Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

DEEP PURPLE udostępnili nowy singiel!

Nowy studyjny album Deep Purple „SPLAT!" ukaże się 3 lipca, natomiast teraz zespół udostępnił kolejny singiel zapowiadający całość, utwór „Guilt Trippin'".

To, co zaczyna się od pozornie delikatnego wstępu fortepianowego, chwilę później przeradza się w jeden z najbardziej nieprzewidywalnych i ekscytujących momentów na płycie „SPLAT!", to także wokal Iana Gillana, jakiego nikt się nie spodziewa. Wokalista tak mówi o kawałku „Guilt Trippin'": „Piosenka się zaczyna, a ja jestem w studiu. Nie mam jeszcze tekstu, więc po prostu zaczynam krzyczeć. To była czysta radość z krzyczenia. Kiedy miałem 40 lat przyrzekłem sobie, że przestanę krzyczeć gdy będę miał 60 lat. Teraz patrzę wstecz i myślę: „Co się z tym stało?". No i poleciało".

Z ponad 120 milionami sprzedanych płyt od momentu powstania w 1968 roku, Deep Purple już dawno zapewniło sobie miejsce w historii rocka. Zamiast po prostu pielęgnować swoje dziedzictwo, zespół wciąż je rozwija, kierując się tym samym duchem, który zdefiniował ich najwcześniejszą twórczość.

Ian Gillan, wokalista zespołu, mówi: „To, gdzie jesteśmy teraz, z tym wcieleniem Deep Purple, to według mnie współczesna wersja Deep Purple z lat siedemdziesiątych".

Zespół po raz kolejny połączył siły z producentem Bobem Ezrinem (KISS, Pink Floyd, Lou Reed, Alice Cooper). Wspólnie stworzyli album, który czerpie z brzmienia i postawy, które zawsze wyróżniały Deep Purple na tle innych, a „SPLAT!" to najcięższy album Deep Purple od wielu lat.

Ian Gillan: „Powiedziałbym, że nasz dzisiejszy materiał jest kompatybilny z takimi kawałkami jak „Highway Star", „Smoke on the Water" czy „Lazy" – dynamika, balans i radość muzyki, którą tworzyliśmy od 1969 do 1973 roku".

Motywem przewodnim „SPLAT!" jest idea Iana Gillana. Zamiast przedstawiać koniec jako zniszczenie, płyta ukazuje go jako transformację: „SPLAT!" zgłębia koniec ludzkości nie w prymitywnym, apokaliptycznym sensie, ale jako metamorfozę wykraczającą poza fizyczną egzystencję. Koncept albumu zostanie ujawniony w tygodniach poprzedzających premierę.

Ian Gillan podsumowuje to następująco: „Deep Purple jest teraz w znakomitej kondycji".

„SPLAT!" będzie dostępny jako CD, kaseta, LP w różnych wersjach kolorystycznych, limitowany box oraz w formie cyfrowej.

Deep Purple oczywiście będą promować album podczas światowej trasy koncertowej, w ramach której zagrają 8 października w Łodzi w Atlas Arenie.

Tracklista:

Arrogant Boy
Diablo
The Rider
The Lunatic
The Only Horse In Town
Sacred Land
The Beating Of Wings
Guilt Trippin'
Scriblin' Gib'rish
Jessica's Bra
Third Call
My New Movie
Splat!

źródło: http://openeyepr.pl

Rock radio 24.06.2026 r g.20.05

Już w środę 24 czerwca w audycji Rock Radio nadawanej w Polskim Radiu Rzeszów zagra album Placebo RE:CREATED. To potężna, na nowo zaaranżowana wersja ich przełomowego, debiutanckiego krążka z 1996 roku.Trzydzieści lat po oryginalnej premierze album powraca w nowej odsłonie – odbudowany z taśm-matek, ukształtowany przez trzy dekady występów na żywo i uderzający dokładnie taką energią, jaką zespół reprezentuje dzisiaj.
Piotr Lekki wydaje kolejny singiel pełen gwiazd rocka do nadchodzącej solowej płyty. Zagramy go !

