Menu

Focus – czasówka koncertów w Polsce

Focus – czasówka koncertów w Polsce
Dziś pierwszy z polskich koncertów Focus. Holenderska ikona rocka zagra w Łodzi (09.04 Scena Monopolis), Wrocławiu (10.04 Sala koncertowa Radio Wrocław), Katowicach (12.04 Kinoteatr Rialto), Rzeszowie (13.04 Wojewódzki Dom Kultury) oraz Lublinie (14.04 Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin).

Otwarcie bram nastąpi o godz.18.00, koncerty startują o godz.19.00.
Bilety jeszcze w sprzedaży, zapraszamy.
www.ebilet.pl, www.Eventim.pl, www.Ticketmaster.pl, www.RockSerwis.pl

Zespół Focus, ikona progresywnego rocka, już w kwietniu przyjedzie do Polski na 5 koncertów w ramach trasy ,,Hocus Pocus Tour 2024”. Muzycy odwiedzą Łódź, Wrocław, Katowice, Rzeszów i Lublin. O tym, czego możemy spodziewać się po koncertach w Polsce, mówił lider – flecista, klawiszowiec i wokalista Thijs Van Leer w wywiadzie dla najnowszego wydania magazynu Teraz Rock: „Nie mogę się tego doczekać. Mam wiele cudownych wspomnień z koncertów Focus w Polsce. Cieszę się, że tyle osób śledzi to, co robimy. I chce nas słuchać. Zachęcam też do przyjścia na te kwietniowe koncerty, bo nie występujemy już tak często jak dawniej i kolejnej okazji może nie być. Zagramy wszystkie popularne utwory Focus, ale będzie też z nowej płyty 'Focus 12', która jest już nagrana i którą w tej chwili miksujemy. Jestem z niej bardzo zadowolony – są na niej urocze bezpretensjonalne fragmenty, ale są też momenty o wielkiej głębi emocjonalnej.”

Bilety w sprzedaży, zapraszamy!

Art Muza zaprasza
Focus
,,Hocus Pocus Tour 2024”

09.04.2024 Łódź Scena Monopolis godz. 19.00
10.04.2024 Wrocław Sala koncertowa Radia Wrocław godz. 19.00
12.04.2024 Katowice Kinoteatr Rialto godz. 19.00
13.04.2024 Rzeszów Sala koncertowa WDK godz. 19.00
14.04.2024 Lublin Sala koncertowa Radia Lublin godz. 19.00

Bilety (miejsca siedzące nienumerowane):
179 zł przedsprzedaż, 199 zł w dniu koncertu.

Sprzedaż biletów:
Ticketmaster.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, RockSerwis.pl, Rialto.


Focus to holenderski zespół rockowy założony w Amsterdamie w 1969 roku. Znaczną popularność zyskał w latach 70. XX wieku dzięki swojej unikalnej muzyce, w której dominowała fuzja rocka progresywnego, jazzu i muzyki klasycznej. Najbardziej znaną piosenką zespołu Focus jest utwór zatytułowany "Hocus Pocus", który stał się przebojem i wylansował zespół na międzynarodowej scenie muzycznej. Utwór ten jest jednym z najczęściej ,,coverowanych” utworów w historii rock’n’rolla i do dziś pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów w historii rocka progresywnego. W 2010 roku „Hocus Pocus” wykorzystano do reklamy Mistrzostw Świata w piłce nożnej, a utwory grupy są wykorzystywane w grach komputerowych czy ścieżkach dźwiękowych współczesnych filmów np. "RoboCop" (2014), „Baby Driver” (2017) czy „The Babysitter: Killer Queen” (2020).

Formacja nagrywa i nagrywała głównie muzykę instrumentalną, charakteryzującą się bogatymi brzmieniami opartymi na dźwiękach instrumentów klawiszowych, fletu i gitar. W muzyce zespołu daje się zauważyć wpływy muzyki klasycznej i jazzu. Prowadzona jest od początku istnienia grupy przez członka i zarazem założyciela sir Thijsa van Leera. Za trzy najważniejsze płyty w dyskografii Focus uznaje się „Moving Waves” (1971 r.), „Focus 3” (1972 r.) i „Hamburger Concerto” (1974 r.). Sir Thijs van Lear jest pierwszym holenderskim muzykiem rockowym, który uzyskał tytuł szlachecki.
Focus, mimo że powstał w 1968 roku, do dziś zachowuje sceniczny wigor, a wyobraźnia muzyczna członków zespołu nie zna granic. Dowodem na to jest fakt, że zespół nagrywa właśnie swój nowy album. Po zakończeniu prac w studiu zespół ruszy w kolejną trasę koncertową.

Przypomnijmy, że w marcu 2023 roku Focus zagrał trzy fenomenalne koncerty w Polsce. Podczas występów w Warszawie, Poznaniu i Bydgoszczy fani zespołu żywiołowo reagowali na znakomitą formę zespołu w ponad dwugodzinnym muzycznym spektaklu. W kwietniu 2024 roku zespół w tym samym składzie przyjedzie do Polski. Focus tym razem odwiedzi: Łódź, Wrocław, Katowice, Rzeszów i Lublin. Artyści nie mogą doczekać się koncertów i spotkań z polskimi fanami. Mówią wprost, że podczas ,,Hocus Pocus Tour 2024” dadzą z siebie wszystko.

Focus - skład:
sir Thijs van Leer - organy Hammonda, flet, wokal,
Pierre van der Linden - perkusja,
Menno Gootjes - gitara,
Udo Pannekeet - gitara basowa.

źródło: Art Muza

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.