Menu

LILLA VENEDA wypuściła singiel z nadchodzącego albumu

LILLA VENEDA wypuściła singiel z nadchodzącego albumu
Lilla Veneda to formacja, która powstała w 2019 roku we Wrocławiu z inicjatywy wokalisty Viriana. Zespół wziął nazwę od jednej z najsłynniejszych polskich tragedii romantycznych – Lilla Weneda napisanej przez Juliusza Słowackiego.

Virian komentuje: „Szukaliśmy nazwy, która będzie niepowtarzalna, ale jednocześnie adekwatna do muzycznej atmosfery. Lilla Weneda to mroczna tragedia osadzona w epoce pogańskiej (przedpolskiej). Przypomina najlepsze tragedie Williama Szekspira, tyle że ze słowiańskim tłem."

W 2012 roku Lilla Veneda wydała swój pierwszy album zatytułowany „Diagnosis", który został zarejestrowany w Monroe Sound Studio (Masachist, Illness) we współpracy z Arkadiuszem "Aro" Jabłońskim. Drugi album został zarejestrowany, zmiksowany i poddany masteringowi w Impressive-Art Studio (Asgaard, Odraza, Outre) z Przemysławem Nowakiem jako producentem i wydanym przez Via Nocturna (Hostia, Varmia, Zørormr). W międzyczasie formacja zagrała ogromną ilość koncertów, między innymi w towarzystwie takich zespołów jak Decapitated, Lost Soul, Percival Schuttenbach, Hate czy Virgin Snatch.

Dolnośląski zespół zaprezentował właśnie nową kompozycję zatytułowaną "Colossi", która jest przedsmakiem nowego studyjnego albumu. Grupa po raz kolejny skorzystała z usług Przemka Nowaka z Impressive-Art Studio. Premiera albumu zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2024 roku i zostanie wydany własnym sumptem. Autorką okładki singla jest Anna Sobczak.

źródło: Solid Rock PR

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.