Menu

ANOHNI ‘Hopelessness’ Rough Trade 2016

ANOHNI ‘Hopelessness’ Rough Trade 2016
‘Hopelessness’ jest owocem współpracy Anohni (czyli kobiecego alter ego Antony'ego Hegarty'ego z Antony And The Johnsons) oraz Hudsona Mohawke i Oneohtrix Point Never.
Ta taneczna płyta, z uduchowionymi partiami wokalnymi i tekstami poruszającymi temat inwigilacji, wojny dronów i zagłady ekologicznej, przynosi rzadkie połączenie muzyki elektronicznej i upolitycznionych tekstów.
„Anohni zasiadła do głównego stołu elektronicznej teraźniejszości” – mówi Geoff Travis, producent i założyciel wytwórni Rough Trade. „Przeniosła się ze świata współczesnych, bujnych, fortepianowych krajobrazów otaczających jej głos, do bezpośredniego świata tanecznej elektroniki. Od strony tekstowej jest śmiertelnie poważna. Są to słowa kogoś zmagającego się z takimi tematami jak przemoc, czy druzgocące zbrojenie się rasy ludzkiej, która wymazuje i niszczy sama siebie. Zastanawia się na współudziałem i rolą w zatruwaniu ziemi. Czy pop kiedykolwiek był tak odkrywczy i przenikliwy?”

W grudniu, z okazji konferencji klimatycznej w Paryżu, Anohni opublikowała pierwszy singiel ‘4 Degrees’, który The Guardian opisał jako utwór, który zajmie swoje miejsce w panteonie wielkich protest songów. ‘4 Degrees’ już wcześniej można było usłyszeć podczas koncertów. „Jestem już zmęczona rozpaczą ludzkości, a także czułam, że nie do końca uczciwe jest udajawanie, że nie jestem częścią tego problemu” – mówi Anohni. „‘4 Degrees’ jest brutalną próbą wzięcia na siebie odpowiedzialności, nie tylko waloryzuje moje intencje, ale też pokazuje realne skutki moich zachowań.”

Kolejną odsłoną albumu był piękny, choć brutalny utwór ‘Drone Bomb Me’. „To jest miłosna piosenka napisana z perspektywy młodej dziewczyny z Afganistanu, której rodzina została zgładzona przez bezzałogowy amerykański dron. Marzy o tym, by być unicestwiona.” Do utworu powstał mocny teledysk, wyreżyserowany przez Nabila, a pokazujący poruszający występ Naomi Campbell. Za stylizację w teledysku odpowiedzialny jest Riccardo Tisci z Givenchy.

„’Hopelessness’ pokazuje geniusz Anohni i jej mistrzostwo pisania piosenek” – napisała ceniona, nowojorska artystka i performerka Laurie Anderson. „Jej głos otaczają odległe, seksowne beaty, kolorowe i żwawe rytmy. Anohni zastąpiła swoje opowieści o porzuceniu, bólu i pożądaniu, największymi problemami naszych czasów. Ten rewolucyjny ruch jest naprawdę zdumiewający. Rozumie zagrożenia jakie niosą ze sobą wojny, załamanie klimatu i ciągle przybierający nowe formy totalitaryzm. ‘Hopelessness’ jest całkowicie nową mieszanką siły i miłości, seksu i rozpaczy, zaprezentowaną przy pomocy jej niebiańskiego głosu i czarodziejskich melodii.”

‘Drone Bomb Me’


Na płycie ‘Hopelessness’ znalazły się następujące utwory:

1. Drone Bomb Me
2. 4 Degrees
3. Watch Me
4. Execution
5. I Don’t Love You Anymore
6. Obama
7. Violent Men
8. Why Did You Separate Me From The Earth?
9. Crisis

sonicrecords.pl

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.