Menu

GODSMACK "LIGHTING UP THE SKY"

GODSMACK "LIGHTING UP THE SKY"
Lighting Up The Sky, ósmy studyjny album multi - platynowego, wielokrotnie nominowanego do nagrody Grammy, hard rockowego zespołu GODSMACK jest już dostępny nakładem BMG. Album zawiera wcześniej wydane utwory "You and I" i "Surrender", które wskoczyły na pierwsze miejsce w rozgłośni rockowych i utrzymywały się na tej pozycji przez cztery kolejne tygodnie od wydania.

Wraz z wydawnictwem zespół udostępnia teledysk do utworu "Soul On Fire" wyreżyserowany przez Sully’ego Ernę i nakręcony w Studio Lab w Derry, NH. 

Współprodukowany przez wokalistę/gitarzystę Sully’ego Ernę i Andrew „Mudrocka” Murdocka (Avenged Sevenfold, Alice Cooper) nowy album Lighting Up the Sky jest opowieścią. „Lubię, gdy płyta zabiera słuchacza w podróż, która ma swój początek i koniec. Dotarło do mnie, że nasz album opowiada historię życiowej podróży pewnego człowieka, jego wzlotów i upadków” – mówi Erna. „Jestem przekonany, że jest to historia, z którą każdy będzie mógł się zidentyfikować, tak po ludzku, bo przecież wszyscy wiele w życiu przeszliśmy”. Album opowiada o chłopaku, który spotyka dziewczynę, o przeszkodach, które pojawiają się w związku, o skrajnościach politycznego klimatu, o stanie świata, o zdradzie, więzi, powrotach i o wielu innych rzeczach. Zastanawia się również nad dziedzictwem, które po sobie zostawiamy. To stosowny temat, jeśli – jak zapowiada Erna – Lighting Up the Sky ma być ostatnim studyjnym krążkiem zespołu.

LIGHTING UP THE SKY LISTA UTWORÓW

You And I

Red White & Blue

Surrender

What About Me

Truth

Hell’s Not Dead

Soul On Fire

Let’s Go!

Best Of Times

Growing Old

Lighting Up The Sky

Ponad 20-lat obecności na szczytach list przebojów zapewnia zespołowi GODSMACK niepodważalny status tytanów hard rocka XXI wieku. Jak dotąd umieścili oni aż 11 singli na 1 miejscach notowań wiodących rockowych rozgłośni radiowych i aż 20 utworów na listach TOP 10 w tym formacie (od lutego 1999 roku nie udało się to żadnemu innemu zespołowi). Poza tym uzyskali cztery nominacje do nagrody Grammy, a w roku 2001 otrzymali tytuł Rock Artist of the Year nadawany przez magazyn Billboard. Zespół sprzedał na całym świecie ponad 20 milionów egzemplarzy swoich płyt, wydając siedem albumów studyjnych: Godsmack (1998), Awake (2000), Faceless (2003), IV (2006), The Oracle (2010), 1000hp (2014) oraz When Legends Rise (2018).

Wywodzący się z Massachusetts kwartet w składzie: Sully Erna (wokal, gitara), Tony Rombola (gitara), Robbie Merrill (bas) i Shannon Larkin (perkusja) z dumą prezentuje swój ósmy album studyjny Lighting Up the Sky. Kolejna klasyczna produkcja zespołu, będzie zwieńczeniem ponad dwudziestu lat jego sukcesów na scenie rockowej.

źródło: BMG

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.