Menu

Metallika „72 Seasons”

Metallika „72 Seasons”
Na płycie usłyszeć możemy wydane wcześniej single „72 Seasons”, „If Darkness Had a Son”, „Screaming Suicide” oraz „Lux Æterna”. Producentami krążka są Greg Fidelman oraz Hetfield & Ulrich. Całość ma 77 minuty i 12 utworów. To pierwszy długogrający album Metalliki od wydanego w 2016 „Hardwired… To Self-Destruct”.
Ku uciesze wszystkich fanów i kolekcjonerów, album dostępny jest w kilku wersjach. Płyta zgromadziła już niezwykle entuzjastyczne recenzje.
„72 Seasons” to dosłownie wszystko co najlepsze, na co my jako fani Metalliki zasługujemy – EskaRock.pl
Metallica zaczęła się na „72 Seasons” ​– Rytmy.pl
Metallica pokazała, że pozbawiona koncertowania – czyli swojego naturalnego środowiska – może świetnie przekuć swoje frustracje i emocje w coś bardzo pozytywnego – muzykę – MetalNews.pl
„72 Seasons” roku to gromki sukces – „Classic Rock”
Warczący i wrzeszczący mistrz heavy metalu, James Hetfield, wciąż jest z nami – „Metal Hammer UK”
Metallica znajduje ponadczasowe odkupienie w niespokojnych, pomysłowych gitarach, od przejrzystych solówek po zapierający dech w piersiach glam rock – „Uncut”
W fazie, w której stare spotyka nowe, Metallica wciąż dostarcza – „The Arts Desk”

W dniu premiery, w Katowicach w godzinach 19:00-22:00 na płycie Placu Sławika i Antalla powstanie wielki mural związany z premierą albumu Metalliki „72 Seasons”. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo – to właśnie w Spodku odbył się pierwszy polski koncert legendarnej grupy.
Fani, którzy przyjdą na miejsce, będą mogli odbić swoją dłoń na muralu – własną ręką lub używając szablonu. Podczas trwania imprezy powstanie też graffiti autorstwa Patryka Wróżyny, inspirowane premierą płyty i zespołem. Imprezie będzie towarzyszyła muzyka z najnowszego albumu „72 Seasons”.
Dla pierwszych 72 osób na hasło „72 Seasons” do odebrania plakaty. Imprezie patronuje Antyradio.
Już w tym miesiącu grupa wyruszy w trasę M72. Metallica zagra dwa koncerty w każdym mieście, które jest objęte tournée. Każdy No Repeat Weekend to dwa oddzielne koncerty, z różnymi setlistami i supportami. M72 to także nowa, okrągła scena i słynny Metallica Snake Pit w centralnym miejscu, jak również passy I Disappear i wiele innych atrakcji. Polscy fani będą mogli posłuchać Metalliki na żywo 5 i 7 lipca 2024.
Część dochodu z każdego sprzedanego biletu zostanie przekazana fundacji zespołu, All Within My Hands. Organizacja zgromadziła do tej pory 13 mln dolarów, w tym niemal 6 zostało przekazane na granty i programy doskonalenia zawodowego w USA, ponad 2,5 mln na poprawienie sytuacji żywnościowej, a ponad 3,2 mln na zwalczanie skutków katastrof naturalnych.


źródło: Universal Music

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.