Menu

Koncert: PERCIVAL - WILD HUNT LIVE 21.11.2023 Bydgoszcz – Filharmonia Pomorska

Koncert: PERCIVAL - WILD HUNT LIVE 21.11.2023 Bydgoszcz – Filharmonia Pomorska
„Percival – Wild Hunt Live” to niesamowity spektakl muzyczny w wykonaniu grupy Percival Schuttenbach, wielokrotnie nagradzanych współtwórców muzyki do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" („The Witcher 3: Wild Hunt”) oraz płyty "Równonoc".

Zespół został założony w 1999 roku w Lubinie, a jego nazwa jest połączeniem imienia postaci z powieści fantasy "Wiedźmin" autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, oraz nazwiska niemieckiego rycerza i poety, Ernsta von Schüttenbach, który był jednym z bohaterów tej samej serii książek. Ich muzyka to mieszanka rocka, metalu i tradycyjnej muzyki ludowej, wzbogacona o słowiańskie teksty i instrumentarium. Grupa jest znana z eksperymentowania z brzmieniem i wprowadzania nowych elementów do swojej twórczości, co sprawia, że ich muzyka jest dynamiczna i nieprzewidywalna. Na swoim koncie mają koncerty w całej Europie i na świecie, ich fankluby znajdują się w takich miejscach jak Brazylia czy Chiny. Percival Schuttenbach to nie tylko zespół muzyczny, ale także ambasadorzy kultury i tradycji słowiańskich, którzy poprzez swoją muzykę przybliżają słuchaczom bogactwo dziedzictwa ludowego Europy Środkowej i Wschodniej. Ich koncerty często łączą muzykę z elementami teatru i prezentacjami multimedialnymi, co tworzy niepowtarzalne widowisko.

Podczas WILD HUNT LIVE zespół prezentuje utwory wykorzystane w grze "Wiedźmin 3: Dziki Gon", w większości w ich oryginalnej wersji, z towarzyszeniem przygotowanych specjalnie na potrzeby spektaklu projekcji zawierających fragmenty oraz niepublikowane nigdzie indziej materiały video (przygotowane przez Marcin Somerlik Productions ). Występ Percivala dopełni wspaniałe oświetlenie oraz niesamowite popisy taneczno-akrobatyczne towarzyszącego im Teatr AVATAR - grupy, która ma na swoim koncie występy m.in. w Dubaju, Rumunii, Niemczech, we Włoszech oraz na wszystkich stadionach podczas Euro 2012. Wszystko to okraszone będzie pięknymi strojami i scenografią nawiązującą do klimatu gry Wiedźmin.

Przedstawienie WILD HUNT LIVE zdobyło mnóstwo pozytywnych recenzji, zarówno wśród dziennikarzy, jak i słuchaczy, którzy zachwyceni spektaklem nierzadko decydowali się na jego obejrzenie po kilka razy.
To gratka nie tylko dla fanów gier komputerowych, ale również dla wszystkich miłośników pięknej muzyki, wspaniałych głosów, ciekawego instrumentarium, tańca oraz klimatów folk i fantasy.

PERCIVAL - WILD HUNT LIVE
Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy
21.11.2023 godz. 20:00
otwarcie drzwi: 19.00
Ceny biletów:
Miejsca VIP - 150,00zł (przedsprzedaż), 170,00zł (w dniu koncertu)
Miejsca I - 130,00zł (przedsprzedaż), 150,00zł (w dniu koncertu)
Miejsca II - 110,00zł (przedsprzedaż), 130,00zł (w dniu koncertu)
Miejsca III - 90,00zł (przedsprzedaż), 110,00zł (w dniu koncertu)

źródło: Art Muza / Kuźnia Bydgoszcz

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.