Menu

Rockowa Noc from the Basement - koncert Jesus Chrysler Suicide

Rockowa Noc from the Basement - koncert Jesus Chrysler Suicide
fot. Ilona Matuszewska
28 września odbędzie się 19. edycja ROCKOWEJ NOCY – najgłośniejszego festiwalu w Rzeszowie. Komunikację rozpoczynamy mocnym uderzeniem – 3 koncertami Rockowa Noc from the Basement, które odbędą się Rzeszowskich Piwnicach. Już 20 kwietnia legenda rzeszowskiej sceny rockowo-metalowej Jesus Chrysler Suicide wystąpi ze specjalnym koncertem z okazji 30-lecia płyty „Romp“.

Rockowa Noc from the Basement to cykl koncertów w Rzeszowskich Piwnicach poprzedzających wrześniowy festiwal. 20 kwietnia usłyszymy legendarny rzeszowski zespół rockowo-metalowy Jesus Chrysler Suicide (JCS). Kolejne dwa koncerty zaplanowane są 17 maja oraz 15 czerwca.

Formacja Jesus Chrysler Suicide powstała w 1991 roku z inicjatywy wokalisty, autora tekstów i kompozytora Tomasza "Szamota" Rzeszutka Połączenie industrial rocka, punka, metalu, grunge i psychodelii, oraz duża dawka surrealizmu i czarnego humoru w tekstach to charakterystyczne cechy twórczości JCS. Jednym z największych atutów tego zespołu są koncerty naładowane dużą dawką energii płynącej ze sceny. JCS zagrał na wielu festiwalach m.in.: Jarocin, Odjazdy, Castle Party, Polnishe Independent Festival w Berlinie, czy Teuto Karpaten Beat w Bielefeld. Grupa dzieliła też scenę z takimi formacjami jak Life Of Agony, Pro Pain i VoiVod na ich koncertach w Polsce.

20 kwietnia w Rzeszowskich Piwnicach grupa zagra specjalny koncert oparty o materiał z płyty „ROMP“, która w tym roku obchodzi 30-lecie. Pierwsza płyta Jesusów to hałaśliwa, garażowa "jazda" z wpływami psychodelii, punk rocka i ostre teksty przeciwstawiające się wszelkim przejawom przemocy w rożnych sferach życiowych. Dziennikarze zauważyli duży potencjał drzemiący w grupie pochwalając "ROMP" bardzo dobrymi recenzjami:

"... Romp to wędrówka po świecie energii przywodzącym na myśl spontaniczność wczesnych płyt GBH, drapieżność hardcora, czy nawet demoniczność grindcora ..."
(A. Podgórski - "Brum")

"... Jeden z mocniejszych materiałów jakie dane mi było słyszeć w wykonaniu polskiego zespołu ..."
(R. Sankowski - "Tylko Rock")

"... Brzmienie zespołu można określić jako zderzenie Pantery i Sonic Youth ..."
("Gazeta Wyborcza")

W trakcie koncertu nie zabraknie też utworów z poprzednich płyt czy najnowszego albumu "Rexpublica Lunatica".

Jesus Chrysler Suicide zarejestrował łącznie 8 płyt, a wśród nich nagraną w 1995 roku, najbardziej uznaną przez fanów i media - "Schizovirus 0", która w podsumowaniu miesięcznika "Tylko Rock", znalazła się na liście stu najlepszych płyt lat 90.W 1999 roku wydana została płyta Jesus Chrysler Suicide "Eso Es". Grupa została nagrodzona za to wydawnictwo nominacją do nagrody "Fryderyk'99" w kategorii "hard and heavy". W 2007 roku zespół udostępnił swój utwór "Thrown The Stone" na składankę z muzyką inspirowaną grą "Wiedźmin - The Witcher".

Obecny skład zespołu:
Tomasz "SzamoT" Rzeszutek - wokal
Michał "Balon" Balogh - bębny
Marcin "Baran" Barański - bas
Robert "Pingwin" Grubman - gitara
Grzegorz "Yagas" Łagodziński – klawisze
Jerzy "Diabeł" Tomczyk – gitara

Bilety na koncert w cenie 45 zł dostępne są na stronie https://bilety.rzeszowskiepiwnice.pl/. W dniu koncertu będzie można je zakupić stacjonarnie za kwotę 60zł. Ilość miejść ograniczona.

źródło: Estrada Rzeszowska

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.