Menu

maj 2023

Zbigniew Działa (RSC) - posłuchaj wywiadu !

Zbigniew Działa - autor tekstów piosenek, kompozytor, wokalista oraz gitarzysta. Wokalista legendarnej rzeszowskiej grupy RSC. Artysta ostatnio nagrał w domowym studiu kilka utworów...o ich przyszłości opowiada Jerzemu Szlachcie z www.rockblog33.pl. Zapraszamy do odsłuchania wywiadu w playerze poniżej.
Czytaj dalej...

Kolekcjonerskie premiery: Gary Moore, Motorhead i nowy album od Late Clock !

23 czerwca dzięki BMG ukaże się specjalny box set Gary Moor’a “The Sanctuary Years” - kolekcja najmocniejszych i najbardziej emocjonalnych nagrań studyjnych artysty.

“The Sanctuary Years” to box set, który zawiera cztery wspaniałe albumy Gary Moore’a nagrane w czasach gdy współpracował on z prestiżową wytwórnią Sanctuary Records: “A Different Beat”, “Back To The Blues”, “Scars” i “Power of The Blues”. Dołączone do nich książeczki okładkowe posiadają nowe teksty, napisane przez Dave’a Everley’a. Ponadto boxset zawiera album “Back To The Blues” w nowym mixie 5.1 oraz wybrane wywiady na płycie Blu-ray, a także: naklejki, plakat i inne materiały kolekcjonerskie.

Natomiast dla zespołu Motörhead głównym motorem działania były od zawsze koncerty. Najważniejsze w nich dla Lemmy'ego i spółki było to żeby nigdy nie oceniać słuchaczy i dlatego kiedy z propozycją grania przyszedł legendarny festiwal jazzowy zespół nie wahał się ani chwili i było czymś naturalnym, że zaproszenie należy przyjąć.

Nagrany w trakcie trasy koncertowej albumu “Kiss Of Death” koncert Motörhead z 7 lipca 2007 roku z legendarnej sali Audytorium im. Strawińskiego był częścią światowej sławy festiwalu Montreux Jazz. Zarejestrowany występ to dowód na to jak potężne i doskonałe było trio: Lemmy, Phil Campbell i Mikkey Dee. To także nie tylko zróżnicowany repertuar, ale także indywidualne popisy muzycznego kunsztu każdego z muzyków, którzy byli wówczas w szczycie swojej muzycznej formy. Lista utworów zawiera perełkę - pierwszy publicznie wykonany cover utworu Thin Lizzy ‘Rosalie’!

I jeszcze Late Closk z płytą „Broken", która przedstawia naszą subiektywną ocenę świata przez pryzmat tego, co go koloruje (zarówno na różowo jak i na szaro) i co odbija się na każdym z nas – reguł lub właśnie ich braku, schematów oraz relacji międzyludzkich, wszelkiego charakteru. - w taki sposób Late Clock opisuje swój album.

Late Clock to warszawski rockowy kwartet obecny na scenie od 2014 roku. Ich muzyka to połączenie blues-rocka, stonera i grunge'u z popowymi melodiami. Mocne riffy i potężne uderzenia perkusji, soczysty, wyraźny wokal, wspaniałe solówki i efektowne linie basu - tak najprościej można opisać muzykę tego zespołu.

Late Clock o utworach na "Broken": Cały album to zbiór myśli krążących wokół wewnętrznego złamania, gdzie poszczególne utwory rysują rodzaje szpilek, które życia wbija w serce, a singiel tytułowy podsumowuje całość z lotu ptaka. Każdy z utworów jest osobisty, chociaż każdy inaczej. To nasz sposób na wyrzucenie tego, co siedzi gdzieś głęboko - spostrzeżeń, wątpliwości, przemyśleń i emocji. Nie próbujemy i nie chcemy tworzyć hipotetycznych historii, przekazujemy własne.

Na albumie znajdują się kompozycje mocno zakorzenione w polskim rocku lat '90tych, muzyce Wielkiej Czwórki z Seattle i brytyjskim hard rocku.

źróło: BMG
Czytaj dalej...

Welcome To Pleshiwar z czarnym zachodem słońca; Debiutancki album już tej jesieni

Świeżo upieczony death/doom metalowy zespół "Welcome To Pleshiwar" podpisał kontrakt z Black Sunset/MDD. Zespół założony w 2021 roku zwrócił na siebie uwagę wydaniem w zeszłym roku imponującej debiutanckiej EP-ki „Unsolved”. Ich inspirowane latami 90. death-doomowe brzmienie, uzupełnione elementami progresywnymi, spotkało się z natychmiastowym uznaniem zarówno fanów, jak i krytyków.

