Menu

Łódzkie HEDONE prezentuje nową wersję utworu sprzed 19 lat

Łódzkie HEDONE prezentuje nową wersję utworu sprzed 19 lat
fot. Wojtek Bryndel
„Czy czujesz czasem to, co często czuję ja” to utwór, który oryginalnie pojawił się na albumie „Playboy” w 2005 roku .

„Gdy do Hedone dołączyła Izes, uznałem że potrzebny jest polskojęzyczny utwór na koncerty , który możemy razem śpiewać. Szybko okazało się, że był to znakomity wybór, a nasze głosy idealnie do siebie pasują. Tym samym postanowiliśmy nagrać tę piosenkę raz jeszcze. Idealnie wpasowała się w resztę płyty”- mówi Maciej Werk.

„600 lat samotności” będzie pierwszym w pełni polskojęzycznym wydawnictwem Hedone i następcą wydanego 31 grudnia 2020 roku, znakomicie przyjętego albumu „2020”.

Maciej Werk: “To płyta o przemijaniu, odchodzeniu, zmęczeniu otaczającym światem, ale z drugiej strony też o nadziei i poszukiwaniu radości życia”.

Album powstał z pomocą Marcina Borsa, jednego z najbardziej zapracowanych polskich producentów. „600 lat samotności” ukaże się na CD i LP nakładem labela New Sun – odłamu GAD Records, wersje cyfrowe zawierać będą dodatkowy utwór.

Hedone powstało na początku lat 90. w Łodzi. Zespół należy do grona najbardziej nowatorskich, niepoddających się zaszufladkowaniu formacji. Można śmiało stwierdzić, stanowi niezwykle wartościowy, wręcz nieodłączny już element polskiej sceny muzycznej ostatnich czterech dekad. Po piętnastu latach milczenia Hedone powróciło z nowym albumem „2020”, który ukazał się 31 grudnia 2020. Maciej Werk nagrywa płyty rzadko, ale gdy wchodzi do studia to oznacza, że ma coś ważnego do powiedzenia. Tak samo jest wypadku „600 Lat Samotności”.

Po wydaniu „2020” zespół zagrał koncerty m.in na Festiwalach Castle Party (2021 r.), Jarocin (2022 r.), Opole Alternatywa (2022 r.), Summer Dying Loud (2022 r.), Łódź Summer Festiwal (2023 r.) i wiele innych. W roku 2022 nakładem GAD Records ukazała się długo wyczekiwana reedycja debiutanckiego albumu „Werk” (1994 r.). Premiera nowego albumu zbiegnie się z koncertem na tegorocznym, jubileuszowym Festiwalu Castle Party w dniu 12 lipca.

źródło: Cantaramusic.pl

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.