Start audycji godz. 20.05

Lista utworów: 

Thin Lizzy: Jailbreak
Thin Lizzy: Emerald
Luxtorpeda: Stereo
Luxtorpeda: Maszynka do mięsa
Placebo: Teenage Angst
Placebo: Nancy Boy
Placebo: Bruise Pristine
Weather Systems: Synaesthesia
Weather Systems: Do Angels Sing Like Rain ?
Weather Systems: Untouchable Part 3
Lekki: Ghost Of Rock
Lekki: The Enemy Of Good
Death Cult: Spiritwalker
Death Cult: Rain
Death Cult: She sells Sanctuary
Slowdive: Slomo
Slowdive: Star Roving
Smashing Pumpkins: Bleeding The Orchid
Thin Lizzy: Still In Love With You

Ron „Bumblefoot” Thal gitarzysta Guns N' Roses i Vinny Appice z Black Sabbath na płycie polskiego gitarzysty!

Piotr Lekki, gitarzysta TSA MNKWL i twórca cyklu "Bochnia Rocks", zapowiada solowy album. Drugim utworem promującym wydawnictwo jest „Enemy of Good”. Teledysk do piosenki można obejrzeć na kanale YouTube Piotra. Premiera już we wtorek 23 czerwca 2026 roku.

W utworze zagrali światowej sławy muzycy: perkusista Vinny Appice (m.in. DIO, Black Sabbath) oraz gitarzysta Ron „Bumblefoot” Thal (ex Guns’n’Roses, Sons of Apollo).

Obok wymienionych wyżej legendarnych muzyków w nagraniu zaśpiewał Damian Michalski (TSA MNKWL), a na basie zagrał włoski muzyk sesyjny Francesco Caporaletti (m.in. Gus G, Vinnie Moore). W teledysku gościnnie na perkusji pojawił się Sławek Puka.

„Ta piosenka w żartobliwym tonie opowiada o tym że lepsze jest wrogiem dobrego, a podobno to moja ulubiona maksyma :)” - wyjaśnia Piotr Lekki.

Premiera albumu "Ghost Of Rock" planowana jest na jesień 2026 roku. Grają na niej gościnnie grają gwiazdy światowego rocka. W trzech utworach na bębnach zagrał Vinny Appice (DIO, Black Sabbath) w dwóch Brian Tichy (Dead Daisies, Billy Idol, Whitesnake).

Gitarowe partie gościnnie nagrali Ron "Bumblefoot" Thal (eks- Guns’n Roses), Rowan Robertson (DIO), Andre Nieri (Virgil Donati, x Grand Discovery), Andy Martongelli (Arthemis, David Dellefson) czy Emiliano Tessitore (Carl Santance, Tim "Ripper" Owens).

Za partie wokalne odpowiada w większości Damian Michalski, kolega z TSA MNKWL, ale w dwóch utworach zaśpiewał także Robert "Sierściu" Mastalerz (4Szmery), wokalista z którym Piotr koncertuje i nagrywa w projekcie akustycznym PiS (Piotrek i Sierściu).

Na płycie wsparli też Piotra także przyjaciele znani z cyklu koncertów "Bochnia Rocks", włoscy muzycy sesyjni: Francesco Caporaletti - bas, Alessio Palizzi - bębny, Tita Tani – bębny. Oraz polscy koledzy: Artur Olkowicz - bas, Robert Świątek - bas, Sławek Puka - bębny i Adam Harris - bas.

Piotr Lekki to doświadczony gitarzysta, kompozytor i producent. Współpracował i dzielił scenę z takimi artystami jak Paul Gilbert, David Ellefson (Megadeth) czy John Corabi (The Dead Daisies).

Jest właścicielem KWART Studio i Leonardo27, gdzie realizuje brzmienie nadchodzącego wydawnictwa. Lekki jest też jednym z filarów grupy TSA MNKWL, z którą wydał dobrze przyjęty album "Niezwyciężony".

Współtworzy też akustyczny skład PiS (Piotrek i Sierściu) ze wspomnianym Robertem Mastalerzem oraz blues-rockowy Evening Standard. Występował w kultowym klubie Whisky a Go Go w Los Angeles.

W 2018 roku wraz z zespołem One otwierał koncert Deep Purple w krakowskiej Tauron Arenie.