Składający się z doświadczonych muzyków związanych z uznanymi zespołami, takimi jak Lacrima Christi, Immortalis i Reawacan, „Welcome To Pleshiwar” jest przygotowany na pełnometrażowy debiutancki album tej jesieni. Warto zauważyć, że ten nadchodzący album nagrany został wspólnymi siłami ze znanym producentem Andym Classenem.

„Welcome To Pleshiwar” prezentuje świeżą i ekscytującą siłę gatunku death/doom. Ich muzyka jest zarówno wpływowa, jak i nowatorska, a nadchodzący debiutancki album jest wyczekiwany z niecierpliwością.

Fani, którzy chcą dowiedzieć się, czego można się spodziewać po nadchodzącym albumie, mogą posłuchać debiutanckiej EP-ki zespołu „Unsolved”, dostępnej na Bandcamp.

źródło: Agains PR
Czytaj dalej...

Czekaniem ponownie w studio. Nadchodzi "Od nowa" .

Bydgoska grupa Czekaniem już 3 czerwca ponownie wchodzi do studia Eden by zrealizować nagranie na swoją debiutancką płytę "Od nowa". Głównie realizowane będą partie wokalne, które być może będą gotowe już w końcu lipca. Premierę płyty poprzedzać będą single. Prezentacja krążka, którego tytuł poznaliśmy w kwietniu, planowana jest jesienią, ale już niedługo usłyszymy pierwszy singiel "Ja pamiętam". Będzie to pierwszy spośród trzech singli, które grupa Czekaniem chce zaprezentować publiczności w ramach odsłuchów przedpremierowych. Zaprezentowane zostaną one zarówno w mediach, jak i pojawia się na streamach.

źródło: M-ART Artistic Agency & M-ART Mundus
Czytaj dalej...

Jamajskie rytmy, eko edukacja i atrakcje dla dzieci w ramach „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu”

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na 8. Ogólnopolski Festiwal "Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu", który odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2023 roku w Parku Kultury i Wypoczynku w Rzeszowie na miejskich Bulwarach. W programie koncerty reggae oraz wiele dodatkowych atrakcji w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Muzyczną gwiazdą wydarzenia będzie grupa Vavamuffin.

Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” to flagowa impreza plenerowa Rzeszowskiego Domu Kultury, której misją jest promocja działań proekologicznych wśród mieszkańców Rzeszowa oraz fanów jamajskich brzmień z całej Polski. Przewodnią atrakcją każdej odsłony imprezy jest koncert główny, podczas którego wielotysięczna publiczność ma okazję zobaczyć sceniczne występy czołowych przedstawicieli polskiej i międzynarodowej sceny reggae.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2023 roku w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Koncerty poprzedzą obecne od godziny 12:00 liczne atrakcje przygotowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz Światowego Dnia Ochrony Środowiska. O godzinie 16:00 wystartuje muzyczna część programu, w trakcie której o dobry klimat zadbają Kulturalny i Roots Digital. Podczas wieczornego koncertu wystąpią zespoły Kinior Family, Paprika Korps oraz gwiazda wieczoru – Vavamuffin.

Tegoroczny 8. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” organizowany jest przez Rzeszowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. Realizację wydarzenia wspierają: Sponsor Główny – Kino Helios oraz liczni Partnerzy odpowiedzialni za dodatkowe atrakcje tematyczne przygotowane w ramach tegorocznej edycji imprezy. Udział w festiwalu jest bezpłatny, a szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl


Program festiwalu:
12:00-18:00 – STREFA EKOPARK
• warsztaty ekologiczne
• warsztaty „Dzieciaki – Sadzeniaki”
• projekt „OKO na Klimat”
• testowy tor jazdy lekkich pojazdów elektrycznych

12:00-18:00 – STREFA REGGAELAND
• wielkoformatowe gry
• korty tenisowe
• warsztaty dla najmłodszych
• trampoliny, konkursy dla dzieci
• zabawy z animatorem
• warsztaty sportowe
• adrenalina na linach
• warsztaty kreatywne
• eksperymenty naukowe
• stoisko z bezpłatnym popcornem

12:00-18:00 – STREFA SPORTU
• koszykówka, siatkówka, badminton
• bule, hokej na trawie, tenis stołowy
• zabawy celnościowe

12:00-20:00 – STREFA CHILLOUT

12:00-22:30 – STREFA GASTRONOMICZNA
• grill, napoje

16:00-22:30 – STREFA KONCERTOWA
• 16:00 – Kulturalny & Roots Digital
• 18:00 – Kinior Family
• 19:00 – Kulturalny & Roots Digital
• 20:00 – Paprika Korps
• 21:15 – Vavamuffin

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/6030009930386587/


źródło: Rzeszowski Dom Kultury
Czytaj dalej...

