Menu

KURKUS "Nowy Chaos"

KURKUS "Nowy Chaos"
Solowy projekt Kamili Kurkus swój debiut miał ponad rok temu, kiedy ukazał się singiel 'Sota'. Utwór znalazł się na playlistach wielu stacji, była także piosenką dnia w kilku z nich. Potem ukazały się kolejne single m.in. 'Senny Rycerz', czy 'Brak Tchu'.

Swój pierwszy etap działalności Kurkus wieńczy dziś wydaniem pierwszego albumu p.t. "Nowy Chaos'. To zbiór 13 piosenek w klimacie zimnej fali, ciemnej elektroniki i shoegaze.

Kurkus to projekt solowy wokalistki Kamili Kurkus. Autorka sama pisze i komponuje, nagrywa też część instrumentów. Za stałą inspirację do tworzenia muzyki Kamila podaje cold wave, shoegaze, new romantic, muzykę z gier komputerowych oraz lata spędzone w Finlandii.


"Tytuł płyty nie wziął się znikąd - myśl o niej i utwory do niej powstawały w totalnym chaosie i nowej dla mnie rzeczywistości - wyprowadzka z Finlandii, zaraz po tym pandemia. W międzyczasie zostałam także mamą. Tak więc duże zmiany wywracające wszystko do góry nogami. Plus niewyspanie i choroby, a za granicami wojna. Nowy chaos." o tytule płyty mówi Kurkus.


Personel na płycie: Kamila Kurkus, Jan Szarecki

Muzyka i słowa: Kamila Kurkus (oprócz Intro/Fall – muzyka Piotr Iwanicki)

Produkcja: Jan Szarecki i Kamila Kurkus (oprócz Intro/Fall oraz Gang of Fairies - produkcja Kamila Kurkus, oraz Cold.wav – produkcja Jan Szarecki).

Miks i mastering: Jan Szarecki, ATM Studio


źródło: Filip Sarniak

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.