Menu

Euphorizone "Invictus"

Euphorizone "Invictus"
Euphorizone to nic innego jak instrumentalno-wokalna odmiana rocka z domieszką progresu. Melancholia i fantazje artrockowe z udziałem elektroniki, w połączeniu z metalowym kopem tworzą horyzont dźwięków i słów, na którym odnalazła się grupa muzyków z zamiłowania, kreując wspólnie własną strefę brzmienia.

Zespół powstał we wrześniu 2016 r. w Gniewkowie (obecnie stacjonuje w Bydgoszczy). Na początku była to formacja instrumentalna w składzie: Tomasz - gitara, Adam - bas, Mariusz - klawisze, Robert - perkusja. Są to doświadczeni muzycy znani na rynku lokalnym, także z solowych projektów. W styczniu 2017 do składu jako wokalista dołączył Michał. W tej formie zespół nagrał kilka singli, do których powstały teledyski, zagrał kilka koncertów. W międzyczasie nie obyło się bez kilku zmian na stanowisku perkusisty. Pod koniec 2018 r. skład opuścił Robert. Trwały poszukiwania jego następcy. Najpierw Roberta zastąpił Jakub, później Arkadiusz (w tym czasie zespół zagrał jeszcze na przeglądzie KATAR), a ostatecznie, w połowie 2019 r., do zespołu dołączył Maciej. Skład wydawał się wyklarowany, powstawał nowy materiał oraz plany koncertowo-wydawnicze. W ramach pierwszego wspólnego występu zespół zagrał „Najmniejszy Koncert Świata" w Gniewkowskim Domu Kultury. Niedługo potem, z powodów osobistych oraz chęci rozwijania kariery solowej, skład opuścił Tomasz. Po długich poszukiwaniach godnego następcy, w 2020 r. do zespołu dołączył Krzysztof (ex gitarzysta Daydream), znany ze wspólnych wcześniejszych projektów. Niestety, nastała epoka covidowa, co bardzo utrudniło ponowne pokazanie się światu. Pozostało zamknąć się w sali prób i tworzyć materiał. Zespół zagrał kilka koncertów w roku 2022 i 2023, w tym czasie nagrywając w studio (u Zbyszka Florka z Quidam) swój debiutancki album.

Płyta pod tytułem INVICTUS ukazała się 05.05.2023. Zawiera 12 autorskich kompozycji (w tym 3 instrumentalne). Początkowo w streamingu (Spotify, Tidal, Deezer itd), wersja fizyczna w postaci Digipacka CD dostępna jest od 30.05.2023.


Link do albumu w formie cyfrowej:

https://link.emuze.me/euphorozioneinvictus

21 kwietnia ukazał się promujący album singiel wraz z teledyskiem o tym samym tytule - Invictus.

Link do teledysku:

https://youtu.be/t2yZSNk2PUo

Obecnie zespół tworzy mieszanka muzyków bydgoskich, i toruńskich. Próby odbywają się w Bydgoszczy i tam też zespół ma swoją siedzibę.

Skład:

Michał Gawroński - wokale
Krzysztof Mistur - gitary
Mariusz Tomaszewski - instrumenty klawiszowe
Adam Majewski - bas
Maciej Gańczak - perkusja

źródło: Euphorizone

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.