Menu

Drugi singiel The Rolling Stones zapowiadający „Hackney Diamonds”

Drugi singiel The Rolling Stones zapowiadający „Hackney Diamonds”
fot. press
Utwór „Sweet Sounds of Heaven”, w którym gościnnie pojawiają się Lady Gaga i Stevie Wonder, jest już dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych.

The Rolling Stones prezentuje drugi singiel zapowiadający album „Hackney Diamonds” (premiera: 20 października). To utwór „Sweet Sound of Heaven” z brawurowym wokalem Lady Gagi oraz Stevie’em Wonderem, który gra na pianinie Fender Rhodes i klawiszach Moog.
Posłuchaj „Sweet Sounds of Heaven” już teraz!

Nasycony wpływami gospel epicki utwór przypomina „You Can’t Always Get What You Want” czy „Shine a Light”. „Sweet Sounds of Heaven” narodziło się spontanicznie: Jagger spędzał słonczne popołudnie w swoim domu w Londynie. Liście szeleściły pod wpływem wiatru, a artysta zaczął grać wzór akordów C, F i B-dur na swoim pianinie.

Nagrania utworu odbyły się w Henson Recording Studios w Los Angeles, Metropolis Studios w Londynie, Sanctuary Studios w Nassau na Bahamach, a autorami są Mick Jagger i Keith Richards. Lady Gaga i Stevie Wonder dołączyli do zespołu podczas sesji w Los Angeles.
Zarówno Gaga, jak i Wonder, występowali już z The Rolling Stones. Lady Gaga wystąpiła z grupą podczas trasy 50 & Counting w 2012 roku. Wspólne wykonanie „Gimme Shelter” trafiło na koncertowy album „GRRR Live”. Stevie Wonder koncertował z The Rolling Stones w trakcie amerykańskiej trasy w 1972 roku, wykonując medley „Satisfaction” i „Uptight (Everything’s Alright)”.
Stonesi ogłosili premierę albumu „Hackney Diamonds” podczas konferencji w Hackney Empire we wschodnim Londynie. W trakcie wydarzenia odbyła się światowa premiera klipu do singla „Angry” z Sydney Sweeney w roli głównej. Klip zgromadził już ponad 16 mln wyświetleń. Album jest pierwszym premierowym materiałem od czasu „A Bigger Bang” z 2005 roku.

Od tego czasu zespół nieustannie bił rekordy w dziedzinie liczby sprzedanych biletów na koncerty. W 2016 grupa wydała nagrodzony Grammy album „Blue & Lonesome”, na który trafiły znakomite wersje bluesowych standardów, które pomogły stworzyć brzmienie The Rolling Stones. Album trafił na szczyty list sprzedaży na całym świecie. W ubiegłym roku muzycy wystąpili dla europejskiej publiczności – trasa Sixty przyciągnęła niemal ćwierć miliona osób.
„Hackney Diamonds” to pierwszy album The Rolling Stones (Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood) wyprodukowany przez nagrodzonego Grammy producenta i muzyka Andrew Watta.


Pełna tracklista „Hackney Diamonds”:
1. ANGRY
2. GET CLOSE (with Elton John)
3. DEPENDING ON YOU
4. BITE MY HEAD OFF (with Paul McCartney)
5. WHOLE WIDE WORLD
6. DREAMY SKIES
7. MESS IT UP
8. LIVE BY THE SWORD (with Elton John & Bill Wyman)
9. DRIVING ME TOO HARD
10. TELL ME STRAIGHT
11. SWEET SOUNDS OF HEAVEN (with Lady Gaga & Stevie Wonder)
12. ROLLING STONE BLUES
THE ROLLING STONES – „HACKNEY DIAMONDS” – PREMIERA 20 PAŹDZIERNIKA 2023

źródło: Universal Music

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.