Menu

Gary Moore "The Sanctuary Years" Box Set

Gary Moore "The Sanctuary Years" Box Set
Dzięki BMG ukazał się specjalny box set Gary Moor’a “The Sanctuary Years” - kolekcja najmocniejszych i najbardziej emocjonalnych nagrań studyjnych artysty.

“The Sanctuary Years” to box set, który zawiera cztery wspaniałe albumy Gary Moore’a nagrane wczasach gdy współpracował on z prestiżową wytwórnią Sanctuary Records: “Different Beat”,“Back To The Blues”, “Scars” i “Power of The Blues”. Dołączone do nich książeczki okładkowe posiadają nowe teksty, napisane przez Dave’a Everley’a. Ponadto boxset zawiera album “Back To The Blues” w nowym mixie 5.1 oraz wybrane wywiady na płycie Blu-ray, a także: naklejki, plakat i
inne materiały kolekcjonerskie.

Gary Moore zawładnął świat rocka i bluesa dzięki swoim wirtuozerskim umiejętnościach gry na gitarze oraz głębokiemu, soulowo-bluesowemu głosowi. Sławę przyniosły mu takie hity jak ‘Parisienne Walkways’ czy ‘Still Got the Blues’, a także gra w zespole Thin Lizzy. Dyskografia solowa Moore’a liczy ponad dwadzieścia albumów. W latach ‘80tych Gary Moore dołączył do najwyższej hierarchii rocka, ale odrzucił to co uważał za puste w muzyce i powrócił do muzyki swojego serca - blues’a. Paradoksalnie właśnie dzięki temu odniósł największy komercyjny sukces wydając albumy solowe w latach 90tych i dwutysięcznych.

Poza prowadzeniem własnych zespołów, w trakcie swojej solowej kariery Gary Moore grał koncerty i nagrywał albumy z takimi artystami jak George Harrison, Jack Bruce, Ginger Baker, Greg Lake, BB King, Albert King, Albert Collins i wielu innych. Dzięki mieszaniu w swojej muzyce tego co najlepsze z rocka i bluesa stał się najbardziej wpływowym artystą Irlandii. Uważany jest za jednego z najlepszych gitarzystów świata i uhonorowany został zarówno przez markę Gibson, jak i Fender tworząc sygnowane przez niego modele gitar. Pierwszy album w box secie “The Sanctuary Years” to “A Different Beat”, który był 12 albumem solowym w karierze Gary’ego Moore’a, na którym artysta eksplorował nowe obszary bluesa i rocka. Oryginalnie wydany w 1999 roku, tu zawiera utwór dodatkowy: ‘Can’t Help Myself (E-Z Rollers Remix)’. Dwa lata później wydany został album “Back To The Blues”, na którym Gary wrócił do bluesa po kilku latach muzycznych eksperymentów i przyniósł mu 6.te miejsce na amerykańskiej liście US Blues. W box secie wzbogacony jest o trzy dodatkowe utwory: ‘Picture Of The Moon (Single Edit)’, ‘Cold Black Night (Live At VH1)’ i ‘Stormy Monday (Live At VH1)’.

Pierwotnie wydany w 2002 roku album “Scars” odcinał się od ówczesnej mody i przybliżył Gary’ego do zespołów których słuchał w czasach dojrzewania. “Scars był czymś co miało
przywrócić klimat lat 60’tych” powiedział Moore w 2003 roku. “Było w tym dużo stylu Hendrixa, jego Band Of Gypsys oraz tamtego stylu improwizacji”. Moore zatrudnił perkusistę Primal Scream Darrin’a Mooney’a, który zaimponował mu w trakcie nagrań do albumu “Back To The Blues” oraz basistę Skunk Anansie - Cass’a Lewis’a, tworząc swoje własne power trio.
Box set zamyka album Gary’ego z 2004 roku “Power Of The Blues”. Ten album potwierdzał prawdę o tym wybitnym artyście, że bez różnicy w którą stronę zaprowadzą go jego muzyczne poszukiwania to zawsze wróci on do jednego miejsca: bluesa. Na tym albumie do Gary’ego i Darrina Mooney’a dołączył basista Rainbow i Ozzy’ego Osbourne’a: Bob Daisley.


The Sanctuary Years CD Boxset lista utworów:

A Different Beat :
1. Go on Home
2. Lost in Your Love
3. Worry No More
4. Fire
5. Surrender
6. House Full of Blues
7. Bring My Baby Back
8. Can’t Help Myself
9. Fatboy
10. We Want Love
11. Can’t Help Myself (E-Z Rollers Remix)
12. Surrender (Edit) *Hidden track

Back To The Blues (*Bonus Material):
1. Enough Of The Blues
2. You Upset Me Baby
3. Cold Black Night
4. Stormy Monday
5. Ain’t Got You
6. Picture Of The Moon
7. Looking Back
8. The Prophet
9. How Many Lies
10. Drowning In Tears
11. Picture Of The Moon (Single Edit) *
12. Cold Black Night (Live At VH1) *
13. Stormy Monday (Live At VH1) *

Scars:
1. When The Sun Goes Down
2. Rectify
3. Wasn’t Born In Chicago
4. Stand Up
5. Just Can’t Let You Go
6. My Baby (She’s So Good To Me)
7. World Of Confusion
8. Ball And Chain
9. World Keep Turnin’ Round
10. Who Knows (What Tomorrow May Bring)?

Power Of The Blues:
1. Power Of The Blues
2. There’s A Hole
3. Tell Me Woman
4. I Can’t Quit You Baby
5. That’s Why I Play The Blues
6. Evil
7. Getaway Blues
8. Memory Pain
9. Can’t Find My Baby
10. Torn Inside
Blu Ray zawiera:
Back To The Blues 5.1 Mix (Edited Version) + wywiady

źródło: BMG

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.