Menu

8 grudnia w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi Gar Wolanda !

8 grudnia w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi Gar Wolanda !
fot. press
Już 8 grudnia o godzinie 20:00 w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi Gar Wolanda – zwycięzca przeglądu konkursowego festiwalu Rockowa Noc 2023. Zespół będzie promował swoją debiutancką płytę, która światło dzienne ujrzy jeszcze w grudniu. Muzykom towarzyszyć będzie rzeszowski skład Supervoid Messengers, którego występ rozpocznie wydarzenie. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Gar Wolanda – laureaci Rockowej Nocy 2023 z koncertem promującym debiutancką płytę. Gar Wolanda to zespół, którego historię w 2018 roku zapoczątkował Michał Florek, wokalista i animator blues-rockowych jam sessions w Rzeszowie. Na jego zaproszenie do zespołu dołączyli Michał ‘Balon’ Balogh (RSC, Jesus Chrysler Suicide, Rockaway, Żmije), Krzysztof Pasieka (Freeborn Brothers, Foxcats, Cold Red, The Lauders ) i Dawid Petka (Biegun Zachodni).

Muzycy mówią o swojej twórczości, że jest ona rodzajem skoordynowanego chaosu improwizacji, który próbują zakląć w muzykę. Owocem tych prób jest debiutancki album zespołu – „Nitrogliceryna”. Muzykę, która znajdzie się na krążku można ich zdaniem określić mianem „psychodelic blues punk”, zaś oprócz brzmienia wyróżniają ją również oryginalne, autorskie teksty. Płyta zostanie udostępniona za pośrednictwem serwisów streamingowych na kilka dni przed koncertem, zaś premiera płyty na tradycyjnych nośnikach będzie mieć miejsce w trakcie koncertu w Rzeszowskich Piwnicach.

Gar Wolanda jednogłośnie zwyciężył tegoroczny przegląd konkursowy będący integralną częścią festiwalu Rockowa Noc. Zespół został też wyróżniony specjalną nagrodą „Puls Rockowej Nocy” przyznaną przez przedstawicieli klubu Steel Roses MC Rzeszów.

Występ poprzedzi koncert formacji Supervoid Messengers.

Supervoid Messengers to rzeszowski zespół powstały w 2017 roku, opierający swoją muzykę na mocnej sekcji rytmicznej, dwóch gitarach elektrycznych i samplerze. Porusza się w szerokim spektrum muzyki post-metalowej, momentami transowo i z elementami noise rock.
Wstęp na koncert obu zespołów jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

źródło: Estrada Rzeszowska

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.