Menu

Katowickie DE ŁINDOWS przedstawiło "Janusza z ONR-u"

Katowickie DE ŁINDOWS przedstawiło "Janusza z ONR-u"
fot. press
Klip "Janusz z Onr-u" promuje winylowe wydanie ostatniej płyty katowickiego zespołu De Łindows „Pożar w burdelu”. Premiera już dzisiaj.

Za obraz o przygodach Janusza z Onr-u odpowiada znany rysownik Marek "Widget" Mosor, a za animację Krzysiek z Polo Marco Band z kabaretu Jesiotr.

De Łindows powstał w Katowicach w 2002r. Mają za sobą koncerty w Polsce, Czechach i na Słowacji. Występowali m.in. na takich festiwalach jak: Przystanek Woodstock/Pol'and'Rock Festival - zagrali tam trzykrotnie, B-Festival, Jarocin, Punk Island (SK), Underground Fest (SK), Keltska Noc (CZ), Hajnówka Rock Festival, Punk Fest i Czad Festiwal. W 2018r. i w 2019r. wystąpili podczas "Pomarańczowej Trasy" zespołu Kult.

"Pożar w burdelu" to kwintesencja 20 lat grania zespołu. Jest to połączenie ostrych numerów z celnymi i dosadnymi tekstami, takimi jak tytułowy utwór czy "Spacer w deszczu bomb" i dających chwilę wytchnienia melodyjnych piosenek.

Chłopaki z De Łindows nie byliby sobą, gdyby nie podeszli z przymrużeniem oka do niektórych istotnych spraw społecznych. Dlatego na płycie znajdziecie między innymi historię Janusza z Onr-u, który lubił jeździć na rowerze, kibola Dawida co po kresce był szczery, a także skargę na Radio Maryja, które nie chce puszczać ich piosenek.

źródło: Cantaramusic.pl

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.