Menu

YO LA TENGO - THIS STUPID WORLD

YO LA TENGO - THIS STUPID WORLD
"This Stupid World" – szesnasta płyta Yo La Tengo, to czarujący zestaw refleksyjnych piosenek, które opierają się tykającemu zegarowi. Ta muzyka jest nie tyle ponadczasowa, co przeciwstawiająca się czasowi. "Chcę wypaść z czasu", śpiewa Ira Kaplan w "Fallout" - pierwszym singlu z nowej płyty.

Część tego, jak Kaplan, Georgia Hubley i James McNew uciekają przed czasem, polega na obserwowaniu, jak mija, a nawet akceptowaniu go, kiedy muszą. „Widzę wyraźnie, jak to się kończy / Widzę, jak księżyc wschodzi, gdy słońce zachodzi” – śpiewają podczas otwierającego „Sinatra Drive Breakdown”. W „Until it Happens” Kaplan wyraźnie intonuje: „Przygotuj się na śmierć / Przygotuj się, póki jest jeszcze czas”. Ale "This Stupid World" jest również pełen wezwań, by odrzucić czas – czekać, ignorować go, marnować. „Pozostań przy życiu” - dodaje później w tej samej piosence. „Odwróć wzrok od rąk czasu”.

Oczywiście czasy dla Yo La Tengo zmieniły się tak samo jak dla wszystkich innych. W przeszłości zespół często pracował z zewnętrznymi producentami i reżyserami dźwięku. Teraz stworzyli "This Stupid World" zupełnie sami. Są wobec siebie wystarczjąco krytyczni by utrzymać wysokie standardy zespołu, jak i pełni wigoru, by stworzyć coś nowego.

Kolejna nowa rzecz na "This Stupid World" - to najbardziej koncertowo brzmiący album Yo La Tengo od lat. Podstawą niemal każdego utworu jest trio grające jednocześnie, nadając wszystkiemu wrażenie bliskości całego zespołu. Muzyka jest bezpośrednia, zaciera granice między graniem na żywo i produktem końcowym - nagranymi utworami.

Piosenki na "This Stupid World" są jak odkrywcze podróże. Na całej płycie te akcenty i niespodzianki aranżacyjne intensyfikują każdy utwór. To rzadkość - surowo brzmiąca płyta, która daje mnóstwo detali do odkrywania słuchając jej przez słuchawki.

Tracklista:

1. Sinatra Drive Breakdown

2. Fallout

3. Tonight’s Episode

4. Aselestine

5. Until It Happens

6. Apology Letter

7. Brain Capers

8. This Stupid World

9. Miles Away

źródło: sonicrecords.pl

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.