Menu

Nowy album ENTER SHIKARI

Nowy album ENTER SHIKARI
Zespół Enter Shikari ogłosił dzisiaj, że ich długo oczekiwany nowy album, “A Kiss For The Whole World”, ukaże się 21 kwietnia nakładem SO Recordings / Ambush Reality. Grupa udostępniła także singiel z albumu „(pls) set me on fire”, a także wieści o kilku bardzo specjalnych comiesięcznych koncertach rezydencyjnych w Wielkiej Brytanii, które odbędą się tej wiosny.

Limitowane formaty nowego albumu dostępne będą w pakiecie z Live From Alexandra Palace 3, płytą koncertową & DVD, które nagrane zostały na żywo w grudniu 2021 roku podczas wyprzedanego koncertu zespołu w Londynie dla 10 000 fanów.

Od wydania ostatniego albumu Enter Shikari –“Nothing Is True & Everything Is Possible”, który wylądował na #2 brytyjskiej listy bestsellerów – minęły 3 lata i warto zastanowić się nad finałowym pytaniem, które ostatnio zespół zadał fanom: „Czy to nowy początek? /A może zbliżamy się do końca?” Wydarzenia z początku lat dwudziestych przygasiły koncertowy ogień formacji i połączenie fanami. „W tym czasie czuliśmy się, jakbyśmy my sami, jako muzycy, doświadczali śmierci naszego zespołu”, mówi główny wokalista i klawiszowiec Rou Reynolds. Nie dziwi więc, że kluczem do rozpalenia zespołu był występ na żywo na Download Festival Pilot przed 10 000 fanów. Tam właśnie narodziło się zrozumienie, które definiowało siódmą płytę zespołu: „Po prostu nie zdawałem sobie sprawy, że ludzkie i fizyczne relacje z innymi ludźmi były tak kluczowe dla tego, jak piszę”, mówi. Enter Shikari to nie tylko cztery osoby – to setki tysięcy ludzi.
Jako że nowy singiel „(pls) set me on fire” zapowiada kolejny etap ewolucji zespołu, pierwsze słowa, jakie słyszymy od Enter Shikari 2. 0 nie mają tym razem formy pytania, lecz polecenia: „Please set me on fire”. Innymi słowy, zapal iskrę w nas i uwolnij nas. To może być nowe Enter Shikari, ale zespół nic nie stracił ze swojego talentu do odważnych otwierających zagrywek.

Reynolds komentuje koncepcję singla: „Szczerze, myślałem, że jestem popieprzony. Nigdy nie czułem się tak oderwany od mojej duszy, mojego celu, mojego pieprzonego ducha. Nie pisałem muzyki przez prawie dwa lata. Wcześniej najdłużej wytrzymywałem bez pisania 2 tygodnie. Byłem załamany. To prawie tak, jakby mój mózg zapytał: "Jaki jest sens muzyki, jeśli nie można się nią dzielić? Jaki jest sens tworzenia muzyki, jeśli nie może być doświadczana z innymi?” a potem szybko się wyłączył. ‘(pls) set me on fire’ wyrosło z tej desperacji. Ta piosenka to wyrzut pozytywnej energii. Każda emocja uwięziona we mnie przez te dwa lata, została w końcu uwolniona.”

Wiosną 2022 roku zespół zaszył się w nadmorskim miasteczku Chichester, aby odbudować swoje studio i uchwycić swój nowy impet na płycie. Używając tylko energii słonecznej do nagrania albumu – co, jak tłumaczy Reynolds, miało na celu „przywrócenie poczucia naiwności”. Reynolds kontynuuje: „Wracamy do podstaw. Ten zespół - moi najlepsi przyjaciele - zebrali się na starej farmie, kilometry od każdego miejsca. Odcięci od sieci i gotowi na ponowne odkrycie siebie. Ten album jest zasilany przez Słońce, najpotężniejszy obiekt w naszym Układzie Słonecznym. I myślę, że możesz to stwierdzić. To zbiór piosenek, które reprezentują wybuchowe ponowne połączenie z tym, czym jest Enter Shikari. Początek naszego drugiego aktu”.

Enter Shikari wyruszy na trasę związaną z nowym albumem po USA i Europie, zagra także specjalną serię koncertów rezydencyjnych w Wielkiej Brytanii w 2023 roku, które odbędą się wiosną. Reynolds wyjaśnia: „Trudno jest zrobić coś ciekawego z dzisiejszymi występami na żywo. Chcieliśmy zrobić coś innego. Staniemy się lokalnym zespołem w pięciu głównych miastach w Wielkiej Brytanii. Koncerty ewoluować będą za każdym razem, gdy będziemy wracać w to samo miejsce”.

Ekskluzywny dostęp do biletów startuje 19 stycznia dla członków fanklubu zespołu lub każdego, kto zamówi album w przedsprzedaży tutaj. Ogólna sprzedaż biletów rozpocznie się 26 stycznia.

15.02 – HERE at Outernet, Londyn, UK
16.02 – New Century Hall, Manchester, UK
17.02 – KK’s Steel Mill, Wolverhampton, UK
19.02 – SWX, Bristol, UK
20.02 – St Luke’s, Glasgow, UK
14.03 – New Century Hall, Manchester, UK
15.03 – St Luke’s, Glasgow, UK
16.03 – KK’s Steel Mill, Wolverhampton, UK
17.03 – HERE at Outernet, Londyn, UK
18.03 – SWX, Bristol, UK
5.04 – Knust, Hamburg DE
7.04 – Botanique, Bruksela BE
8.04 – Luxor, Kolonia DE
13.04 – St Luke’s, Glasgow, UK
14.04 – New Century Hall, Manchester, UK
15.04 – KK’s Steel Mill, Wolverhampton, UK
16.04 – SWX, Bristol, UK
17.04 – HERE at Outernet, Londyn, UK
03.05 – Echoplex, Los Angeles, CA, USA
05.05 – Bottom Lounge, Chicago, IL, USA
10.05 – Bowery Ballroom, Nowy Jork, NY, USA

Enter Shikari - A Kiss For The Whole World okładka płyty

Enter Shikari – A Kiss For The Whole World – lista utworów:

1. A Kiss for the Whole World x
2. (pls) set me on fire
3. It Hurts
4. Leap into the Lightning
5. feed yøur søul
6. Dead Wood
7. Jailbreak
8. Bloodshot
9. Bloodshot (Coda)
10. goldfĭsh ~
11. Giant Pacific Octopus (i don’t know you anymore)
12. giant pacific octopus swirling off into infinity…

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.