nakładem InsideOut Music, w następujących wersjach:

Limitowana edycja na niebiesko-liliowym marmurkowym winylu – tłoczenie half-speed master wykonane przez Milesa Showella w Abbey Road Studios; dostępna wyłącznie w sklepie HackettSongs.

Czarny winyl – również half-speed master autorstwa Milesa Showella w Abbey Road Studios.

CD + Blu-ray (mediabook) z miksem Dolby Atmos oraz stereofoniczną wersją audio w wysokiej rozdzielczości.

Standardowe wydanie CD.

Steve Hackett i Steve Rothery podpiszą wszystkie egzemplarze zamówione w przedsprzedaży w sklepie HackettSongs.

źródło: Steve Hackett

Koncertowy przewodnik od winiary Bookings

1. THE CASUALTIES - 30.06/ Poznań, 2Progi oraz 1.07/ Warszawa, Hydrozagadka

Największe irokezy i kolce na amerykańskiej scenie street punk? To oczywiście The Casualties! Grupa pod dowództwem Marca Eggersa i Jake'a Kolatisa wystąpi 30 czerwca w 2Progach w Poznaniu oraz 1 lipca w Hydrozagadce w Warszawie. The Casualties powstali w 1990 roku z misją wskrzeszenia prawdziwego, ulicznego punk rocka - tego bardziej zadziornego, a przede wszystkim krytycznie podchodzącego do rzeczywistości. Muzycznie grupa wzorowała się na brytyjskiej scenie i takich zespołach jak The Exploited, GBH, The Varukers czy Sex Pistols. Formacja z Nowego Jorku łączy agresję z przebojowością oraz wyrazistym przekazem, którego braku dopatrywała się wśród nowo powstających zespołów określających się jako punkrockowe.

2. GEORDIE GREEP - 4.07/ Kraków, Hype Park; 5.07/ Warszawa, Niebo oraz 10.08/ Poznań, 2Progi

Geordie Greep zagra latem trzy koncerty w Polsce! Wizjoner brytyjskiej alternatywy wystąpi 4 lipca w krakowskim klubie Hype Park, dzień później w warszawskim Niebie oraz 10 sierpnia w klubie 2Progi w Poznaniu. Gdy Frank Zappa wydawał swój pierwszy album z The Mothers of Invention, miał wówczas 26 lat. Często porównywany do niego Geordie Greep w tym wieku zdążył już zapracować na miano jednej z najbardziej wyrazistych postaci współczesnej alternatywy - zaczynając od współtworzenia z Black Midi sceny Windmill, z której wywodzą się też m.in. Black Country, New Road, Squid, Shame czy Maruja, po działalność solową. Dwa lata temu Geordie zadebiutował płytą "The New Sound", na której porusza się we własnym muzycznym świecie - prog rock spotyka się tu z jazzem, funkiem czy art rockiem, a przy tym daje upust swojej niepohamowanej wyobraźni.

3. STARBENDERS - 5.07/ Warszawa, VooDoo oraz 6.07/ Kraków, Gwarek

Starbenders wracają do Polski z rock'n'rollowym show pełnym bezczelnej energii i przebojowych melodii! Zespół zagra 5 lipca w warszawskim VooDoo oraz dzień później w krakowskim klubie Gwarek. Dowodzeni przez charyzmatyczną Kimi Shelter, Starbenders od lat poruszają się na styku glam i alt rocka, czerpiąc z ducha Joan Jett, Blondie i Davida Bowiego, ukazując te wpływy w swoim kreatywnym, nowoczesnym wydaniu. Silną stroną zespołu z Atlanty są przede wszystkim koncerty - dzielili sceny m.in. z Alice In Chains i Palaye Royale, a część z Was mogła zobaczyć ich na żywo w 2023 roku, gdy otwierali dwa koncerty Palaye Royale w naszym kraju i zostali przyjęci bardzo entuzjastycznie.

źródło: Winiary Bookings

Subskrybuj to źródło RSS