Menu

Black Sabbath ANNO DOMINI 1989-1995 box set z albumami ery z Tony Martinem!

Black Sabbath ANNO DOMINI 1989-1995 box set z albumami ery z Tony Martinem!
Na tę wiadomość fani Black Sabbath czekali od wielu, wielu lat. Płyt z ery zespołu z czasów gdy jego wokalistą był Tony Martin nie można kupić od dawna. 31 maja cztery płyty z tego okresu ukażą się w wersji box set z nowy masterem, a jedna z nich została na nowo zremasterowana przez samego Tonyego Iommiego.

Black Sabbath ANNO DOMINI 1989-1995. Pierwszy box set celebrujący erę zespołu kiedy wokalistą był Tony Martin.

Wytwórnia BMG postanowiła oddać cześć niezwykle płodnemu okresowi działania ojców chrzestnych heavy metalu, kiedy wokalistą zespołu był Tony Martin i podsumować go w nowym wydaniu - kolekcji, która zawiera cztery albumy z tego okresu.

Wszystkie z tych albumów zniknęły ze sklepów wiele lat temu. Box set ANNO DOMINI 1989-1995 będzie dostępny dzięki BMG od 31 maja 2024 w wersjach 4 winylowym i 4 CD. Wydawnictwo zawierać będzie zremasterowane albumy: "Headless Cross" (1989), "Tyr" (1990) i "Cross Purposes" (1994) oraz nową wersję albumu "Forbidden" (1995), którego nowy mix wykonał Tony Iommi specjalnie na tą okazję.

W boxie ANNO DOMINI kilka albumów ukaże się po raz pierwszy na winylu, natomiast w wersji CD będą dodatkowe utwory: 'Cloak & Dagger' pochodzący ze strony B singla 'Headless Cross', oraz utwory, które wcześniej pojawiły się jako utwory dodatkowe na japońskich wersjach albumów: 'What's The Use' z "Cross Purposes" i 'Loser Gets It All' z "Forbidden". Poza muzyką, w box secie znajdzie się obszerna książeczka okładkowa ze zdjęciami, grafikami oraz tekstem napisanym przez Hugh Gilmoura, a także reedycja plakatu i książeczki koncertowej z trasy Headless Cross.

Tak wyjaśnia wykonanie nowego mixu płyty "Forbidden" Tony Iommi: "Nigdy nie byłem zadowolony z brzmienia gitary, a Cozy zdecydowanie nigdy nie był szczęśliwy z tego jak brzmiała perkusja... Więc pomyślałem, że będzie miło jeśli zrobię to dla niego." i dodaje: "Poczułem, że pojawiła się możliwość do powrotu do tego albumu i że bez zmieniania utworów, można wykręcić takie brzmienie, jakie ludzie oczekiwaliby od Black Sabbath.".


źródło: Filip Sarniak

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.