Menu

KALT VINDUR wyda przełomowy trzeci album

KALT VINDUR wyda przełomowy trzeci album
KALT VINDUR powstaa wiosną 2015 roku w Dukli. Po zmianach personalnych w składzie: Artur (Svart) na gitarze, Julian (Xakhariash) na perkusji, Szymon (S) na basie, Wojciech (Celsus) na wokalu, zespół nagrał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Delusions" (2017), gdzie instrumenty klawiszowe i syntezatory zostały nagrane przez U. Recka z legendarnego zespołu Lux Occulta. W 2020 roku ukazał się drugi album „...And Nothing Is Endless" na kasecie i płycie CD nakładem Witching Hour Productions (Batushka, Vader). Na tej płycie zespół konsekwentnie rozwijał swój własny styl zwany „podkarpackim black metalem".

W 2022 roku zespół nagrał materiał na trzecią płytę zatytułowaną „Magna Mater". Ścieżki perkusji na zarejestrował nowy utalentowany muzyk - Rafał Chruścicki (ex-Pandrador). Tym razem styl zespołu również ewoluował, czyniąc go albumem najbardziej dojrzałym, z kilkoma zaskakującymi zmianami, ale jednocześnie wielowymiarowym i spójnym albumem.

Muzyka na nową płytę została nagrana w Regnat Studio (Dargor, Krusher) w Cieklinie. Miksem i masteringiem zajął się Krzysztof Kokosiński. Za oprawą graficzną odpowiada Maciej Kamuda (Blut Aus Nord, Spaceslug, Sunnata).

„Magna Mater" ukaże się na kasecie, płycie CD i winylu 26 stycznia 2023 roku nakładem greckiej wytwórni The Circle Music. Przedsprzedaż dostępna jest tutaj.

Zespół wydał już dwa utwory z nadchodzącej płyty, które możecie obejrzeć i usłyszeć poniżej.

Lyric video do utworu "Żywioły" ➡ https://youtu.be/pH_X2uUh43U

POPIÓR Requiem official video
Celsus tak komentuje utwór: „Żywioły to ukłon w stronę naszych przodków, których czyny, życie i pragnienia znajdują odzwierciedlenie w każdym z przywołanych tytułowych elementów. Twój stosunek do duchowości, religii itp. nie jest ważny. Energia Twoich poprzedników jest nieistotna, oni nadal są obecni, choć ich ciała już dawno rozsypały się w pył. Ta energia dzisiaj napędza nasze życie, tak samo jak nasza energia wróci do następnych pokoleń."

Lyric video do utworu "Blessed Us" ➡ https://youtu.be/1aOdqTlc1EY

POPIÓR Międzyświat official video
Svart komentuje piosenkę: „Bless Us to dobra zapowiedź muzyki zawartej na albumie „Magna Mater", będącym mieszanką klimatycznego i progresywnego black metalu. Album składa się z siedmiu kompozycji, w tym jednej instrumentalnej, różniącej się od reszty albumu."

Tracklista:

Magna Mater
Żywioły
Agonizing Luminosity
Bless Us
Possessed By Lunacy
Visions Of Purification
Mist Over Cergova
Gościnnie:

klawisze w utworze "Mist Over Cergova" - Marek (MYSTHICON)
perkusja w utworze "Mist Over Cergova" - Julian Zacharjasz (INTERCEPTOR)
klawisze w utworach "Visions Of Puryfication" i "Magna Mater" - Krzysztof Kokosiński
perkusja w utworze "Possessed By Lunacy" - Andrzej Czujko (KARPATHIAN RELICT)

źródło: Solid Rock PR

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.