Menu

"Prototype", czyli nowy singiel od KILLSORROW

"Prototype", czyli nowy singiel od KILLSORROW
KILLSORROW powstał w 2008 roku w Krakowie z inicjatywy gitarzysty Michała Sokoła. Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, by w 2015 roku ostatecznie ustabilizować się. Każdy z członków zespołu to doświadczony muzyk, który zagrał setki koncertów i supportował światowej klasy zespoły, takie jak Vader, Decapitated, Electric Light Orchestra, Focus, Paradise Lost, Hate, Hunter, Kat, Acid Drinkers, TSA.

Polski postapokaliptyczny metalowy zespół KILLSORROW muzykę na swój trzeci album zatytułowany „Wasteland Chronicles" nagrał w Heinrich House Studio (Azarath, Behemoth, Masachist) i Studio Centrum. Całość została zmiksowana i zmasterowana przez Fredrika Nordströma w Fredman Studio (In Flames, Arch Enemy, Sabaton, Dimmu Borgir, Septicflesh) w Goteborgu. Okładkę przygotował duet Zbigniew Józefczyk i Michał „Xaay" Loranc (Evangelist, Kamelot, Konkhra). Na nowym albumie zespół prezentuje nowe muzyczne oblicze, gra mieszankę melodii i agresywności Trivium i In Flames z chwytliwymi riffami Iron Maiden oraz progresją Evergrey i Kamelot.


3 listopada 2023 roku zespół wydał album w formacie fizycznym na płycie CD, którą można zakupić poprzez oficjaną stronę internetową http://killsorrow.com/

W międzyczasie formacja zaprezentowała teledyski do utworów (Home Sweet Home, Parasite Symphony, Straight To Hell) w ramach tryptyku oraz lyric video do "Eyes".

Kilka dni temu formacja zaprezentowała lyric video do singla "Prototype". Zespół powoli przyzwyczaja słuchaczy do regularnie wypuszczanych utworów, szczególnie, że płyta w całości jeszcze nie pojawiła się na portalach streamingowych.


- Wybraliśmy taką formę promocji, chcemy aby każdy utwór z nowej płyty został potraktowany indywidualnie, tak jak był traktowany podczas jego przygotowania. Płyta jest całościowa, jednak między utworami jest duży rozstrzał. Nie chcemy być szufladkowani, więc możecie się spodziewać jeszcze sporo muzycznych niespodzianek w nadchodzących singlach. Stworzyliśmy różne obrazki do całej płyty, zależy nam żeby nasza muzyka dotarła do jak największej liczby odbiorców. - Mówi Michał Sokół, lider zespołu.


źródło: Solid Rock PR

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.