Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Dezerter prezentuje nowy singiel!

Od ostatniej studyjnej płyty Dezerter "Kłamstwo to nowa prawda" minęły dwa lata. W tym czasie zespół zdążył otrzymać Fryderyka za archiwalną płytę studyjną "1986. Co będzie jutro?" i w żadnym razie nie zamierza zwalniać tempa. 8 grudnia tego roku na rynek trafi winylowa EP-ka Dezerter, zatytułowana „Żółć / Pomocne dłonie”.

Zespół tak komentuje okoliczności powstania nowych utworów:

"Postanowiliśmy wrócić do przerwanego przez pandemię pomysłu wydawania co jakiś czas EP-ek, zanim uzbieramy pomysły na pełne wydawnictwo. Tym razem mamy dwa utwory, które nagraliśmy w połowie października. To była szybka decyzja i szybka sesja. Oba utwory są gorzkim komentarzem do otaczającej nas fali rozgoryczenia, wzajemnych niechęci i rozgrywek politycznych odbywających się kosztem zwykłych ludzi. Ale zwykłym ludziom też się dostaje mały prztyczek w nos, za brak dystansu do siebie i podejmowanych wyborów".

Muzycznie zespół pozostaje wierny wypracowanemu przez lata stylowi, czyli własnej wizji hardcore punka.

Tracklista:

1. Żółć

2. Pomocne dłonie

Zespół kończy właśnie trasę koncertową – pozostały trzy koncerty w następujących miejscach:

24.11 Komin Music Cafe – Sosnowiec

25.11 07Strahov - Praha

2.12 Proxima – Warszawa

źródło: Mystic Production

Zespół 7277: premiera debiutanckiej EPki

Po serii singli którymi zespół 7277 w tym roku zadebiutował na scenie przyszedł czas na podsumowanie pierwszego roku działalności pierwszym wydawnictwem. Niniejszym przedstawiamy w imieniu zespołu debiutancką EPkę.

Zespół 7277 to debiutancki projekt muzyków, którzy razem mają metrykalnie ponad 200 lat. Związani z lokalnymi (Kraków i Bielsko-Biała) składami rockowymi i hardcore'owymi muzycy założyli zespół grający melodyjnego rocka. Czekają na Was chwytliwe riffy, porywające melodie, chórki i energetyczny bujający rockowy rytm.

Wcześniej zespół 7277 wypuścił single: 'Prometeusz', 'Poszli' oraz 'Manifeścik'. Debiutancka EPka, zatytułowana będzie "EP" dostępna jest na portalach streamingowych.


źródło: Filip Sarniak

Nowy singiel: Pidżama Porno - Synapsy

Pidżama Porno pod przewodnictwem Grabaża to wyróżniająca się na polskim rynku muzycznym formacja, znana wszystkim miłośnikom mocniejszych brzmień. Po czterech latach od wydania ostatniego albumu, muzycy powracają z nową energią i nowym materiałem - zatytułowanym po prostu "PP". Album ukaże się już w ten piątek 17 listopada.

źródło: e-muzyka.pl

Dziś premiera albumu “Piąty Wymiar” grupy Toguslav Brandt.

Można by powiedzieć nareszcie, oto jest najnowsza, druga w historii zespołu płyta od dziś jest już dostępna. Pierwsze streamingowe prezentacje już pojawiły się na kanale Spotify zespołu, a po godz. 18.00 płyta będzie w całości dostępna na kanale oficjalnym YT Toguslav Brandt. Pod koniec tego tygodnia album “Piąty Wymiar” pojawi się na wszystkich dostępnych streamingach . Zgodnie z zapowiedzią muzyków i ich managementu płyta trafia więc najpierw do sieci. A muzycy Toguslav Brandt dzielą się z fanami takim wpisem na swoim fanpage:

“Album PIĄTY WYMIAR już jest dostępny !! Póki co w sieci, ale za niedługo powinien się ukazać również na nośniku CD. Płyta powstawała bardzo długo. Zaczęliśmy pierwsze nagrywki już w tamtym roku w październiku. Wtedy nagrane zostały utwory MOTOROLL i W HOŁDZIE DLA ROCKA. Potem niestety nastąpiły zmiany. Zmiany spowodowane różnymi sytuacjami życiowymi. Najpierw zmiana basisty. Na miejsce Bogdana wskoczył nowy/stary basista Michał. Potem zaczęliśmy komponować całkiem nowe utwory i zmieniła się koncepcja całości. Przeszliśmy z delikatnego rocka w mocne rockowe granie z zacięciem heavy metalowym. Zmiana tytułu płyty, jak i zmiana okładki. No i same nagrania, które postanowiliśmy zrealizować we własnym zakresie. Wszystkim zajął się Michał w swoim WATERTOWER Studio. Utwór MOTOROLL pozostał wraz z teledyskiem, natomiast W HOŁDZIE DLA ROCKA nagraliśmy od nowa. Od 7 maja 2023 roku zaczęliśmy rejestrować album PIĄTY WYMIAR. Niestety czas nie był naszym sprzymierzeńcem. A raczej jego brak. Potem wypadek Piotrka, który skomplikował sprawy z koncertami. Nagrywanie szło opornie i długo. Kilka utworów pojawiło się w sieci już wcześniej ale na płycie będą one brzmieć o wiele lepiej. Album dopieszczony na maksa i pewne rzeczy wyszły w trakcie miksów. Instrumenty klawiszowe pojawiające się na albumie to zasługa Michała. Wokalnie na tej płycie udzielał się również Piotrek, który odkrył w sobie talenty wokalne. Album jest całkiem inny aniżeli debiut i mamy nadzieję, że zjednamy sobie nowych fanów. Jesteśmy dumni z tego naszego dzieła gdyż pomimo różnych przeciwności losu udało się w końcu doprowadzić tę sprawę do końca. A już od 8 grudnia w Bartoszycach i potem 9 grudnia w Łomży zaczynamy promocję PIATEGO WYMIARU. Na koncertach usłyszycie album w całości ale zagramy również kilka numerów ze STAREJ GWARDII.


Pozostałe linki pojawia się na kanale FB zespołu z końcem tygodnia. Warto dodać, że nowa płyta jest wynikiem nie tylko ciężkiej pracy, ale całkowitej zmiany zarówno oblicza technicznego, jak i muzycznego zespołu. Słowem Toguslav Brandt wskoczył na poziom wyżej. Zapraszamy was od oceny i słuchania materiału.


źródło: M-ART Artistic Agency & M-ART Mundus
Agencja promocyjno koncertowa
Subskrybuj to źródło RSS