Wkrótce ukaże się wyjątkowa płyta: A Day In Venice „IV”

Przygotujcie się na hipnotyzującą podróż po świecie art rocka, gdyż A Day in Venice wydaje swój nowy, urzekający album pt.„IV”. Ten wydany samodzielnie album ukaże się 6 czerwca 2023 roku. Czerpiąc inspirację z Dead Can Dance, Mogwai, Black Sabbath i Nicka Cave'a, „IV” to wysublimowana mieszanka awangardowego darku, prog rocka i post doomu, która zawładnie Twoimi zmysłami.

Andrej Kralj, wrażliwy i powściągliwy artysta z włoskiego płaskowyżu Kras, włożył w ten album całe swoje serce i duszę. „IV” charakteryzuje się wolnymi, medytacyjnymi tempami, harmoniczną precyzją i poetyckimi tekstami, które przenoszą Cię do innego świata. Dzięki swojemu indywidualnemu podejściu do muzyki album przywołuje porównania z twórczością Dead Can Dance, Nicka Cave'a i Petera Steele'a.

Ten 11-utworowy album prezentuje niezaprzeczalny talent Kralja w grze na wszystkich instrumentach, a szczególnych walorów dodaje także hipnotyzujący wokal Angelosa Kyprianosa i Amandy Onicee.

„IV” jest świadectwem przywrócenia godności muzyce jako sztuce. Muzyka płynie jak spokojna rzeka wijąca się przez surowy krajobraz, od czasu do czasu nawiązując do pełnych gracji ruchów węża przeplatającego się w wysokiej trawie.

źródło: Against PR
Czytaj dalej...

Heavy Metal z Gercji - Hand Of Fate

"Hand of Fate" powstało w grudniu 2014 roku. Narodziny zespołu były dość przypadkowe, ponieważ do początkowego składu trzech z 5 członków, dwóch zostało dobranych automatycznie... ponieważ w tym momencie taka była potrzeba. A ponieważ wydaje się, że wszystkie wątki rozwoju zespołu zostały dokonane „losowo”, nazwa zespołu również powstała w wyniku tego wydarzenia!

Hand Of Hate są pod głównymi wpływami brzmień epickich, symfonicznych, rockowych i metalowych poruszają się muzycznie w stylu Melodic Rock/Metal, wsłuchując się w ich ekspresję i dostosowując ją do własnych potrzeb.

Głównym celem jest wyrażanie się poprzez wypracowanie własnego charakteru i rozpoznawalnego stylu. Ich pierwszy album "Messengers of Hope" ukazał się około rok temu i jest dostępny na iTunes, Spotify, Google Play, Amazon i innych platformach cyfrowych, a także w formie fizycznej – CD.

We wrześniu 2019 roku dzielili scenę z Gusem G na jego koncercie w Mylos w Salonikach. Obecnie, po nieco wymuszonej przerwie ostatnich dwóch lat, pracują nad nowymi utwoprami i planują również występy na żywo.

Skład zespołu:
Alexandra Anagnostopoulou: wokal
John Hatzidimos: gitara prowadząca, programowanie
Tasos Gerasimou: gitara rytmiczna, chórki
Sotos Sofidis: bas
Teo Koutsos: Perkusja

źródło: Kostas Salomidis, HAND OF FATE
Czytaj dalej...

Debiut z Chorwacji - Ocean Of Another !

Pochodzący z chorwackiej sceny muzycznej zespół Ocean Of Another prezentuje nowy nurt w gatunku Metalcore, powstały na początku 2022 roku. W skład zespołu wchodzą doświadczeni artyści ze znanych chorwackich zespołów, takich jak Manntra, Pale Origins, Zenoth, Grapevine Babies, Cold Snap i Monox. band to połączenie utalentowanych dopływów w potężną muzyczną rzekę.

