Menu

Wojciech Ciuraj prezentuje kolejny singiel i zaprasza na koncert premierowy!

Wojciech Ciuraj prezentuje kolejny singiel i zaprasza na koncert premierowy!
fot. press
Już 20 kwietnia 2024 roku ukaże się piąty album Wojciecha Ciuraja zatytułowany „Iluzja dnia”. Zdobić go będzie obraz o tym samym tytule, którego autorem jest Erwin Sówka – członek legendarnej Grupy Janowskiej. Drugim singlem promującym to wydawnictwo jest utwór „Kończy się kurs”.

W ciągu ostatnich kilku lat Ciuraj intensywnie ogrywał „Tryptyk Śląski”, który ugruntował jego pozycję na polskim rynku muzycznym. Na trylogię składają się trzy płyty: „Iskry w Popiele”, „Dwa Żywioły” i „Kwiaty na Hałdzie”, które ukazywały się w okrągłe rocznice trzech śląskich zrywów. Albumy te okazały się wielkim sukcesem zarówno w kraju jak i zagranicą. Ciuraj jako historyk z wykształcenia opowiedział dzieje swojego regionu za pomocą gitarowego brzmienia, a najlepszym dowodem na nośność i uniwersalizm tego projektu jest to, że wszystkie trzy części tryptyku doczekały się japońskich wydań dedykowanych na tamtejszy rynek. Podczas realizacji tego bezprecedensowego przedsięwzięcia, Wojciech Ciuraj współpracował między innymi z Józefem Skrzekiem, Apostolisem Anthimosem, Piotrem Schmidtem czy Abradabem. Zwieńczeniem tego intensywnego okresu był wyjątkowy koncert w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach, podczas którego artysta wykonał symfoniczne aranżacje swojej śląskiej trylogii w towarzystwie orkiestry kameralnej Silesian Art Collective, a także samego Józefa Skrzeka.

Zapowiadany na 20 kwietnia 2024 roku album „Iluzja dnia” to najbardziej rockowa płyta w dorobku artysty. Ciuraj jako kompozytor miesza gatunki i style bardzo płynnie poruszając się w różnych konwencjach muzycznych. Na piątym albumie studyjnym, młody kompozytor prezentuje bardzo osobistą, psychodeliczną, bogato zaaranżowaną muzykę nawiązującą zarówno do największych klasyków lat 70` jak i współczesnych brzmień, przedostających się coraz śmielej do kanonu rocka. Premierowy utwór „Kończy się kurs” dobrze oddaje energię „Iluzji dnia” pokazując przy tym, że Wojciech Ciuraj także w krótszych formach czuje się bardzo swobodnie.

Już 5 kwietnia w Miejskim Domu Kultury "Szopienice-Giszowiec" (Filia nr 2), odbędzie się koncert przedpremierowy, podczas którego będzie można nabyć album jeszcze przed jego oficjalną dystrybucją. Bilety są dostępne w kasach MDK, a także na stronie wytwórni artysty – www.emetrecords.pl.

ź
ródło: press

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.