Menu

Legendarny MASTER gwiazdą finału polskich eliminacji do BLOODSTOCK!

Legendarny MASTER gwiazdą finału polskich eliminacji do BLOODSTOCK!
To będzie wręcz wystrzałowe podsumowanie! Jedna z pionierskich grup gatunku zwanego death metal, legenda światowego podziemia - MASTER - będzie gwiazdą koncertu w chorzowskiej Leśniczówce.

1 czerwca 2024 roku, wielkim koncertem finałowym, zakończy się półroczny cykl ogólnopolskich eliminacji. Ich celem jest wybranie polskiego reprezentanta na brytyjski festiwal Bloodstock, jedną z najważniejszych, letnich imprez plenerowych ostrej muzyki w Europie.

Zasady były proste - młode zespoły (bez kontraktu płytowego) od grudnia wysyłały organizatorom cyklu swoje video prezentacje. Na ich podstawie klasyfikowano grupy występujące w koncertach eliminacyjnych, od stycznia do kwietnia, w klubach całego kraju. Z każdej eliminacji jury wybierało następnie jedną kapelę: zestaw półfinałowy, złożony z aż szesnastu zespołów, trafi na scenę Leśniczówki w połowie maja (10 i 11.05). Dopiero ta dwudniowa impreza pomoże zakwalifikować szóstkę, jaka stanie do ostatecznej rywalizacji.

Która formacja odbierze w sobotę, 1 czerwca, prawdziwy prezent z okazji Dnia Dziecka, jakim będzie wyjazd na Bloodstock??? O tym zadecyduje fachowe grono jurorów pod przewodnictwem samego Paula Speckmanna, założyciela MASTER i kilku innych, kultowych dla całego gatunku formacji metalowych. -

Otwarta formuła przeglądu pozwoliła zespołom nadsyłać do nas materiały jeszcze w kwietniu - mówi Marcin Zarudzki, główny organizator cyklu polskich eliminacji festiwalu Bloodstock. - Jestem pod wielkim wrażeniem wysokiego poziomu, jaki prezentują nasze kapele, reprezentujące właściwie wszystkie odmiany muzyki metalowej - dodaje.

To będzie prawdziwy maraton w Leśniczówce, bo na scenie finału eliminacji zaprezentuje się sześć zespołów konkursowych, a następnie zaproszeni goście: HERETIQUE, SIRRIUS, LYRRE, UKĆ, DRAGON, DOOMAS - a serię zakończy występ wspomnianego MASTER. Wszystkie z tych nazw dobrze kojarzą się fanom rozmaitych odmian i podgatunków metalowych, a każdy z wykonawców jest mistrzem w swojej klasie. Nietrudno policzyć, że tego dnia w Leśniczówce zaprezentuje się aż trzynaście zespołów, co samym eliminacjom już nadaje rangę krajowego festiwalu.

Zwycięzca może być tylko jeden. Wybrana załoga będzie reprezentować Polskę na scenie młodych talentów Bloodstock 2024 - imprezy, która każdego roku w sierpniu odbywa się w pobliżu angielskiej miejscowości Derby. Występują tam prawdziwe gwiazdy ostrej muzyki, w tegorocznej edycji m.in. Architects, Opeth, Amon Amarth, Carcass czy Deicide. Dla każdej z młodych grup pojawiających się na scenie festiwalowych debiutów to duża szansa zaistnienia w świadomości fanów i całej branży muzycznej.

Zespoły konkursowe:

Miyasis (deathcore/death metal)
Semprah (melodic death metal)
Morrath (old schoold death metal)
Misscore (rock/metal)
Sunday at 9 (groove/progressive metal)
Prey of Monsoon (deathcore)


Finałowy koncert odbędzie się:

26.04.2024 - CHORZÓW, Leśniczówka

źródło: Solid Rock PR

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.