Menu

WIDMOID zapowiada nowy singiel

WIDMOID zapowiada nowy singiel
WIDMOID powraca z zapowiedzią nowego materiału. Już 18 stycznia ukaże się utwór “Rozkazy” promujący nadchodzącą pod koniec miesiąca epkę pod tytułem “404”.

Poetyckie słowa, życiodajny puls sekcji rytmicznej i oddech rozmarzonych syntezatorów przywołują duchy takich projektów jak Maanam, Rezerwat czy Republika nadając im własny, oryginalny kształt.

O nowym singlu Widmoid opowiada:

"Rozkazy" mają kilka warstw. Na powierzchni znajdziesz oczywiste skojarzenia. Nie musimy ich chyba tłumaczyć. Wojna zawsze jest błędem, a fakt, że pojedyncze osoby decydują o tragicznych losach milionów to oczywisty absurd. Najważniejsza w piosence jest wolność. Nie tylko w tekście, ale i w nostalgicznym brzmieniu, które według nas przypomina ekscytację przed wymarzoną podróżą. Poczucie, że możesz wybrać każdą drogę, jaką zechcesz. Najgłębszą warstwą treści jesteś Ty. Ile razy dziennie poddajesz się czyjejś woli wbrew sobie? Czy też wywierasz presję na innych? Jedyny szczery imperatyw płynie z wewnątrz Ciebie i mówi: nie chcę cierpieć. Życie nie jest długiem do spłacenia. Granice indywidualnych wolności nie są przeszkodą w porozumieniu. Nie należysz do nikogo. Jesteś wolny.

WIDMOID to warszawski zespół muzyczny, który eksploruje new wave/new romantic/rock alternatywny i wiele innych gatunków. Powstał pod koniec 2019 roku kilkukrotnie zmieniając swoją formę. Projekt odnajduje się zarówno w nostalgicznych odniesieniach jak i w dekonstrukcji własnych inspiracji, sukcesywnie uzyskując w swojej twórczości nieszablonowe zabarwienie. Połączenie dźwięków i wydźwięków słów tworzy silne brzmienie aktualnych przeżyć i efemerycznych wspomnień, jednocześnie stając się swoistą wizją zbliżającego się jutra.

Skład zespołu:

Julia Stelmaszczuk - wokal

Rafał Ptaszyński - klawisze / (Weeping Birds, Afro Kolektyw)

Marcin Ciempiel - bas / (Maanam, Oddział Zamknięty, Apteka, Wilki)

Jakub Kinsner - perkusja / (Vavamuffin, Pablopavo i Ludziki)

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.