Menu

Motorhead "Live At The Montreux Jazz Festival 2007"

Motorhead "Live At The Montreux Jazz Festival 2007"
Dla zespołu Motörhead głównym motorem działania były od zawsze koncerty. Najważniejsze w nich dla Lemmy'ego i spółki było to żeby nigdy nie oceniać słuchaczy i dlatego kiedy z propozycją grania przyszedł legendarny festiwal jazzowy zespół nie wahał się ani chwili i było czymś naturalnym, że zaproszenie należy przyjąć.

Wideo z wykonaniem coveru Thin Lizzy 'Rosalie':
https://www.youtube.com/watch?v=UqF_rVaGyvo

'I Got Mine' z wideo do obejrzenia na yt:
https://www.youtube.com/watch?v=HEilaJkXXUI

Montreux Jazz to festiwal, który jest fenomenem na skalę światową. Na tyle, że w 2013 roku festiwal ten wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stało się tak za sprawą wyjątkowego podejścia organizatorów do wyboru artystów. Historia tego festiwalu zaczęła się w 1967 roku i głównym kluczem doboru zapraszanych na występy muzyków była ich oryginalność i umiejętność bezkompromisowego podejścia do wykonywanej muzyki z profesjonalizmem. Dlatego na festiwalu Montreux występowali artyści z bardzo szerokiego zakresu gatunków muzycznych. Słynne nazwiska, które zagościły na scenie w Montreux to m.in. Etta James, Bob Dylan, Elton John, Ms Lauren Hill, Aretha Franklin, David Bowie, James Brown, Kendrick Lamar, Leonard Cohen, Marvin Gaye, Miles Davis, Nina Simone i wielu innych. W tym roku festiwal ten odbywa się już po raz 57!

Nagrany w trakcie trasy koncertowej albumu "Kiss Of Death" koncert Motörhead z 7 lipca 2007 roku z legendarnej sali Audytorium im. Strawińskiego był częścią światowej sławy festiwalu Montreux Jazz. Zarejestrowany występ to dowód na to jak potężne i doskonałe było trio: Lemmy, Phil Campbell i Mikkey Dee. To także nie tylko zróżnicowany repertuar, ale także indywidualne popisy muzycznego kunsztu każdego z muzyków, którzy byli wówczas w szczycie swojej muzycznej formy. Lista utworów zawiera perełkę - pierwszy publicznie wykonany cover utworu Thin Lizzy 'Rosalie'!

Motörhead "Live At The Montreux Jazz Festival '07" dostępny jest jako podwójny winyl, podwójny CD i na portalach streamingowych.

Specjalnym wydarzeniem, które promuje to wydanie, będzie specjalna sesja odsłuchowa albumu z dyskusją podczas tegorocznej edycji festiwalu w niedzielę 2 lipca w La Bibliotèque @Lake House w Montreux (Szwajcaria) o 20.30 i poprowadzi je Pierre-Philippe Cadert (RTS), a gośćmi będą Steffan Chirazi (Singerman Entertainment), Ute Kromrey (Promötor). Więcej informacji: https://www.montreuxjazzfestival.com/en/artist/lp-live-at-montreux-motorhead/

źródło: BMG

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.