Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Najbardziej wyczekiwany powrót na polskiej scenie! Kolejny arysta na METAL MINE FESTIVAL 2024!

W tym roku, po trzech latach przerwy na mapę festiwali muzycznych w naszym kraju powrócił Metal Mine Festival.Organizatorzy ujawnili kolejnego wykonawcę, który swoim występ uświetni 6-tą edycję wałbrzyskiego muzycznego święta. W przyszłym roku festiwal potrwa aż trzy dni i odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia 2024 roku (wydarzenie na Facebooku).

Kolejnym artystą na festiwalu będzie OBSCURE SPHINX w składzie:

Zofia Fraś - wokal, sample
Mateusz Badacz - perkusja
Michał Rejman - gitara basowa
Aleksander Łukomski - gitara elektryczna, wokal

Wcześniej potwierdzono udział zespołów:

WATAIN (black metal)
FURIA (black metal, nekrofolk),
MEPHORASH (black metal),
TRYLION (djent),
GUTALAX (goregrind).


Organizatorzy otwierają się jeszcze bardziej na nowe gatunki muzyczne. Teren imprezy to oczywiście wyjątkowa i niesamowita przestrzeń Starej Kopalni w Wałbrzychu. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa postindustrialna atrakcja turystyczna w Polsce, zlokalizowana na terenie dawnej kopalni. Między kopalnianymi maszynami na terenie festiwalu powstanie strefa z food truckami i zimnym piwem, stoiska z merchem wykonawców oraz pole namiotowe.

Obserwujcie profil METAL MINE, dołączajcie do wydarzenia i zapraszajcie znajomych!

OBSCURE SPHINX (sludge/doom metal/post-rock/metal, Polska)

To jeden z najważniejszych zespołów na polskiej scenie muzyki metalowej. W 2012 roku dzięki wygranej w „New Blood Award" wystąpili na niemieckim Summer Breeze Open Air. Ponadto mieli okazję gościć na trasach takich grup jak Behemoth czy Batushka, a także pojawić się na Summer Dying Loud i Off Festivalu. Własnym sumptem wydali trzy znakomite albumy studyjne, które odbiły się szerokim echem zarówno w polskich, jak i zagranicznych muzycznych mediach oraz zostały wyjątkowo dobrze odebrane przez fanów. Muzyka stanowi połączenie hipnotyzującego post rocka i metalu ze sludge/doomowym ciężarem, które dopełniono charyzmatycznym wokalem Zosi Fraś. Po kilku latach przerwy powraca OBSCURE SPHINX! To bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych powrotów w naszym kraju. Przygotujcie się na wyjątkowe show!

źródło: Solid Rock PR

Helmet „LEFT”

Ukazał się „LEFT” - dziewiąty album studyjny zespołu Helmet. Również dziś grupa podzieliła się ze słuchaczami teledyskiem do ich najnowszego singla, kompozycji „NYC Tough Guy”.

Płyta „LEFT” oznacza ich wielki powrót do studia po siedmioletniej przerwie. To dźwiękowe arcydzieło, zmiksowane i wyprodukowane przez uznanego Jima Kaufmana i zmasterowane przez 20-krotnego zdobywcę nagrody Grammy, Howiego Weinberga (Beastie Boys, Nirvana, Smashing Pumpkins i wielu innych), umacnia pozycję Helmet jako jednego z najbardziej wpływowych zespołów alternatywnego amerykańskiego rocka. Helmet został założony w Nowym Jorku pod koniec lat 80-tych i szybko zjednał sobie fanów dzięki charakterystycznej mieszance alternatywnego metalu, post-hardcore'u i punka.

Helmet tworzą: gitarzysta i wokalista Page Hamilton, perkusista Kyle Stevenson, gitarzysta Dan Beeman i basista Dave Case.

Album „LEFT” ukazał się 10 listopada jako CD, czarny winyl i transparentny winyl.

źródło: MYSTIC PRODUCTION

THE SMILE - nowy album i singiel!

Zespół The Smile (Thom Yorke, Jonny Greenwood i Tom Skinner) ogłosił dziś wydanie swojego nowego albumu "Wall Of Eyes", który ukaże się 26 stycznia 2024 roku nakładem XL Recordings!

Zapowiedzi towarzyszy tytułowy utwór udostępniony wraz z teledyskiem wyreżyserowanym przez Paula Thomasa Andersona. Nowy album nagrany między Oxfordem a Abbey Road Studios, został wyprodukowany i zmiksowany przez Sama Petts-Daviesa i zawiera aranżacje smyczkowe London Contemporary Orchestra.

"Wall Of Eyes" będzie następcą wydanego w 2022 roku debiutanckiego albumu "A Light For Attracting Attention", który spotkał się z uznaniem słuchaczy i wielu dziennikarzy m.in. z The Guardian, Pitchfork, The Observer, The Needle Drop, Rolling Stone, New York Magazine, Uncut i MOJO.

The Smile zagrali serię znakomicie przyjętych koncertów w USA i Meksyku w czerwcu i lipcu tego roku wydając w czerwcu singiel „Bending Hectic" (także znajdzie się na nowej płycie), po tym jak utwór zadebiutował na Montreux Jazz Festival w 2022 roku.

źródło: sonicrecords.pl
Subskrybuj to źródło RSS