Menu

WHITE LUNG „Paradise” Domino 2016

WHITE LUNG „Paradise” Domino 2016
Po cenionym albumie ‘Deep Fantasy’ z 2014 roku, White Lung wracają z czwartą płytą ‘Paradise’, która 6 maja ukazuje się nakładem wytwórni Domino. W pełnych mocy, 28 minutach albumu muzycy zawarli takie emocje jak pożądanie i ból, miłość i piękno, które emanują niezwykłą energią.
Wokalistka Mish Barber-Way, gitarzysta Kenneth William i perkusistka Anne-Marie Vassiliou pracowali nad płytą ‘Paradise’ w Los Angeles z producentem Larsem Stalforsem (HEALTH, Cold War Kids, Alice Glass). „Lars był właściwym producentem i miał właściwy wpływ – mówi Barber-Way, zaś William dodaje: „słuchałem kilku producentów, z którymi chciałem zrobić naszą płytę i uznałem, że rzeczy Larsa są najbardziej nowoczesne. Wiele zespołów idzie w retro analogi lub udawane analogowe taśmy, stare vintage-gitarowe brzmienia. W przypadku tego zespołu i tej płyty uznałem, że bardziej sensowne będzie pójść do przodu. Pracowaliśmy przy pomocy Pro Toolsa, więc wszystko mogliśmy zmienić w taki sposób, jak tylko chcieliśmy i mogliśmy to usłyszeć natychmiast. Zrobiliśmy wiele rzeczy nienaturalnych dla albumu rockowego.”

Zanim ‘Paradise’ trafił w nasze ręce, muzycy zaprezentowali pierwszy singiel ‘Hungry’, do którego powstał wyreżyserowany przez Justina Gradina teledysk. Wystąpiła w nim, znana między innymi z serialu Dr. House, Amber Tamblyn.
„‘Hungry’ dotyczy tożsamości i percepcji. Czasami osoba publiczna może czuć się bardzo odizolowana” – mówi o teledysku Gradin. „Teledysk skupia się na ogarniętej własną obsesją dziewczynie (ledwie znanej z reklamy mleka skondensowanego), która stara się być ważna, podczas gdy nawiedzają ją duchy sławy, aż zdaje sobie sprawę, że była osobą jednorazowego użytku.”

„Jestem zadowolona z życia, co nie jest dobre dla pisania piosenek” – mówi Mish o przesłaniu jakie przyświecało jej pisząc teksty na ‘Paradise’. „Nikt mi ostatnio nie złamał serca, nie zakochałam się, ani nie doświadczałam trudności, więc poziom mojej dopaminy był u mnie tak niski, jak poziom kreatywności. Jestem zamężna i szczęśliwa. Zarabiam niezłe pieniądze. Lubię to, co robię. Jestem serotoniną. Więc połowę tej płyty napisałam poza sobą, wcielając się w inne charaktery. Dwie piosenki są głosem znanego seryjnego mordercy. W innym utworze pojawiają się dwie osoby walczące ze sobą. To jest schizofreniczny album. Inspiracje czerpałam z książek, stereotypowych opowieści miłosnych... Pisałam piosenki na podstawie newsowych wiadomości, które według mnie zasługiwały na większą uwagę. Więc ten album nie jest o mnie. Choć oczywiście niektóre piosenki dotyczą mojego życia. Zazwyczaj są to piosenki miłosne.”

W październiku 2015 roku White Lung spędzili miesiąc w studiu z Stalforsem, zastanawiając się, co można zrobić z ich piosenek „Chciałem płyty, która będzie brzmiała jak album stworzony w 2016 roku” – mówi William. „Nie chciałem brzmieć, jak jakikolwiek stary zespół, który już istniał. Zawsze byliśmy porównywani do starych zespołów, których, moim zdaniem, w ogóle nie przypominaliśmy. Przede wszystkim zależało mi na utworach, które będą miały swój klimat i swoje miejsce.” Zmiksowany przez Stalforsa i zmasterowany przez Joe'a LaPortę 'Paradise', to bez wątpienia najbardziej inteligentny i najjaśniejszy album w dorobku White Lung.

Tracklista:
1. Dead Weight
2. Narcoleptic
3. Below
4. Kiss Me When I Bleed
5. Demented
6. Sister
7. Hungry
8. I Beg You
9. Vegas
10. Paradise

sonicrecords.pl

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.