Menu

The Rolling Stones: singiel „Angry” i zapowiedź albumu „Hackney Diamonds”

The Rolling Stones: singiel „Angry” i zapowiedź albumu „Hackney Diamonds”
The Rolling Stones oficjalnie ogłosili pierwszy od 2005 roku album z premierowym materiałem! Krążek „Hackney Diamonds” ukaże się 20 października. Już teraz można posłuchać pierwszego singla – „Angry”. Do utworu powstał teledysk z Sydney Sweeney („Euforia”, „Biały Lotos”, „Opowieści podręcznej”).

The Rolling Stones ogłosili oficjalnie wiadomość, która od kilku tygodni była przedmiotem spekulacji w sieci i wśród fanów rocka. Zespół przedstawił zupełnie nowy utwór zatytułowany „Angry”. Potwierdził także, że możemy spodziewać się niezwykle wyczekiwanego, pełnowymiarowego albumu studyjnego! „Hackney Diamonds” ukaże się 20 października nakładem Universal Music. Te ekscytujące wieści zostały ogłoszone osobiście przez Micka, Keitha i Ronnie’ego podczas specjalnej konferencji prasowej w historycznym miejscu – Hackney Empire we wschodnim Londynie, które od 125 lat działa w służbie sztuki. Konferencję poprowadził gwiazdor amerykańskiej telewizji Jimmy Fallon, a transmisja była dostępna na YouTube.
Na album „Hackney Diamonds” trafi 12 utworów – niebawem poznamy dokładną tracklistę. Nagrania odbyły się w wielu miejscach na całym świecie: Henson Recording Studios w Los Angeles, Metropolis Studios w Londynie, Sanctuary Studios w Nassau na Bahamach oraz w nowojorskich Eletric Lady Studios i The Hit Factory/Germano Studios.

Album to pierwszy premierowy materiał studyjny Stonesów od czasu wydanego w 2005 „A Bigger Bang” – płyta ukazała się dokładnie 18 lat temu, 6 września. Od tego czasu zespół nieustannie bił rekordy w dziedzinie liczby sprzedanych biletów na koncerty. W 2016 grupa wydała nagrodzony Grammy album „Blue & Lonesome”, na który trafiły znakomite wersje bluesowych standardów, które pomogły stworzyć brzmienie The Rolling Stones. Album trafił na szczyty list sprzedaży na całym świecie. W ubiegłym roku muzycy wystąpili dla europejskiej publiczności – trasa Sixty przyciągnęła niemal ćwierć miliona osób.
„Hackney Diamonds” to pierwsza współpraca The Rolling Stones (obecnie w składzie Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood) z urodzonym w Nowym Jorku producentem i muzykiem Andrew Wattem. W 2021 roku Watt otrzymał Grammy w kategorii Producent roku. Na koncie ma współpracę z takimi gigantami jak Pearl Jam, Iggy Pop i Elton John.
Do singla „Angry” powstał klip w reżyserii Francoisa Rousseleta, który ma na koncie współpracę z Pharrellem Williamsem czy The Rolling Stones przy „Ride ‘Em On Down” z „Blue & Lonesome”, jak również z markami takimi jak Nike czy Diesel. W teledysku pojawia się Sydney Sweeney („Biały Lotos”, „Euforia”, „Opowieści podręcznej”). Obejrzyj tutaj:

Okładka albumu „Hackney Diamonds” to zrobiona na zamówienie praca animatorki cyfrowej Pauliny Almiry.
THE ROLLING STONES – „HACKNEY DIAMONDS” – PREMIERA 20 PAŹDZIERNIKA 2023

źródło: Universal Music

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.