Piotr Lekki odpowiada za brzmienie wielu wydawnictw, w tym nominowanej do Fryderyka płyty "Republika 69" zespołu Agressiva 69.

Od 2014 roku wraz z żoną Elą organizuje cykl "Bochnia Rocks", w ramach którego sprowadził do Polski około 80 światowej klasy artystów.

FULL BIO PIOTRA LEKKIEGO:

Piotr Lekki to gitarzysta, kompozytor, producent oraz realizator dźwięku prowadzący KWARTstudio i Studio Leonardo27. Od 2019 roku jest filarem grupy TSA MNKWL, w której odpowiadał również za realizację i produkcję dobrze przyjętego albumu "Niezwyciężony".

Jego portfolio obejmuje współpracę z czołowymi muzykami światowej sceny, takimi jak Paul Gilbert, David Ellefson (Megadeth), Ron Bumblefoot Thal (eks-Guns N' Roses), John Corabi (The Dead Daisies), Tim Ripper Owens (eks-Judas Priest), Gus G (Ozzy Osbourne) czy Vinny Appice (Black Sabbath, DIO). Występował także z bluesmanem Darylem Strodesem i dwukrotnie koncertował w legendarnym klubie Whisky a Go Go w Los Angeles.

Na polskim rynku muzycznym współpracuje z Marcinem Furmańskim oraz współtworzy od 2008 roku akustyczny projekt PiS (Piotrek i Sierściu). W ramach tej inicjatywy regularnie koncertuje z uznanymi instrumentalistami: Jerzym Styczyńskim (Dżem), Markiem Raduli oraz Wojciechem Hoffmannem (Turbo).

Jako producent:

Współprodukował nominowaną do Fryderyków płytę Republika 69 zespołu Agressiva 69.

Produkował i realizował utwór "Water, Water" grupy Stirwater Pawła Mąciwody (Scorpions), który zdobył uznanie na Liście Przebojów Trójki.

Realizował i produkował album "Tysiące Szuflad" projektu Szepta (2023).

W swojej historii ma również otwarcie koncertu Deep Purple w krakowskiej Arenie z zespołem One oraz współtworzenie w latach 90. grupy Obcy, w której składzie znaleźli się m.in. Janusz Radek i Piotr Żaczek. Jest także założycielem blues-rockowej formacji Evening Standard.

Od 2014 roku wraz z żoną Elą jest organizatorem koncertów pod szyldem "Bochnia Rocks", w którym to cyklu odbyło już się około 80 koncertów, na których wystąpili m.in. Simon Phillips, Andy Timmons, Michael Angelo Batio, Richie Kotzen, Carmine i Vinny Appice, Stu Hamm, Jennifer Batten, Virgil Donati, Aleks Skolnick, Vinnie Moore, Doogie White, Paul Gilbert, Ron "Bumblefoot Thal, Carl sanance, Rowan Robertson, Tim "Ripper" Owens, Greg Howe, Mohini Dey i wielu innych. Wielokrotnie wystąpił gościnnie z gwiazdami koncertów.

źródło: Managament

Dorian Wayne NOWY SINGIEL "HORNS"

Niezależny polski artysta darkwave/post-punk Dorian Wayne prezentuje nowy singiel „Horns”, rockową podróż przez gloryfikację ludzkich wad i niedoskonałości. Piosenka nawiązuje do pracy z własnym cieniem, akceptacji swoich demonów i ciemności, która drzemie w każdym z nas. Łącząc gitary, klimatyczne syntezatory i nawiedzony wokal, „Horns” czerpie inspirację od takich artystów jak Depeche Mode, Twin Tribes i She Past Away, zachowując jednocześnie odrębne i osobiste brzmienie. Dorian Wayne działa na niezależnej scenie undergroundowej od 2025 roku, tworząc muzykę łączącą elementy darkwave, elektroniki, rocka gotyckiego i post-punka. Dla fanów: Depeche Mode, Sad Boy Skeleton, Lebanon Hanover, Drab Majesty, She Past Away.

DATA WYDANIA SINGLA: 15.06.2026 R.

źródło: Dorian Wayne

Subskrybuj to źródło RSS