Ocean Of Another zagłębia się w otchłań zdrowia psychicznego, uzależnień i głęboko zakorzenionych zmagań w ludzkiej psychice. Ich muzyka nie oferuje szybkich rozwiązań, ale zaprasza do dialogu, zrozumienia i połączenia. W tym oceanie zachęcamy Cię do „Stania się kroplą”, dzielenia się swoimi doświadczeniami, lękami i bólami w ramach zbiorowego procesu uzdrawiania.

Dyskografia zespołu to na razie cztery sugestywne utwory, z których każdy jest uzupełniony wciągającym wideo dostępnym na ich kanale YouTube. Ich wyjątkowe podejście do muzyki rozciąga się nawet na poruszającą duszę akustyczną wersję utworu „Snuff” zespołu Slipknot.

Muzyka Ocean Of Another przyniosła im już uznanie, będąc uhonorowanym jako „Najlepszy debiutant” podczas rozdania nagród Ri Rock w grudniu 2022 roku. Ich najnowszy singiel „I Find it Hard to Feel Alive” przedstawia przejmującą opowieść o uzależnieniu i depresji , podkreślając ciemną ścieżkę, którą te nieszczęścia mogą nas sprowadzić w dół.

Kontrastując rozpacz w tekście, towarzyszący mu teledysk, po mistrzowsku wyreżyserowany przez wokalistę zespołu, Doriana Pavlovicia, celebruje miłość jako potężne antidotum na ciemność. Opowiada poruszającą historię bohatera ocalonego od śmierci i czyśćca przez przemieniającą moc miłości.

Dołącz do Ocean Of Another, gdy poruszają się po falach ludzkich emocji, rzucając światło na nasze wspólne zmagania i potencjał zbiorowego uzdrowienia. Stań się kroplą w ich oceanie i wyrusz w tę podróż zrozumienia i połączenia. Doświadcz mocy Metalcore jako naczynia współczucia i odporności, z Ocean Of Another na czele.

źródło: Against PR
Czytaj dalej...

HAPPY PILLS – Birthday Boy - muzyczny prezent zespołu na urodziny jego gitarzysty – Mariusza Szypury

Zespół Happy Pills to kluczowa grupa polskiej niezależnej muzyki gitarowej. Pochodzący z albumu "Something Idefinitely Good" singiel "Birthday Boy" to podsumowanie wszystkiego co w muzyce zespołu najlepsze – energetyczny gitarowy zgiełk w połączeniu z popową melodyką nawiązującą nieco do najlepszych dokonań indie-popwych zespołów ze stajni Sub Pop czy nawet brytyjskiego The Smiths. Nagrany w Abbey Road Studio utwór jest w zasadzenie muzycznym prezentem zespołu na urodziny jego gitarzysty – Mariusza Szypury – stąd tytuł "Birthday Boy". Utwór w całości został skomponowany i nagrany podczas sesji, bez wcześniejszych planów – właśnie 27 maja, stąd tak niestandardowa data jego premiery, w rocznicę nagrania. Za nowoczesne brzmienie singla odpowiada Paweł Krawczyk (Hey, Anieli).

źródło: FABRYKA ROZGŁOSU
Czytaj dalej...

Płyta życia: Mike Oldfield "Tubular Bells" 50 Lat !!!

Jak ten czas leci, to już 50 lat ! A przcież jeszcze "wczoraj" jako nastolatek, uczeń rzeszowskiego elektromechanika słuchałem z wypiekami na twarzy...ba nagrywałem w szatni szkoły podczas wieczornych lekcji na radiomagnetofon marki Unitra "Jola". Profesorka czytając listę obecności pytała: "gdzie jest Szlachta ?". Koledzy odpowiadali: "w sztani nagrywa Oldfielda" a pani profestor na to..." w takim razie obecność usprawiedliwiona". Audycja nazywała się "Minimax". Dzięki Panie Piotrze za piękne muzyczne lata, dzięki Pani Profesor (nazwiska niestety już nie pamiętam) za wyrozumiałość i wiarę w moją pasję. Wtedy, radio to była najlepsza muzyczna szkoła. Słuchało się muzyki, która ma wartość, która przetrwała do dziś próbę czasu. Teraz znowu słucham tego albumu z wypiekami, bo to jedna z tych płyt o których mówimy... "Płyta życia". Potem było 35 lat pracy w radiu... a teraz jest www.rockblog33.pl do czytania którego serdecznie zapraszam.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS