Menu

THE GASLIGHT ANTHEM prezentują nowy singiel i zapowiadają album!

THE GASLIGHT ANTHEM prezentują nowy singiel i zapowiadają album!
Pochodzący z New Jersey zespół The Gaslight Anthem przygotowuje się do wydania szóstego, a pierwszego od ponad dziewięciu lat albumu studyjnego. Płyta zatytułowana „History Books" ukaże się 27 października. Najnowszym singlem zapowiadającym płytę jest utwór „Autumn". Pogodna piosenka momentami odpływa w kontemplacyjny nastrój, gdy The Gaslight Anthem dzielą się refleksją nad ulotnością. Frontman Brian Fallon mówi: Napisałem tę piosenkę w naprawdę piękny jesienny dzień, wyglądając przez okno i myśląc: "Ile takich dni będziemy mieli okazję przeżyć?" Większa część życia to po prostu próba przetrwania, ale od czasu do czasu zdarzają się chwile, w których możesz poczuć wdzięczność za małe rzeczy.

Nad nowym albumem wraz z The Gaslight Anthem pracował uznany producent/inżynier dźwięku Peter Katis (The National, Interpol, Death Cab for Cutie). Płyta została nagrana w Tarquin Studios w Bridgeport w stanie Connecticut. Utwory które znalazły się na płycie eksplorują różne tematy - od śmiertelności, przez choroby psychiczne, po różne wymiary relacji międzyludzkich.
The Gaslight Anthem zakończyli niedwano udaną trasę koncertową po USA, podczas której powstał klip do ich poprzedniego singla „Little Fires": https://www.youtube.com/watch?v=mXs1n2bL0oE

Lista utworów:


1. Spider Bites
2. History Books (feat. Bruce Springsteen)
3. Autumn
4. Positive Charge
5. Michigan, 1975
6. Little Fires
7. The Weatherman
8. Empires
9. I Live In The Room Above Her
10. A Lifetime Of Preludes


źródło: MYSTIC PRODUCTION

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.