Menu

Motorhead "ANOTHER PERFECT DAY" ŚWIĘTUJE SWÓJ JUBILEUSZ

Motorhead "ANOTHER PERFECT DAY" ŚWIĘTUJE SWÓJ JUBILEUSZ
“Another Perfect Day” uważany jest za jeden z najbardziej kontrowersyjnych albumów w historii grupy Motörhead. Od samego jej początku była to płyta stojąca w opozycji do wszystkiego. Po tym, jak gitarzysta Thin Lizzy Brian ‘Robbo’ Robertson zastąpił w zespole Eddiego Clarke’a, szósty album Motörhead zaprezentował zupełnie inne muzyczne podejście - Lemmy określił je jako ‘musicalowe’. Klasyczny skład grupy wypełnił swoją misję wykorzystując pełen potencjał swojej nieokrzesanej dzikość. Teraz zespół poszedł tradycyjnym rockowym tropem, wzmocniony przez starannie dobraną produkcję.

W 1983 roku piekielne patenty Lemmy’ego i Philla owinięte zostały przez wielowymiarowe, piętrzące się efekty gitarowe Robbo. Początkowo zaskoczyło to fanów, przyzwyczajonych do przypiekania na gorąco przez zwodnicze, złożone termonuklearne bluesowe riffy i ozdobniki Eddiego. Następująca po skrytykowanym albumie “Iron Fist”, ta kolejna w dyskografii zespołu płyta “Another Perfect Day” staje dziś przed nami po 40 latach od swojego debiutu i turbulencjach, które przeżyła w swoim czasie. Ten album był jedynym takim rozdziałem w historii zespołu, dzieląc ją na to co przed nią i to co po niej.

Po czterdziestu latach od swojej premiery, “Another Perfect Day” utrzymuje swoją pozycję najbardziej surrealnego odjazdu we wczesnej historii Motörhead. Album zasłużył na ponowną ocenę, oddzielną od tamtego gorącego czasu i emocji związanych z rozpadem klasycznego składu i dołączeniem Robbo.

W ramach celebracji 40 rocznicy wydania szóstego albumu studyjnego w arsenale Motörhead, “Another Perfect Day” ukazuje się w nowych wersjach deluxe. Podwójna CD i potrójna winylowa z twardą oprawą i dużymi książeczkami. Płyty zawierają remaster oryginalnego albumu, oraz nigdy niepublikowany pełen koncert z 22 czerwca 1983 roku nagrany w Hull City Hall. Na CD i w digitalu znajdują się także nigdy do tej pory niepublikowane wersje demo nagrań z płyty. W książeczce zawarta jest historia powstania albumu oraz wiele nigdy niepublikowanych zdjęć. Dostępna jest także limitowana edycja pojedynczego kolorowego winyla (niebiesko czarny swirl) z oryginalnym albumem w zremasterowanej wersji.


Album “Another Perfect Day”:
1. Back At The Funny Farm
2. Shine
3. Dancing On Your Grave
4. Rock It
5. One Track Mind
6. Another Perfect Day
7. Off To War
8. I Got Mine
9. Tales Of Glory
10. Die You Bastard

CD & Digital: utwory bonusowe:
11. Turn You Round Again (I Got Mine, B-Side)
12. Hoochie Coochie Man (Live, Shine B-Side)
13. (Don't Need) Religion (Live, Shine B-Side)
14. Climber (Demo)
15. Fast One (Demo)
16. Chinese (Demo)
17. Climber (Instrumental Demo)
Live at Hull City Hall, 22.06.1983
(Nigdy niepublikowany)
1. Back at the Funny Farm
2. Heart of Stone
3. Shoot You in the Back
4. Marching Off to War
5. Iron Horse / Born to Lose
6. Another Perfect Day
7. Hoochie Coochie Man
8. (Don't Need) Religion
9. One Track Mind
10. Go to Hell
11. America
12. Shine
13. Dancing on Your Grave
14. Rock It
15.Bite the Bullet
16. The Chase Is Better Than the Catch

źródło : BMG

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.