Menu

“Ritual” Nowy singiel Within Temptation!

“Ritual” Nowy singiel Within Temptation!
fot. press
AMSTERDAM, 29 WRZEŚNIA 2023 R. Holenderscy metalowcy z Within Temptation wydali dziś swój nowy singiel „Ritual”. Numer ten jest głównym utworem z ich nadchodzącego ósmego albumu studyjnego „Bleed Out”, który ukaże się już 20 października.

Odzwierciedlając burzliwy stan świata, przy tworzeniu swojej najnowszej płyty zespół czerpał inspirację z takich wydarzeń jak morderstwo Mahsy Amini w Iranie czy wojna na Ukrainie. Ale to nie znaczy, że w mrocznym cieniu “Bleed Out” nie ma miejsca na światło.

“The Ritual”, jak wyjaśnia Sharon, to jedna z najbardziej perwersyjnych piosenek, jakie zespół kiedykolwiek napisał, w pełni inspirowana przez film “Od zmierzchu do świtu”, kultowe dzieło Quentina Tarantino o pozornie normalnej podróży, która zamienia się w imprezę pogromców wampirów. „To zabawny utwór o uwodzeniu” – wyjaśnia. „Chodzi o kobietę przejmującą władzę w zdominowanym przez mężczyzn świecie i podejmującą własną inicjatywę”.


“Bleed Out” to śmiały krok naprzód dla formacji. Od współczesnych, mocnych djentowych riffów po wzniosłe melodie pokazujące symfoniczne korzenie grupy, Within Temptation stworzyli dźwiękową podróż, która łączy różnorodne style muzyczne i prowokujące do myślenia motywy. To album równie epicki, co niezachwianie szczery, a teraz bardziej niż kiedykolwiek jest to zespół, który nie boi się zająć stanowiska w sprawach, na których grupie zależy. Within Temptation z całą mocą zadeklarowali swoje przekonania moralne i nieustraszone podejście do muzyki.

PRE-ORDER PŁYTY TUTAJ!

Lista utworów:
1: We Go To War
2: Bleed Out
3: Wireless
4: Worth Dying For
5: Ritual
6: Cyanide Love
7: The Purge
8: Don't Pray For Me
9: Shed My Skin (feat. Annisokay)
10: Unbroken
11: Entertain You

Within Temptation :
Sharon den Adel - wokal
Mike Coolen - perkusja
Stefan Helleblad - gitara
Ruud Jolie - gitara
Martijn Spierenburg - klawisze
Jeroen van Veen - bas
Robert Westerholt – gitara

źródło: Asia Szyra

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.