Menu

Zespół Trupa Trupa wydał nowego singla "Thrill"

Zespół Trupa Trupa wydał nowego singla "Thrill"
5 września 2023 r. zespół Trupa Trupa wydał nowy singiel "Thrill", nakładem prestiżowej wytwórni Glitterbeat Records, znanej ze współpracy z takimi artystami jak m.in. Altin Gün, Gaye Su Akyol, Mekons, 75 Dollar Bill, czy Širom. “Thrill" został zarejestrowany w gdańskim studiu zespołu. Za produkcję odpowiedzialny jest Michał Kupicz.

Piosence towarzyszy premiera teledysku wyreżyserowanego przez Adama Witkowskiego. Zdjęcia miały miejsce w arboretum w Wirtach.

Grzegorz Kwiatkowski o teledysku: „To najbardziej magiczne wideo w historii Trupa Trupa. To jest tajemniczy, psychodeliczny ogród, który tak naprawdę mieści się w naszych umysłach, w naszych głowach. Istnieje tylko wtedy, gdy zamykamy nasze oczy i zaczynamy gwizdać.”
Miniony rok upłynął dla zespołu Trupa Trupa na wydaniu i graniu na żywo płyty B FLAT A, która spotkała się ze znakomitym przyjęciem w Polsce i na świecie i która zagościła na scenach klubowych i festiwalowych w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

2023 rok to czas wydania eksperymentalnej kasety "ttt". W recenzji tego wydawnictwa brytyjski Monolith Cocktail napisał o Trupie Trupa: „One of the most important bands to emerge from Europe in the last decade”. 2023 rok to także nominacja do nagrody muzycznej Fryderyk, jak i cyfrowa premiera dwóch polskich utworów - "Koszula w kwiaty" i "Opór."
Trupa Trupa została właśnie ogłoszona w brytyjskim lineupie kultowego brytyjskiego festiwalu Rockaway Beach. Ponadto w najbliższym czasie zespół zagra m.in. w Wiedniu, w Warszawie, we Wrocławiu i w Łodzi. Trupa Trupa pracuje obecnie nad kolejną płytą, która ujrzy światło dzienne w 2024 roku. Mostem łączącym przyszłą płytę z płytą B FLAT A i kasetą "ttt" jest nowy wrześniowy singiel. „Thrill” to jedna z najbardziej psychodelicznych piosenek Trupa Trupa w której obecny jest duch Syda Barretta - jego psychodeliczna duchowość jest czymś bardzo bliskim rdzeniowi zespołu. „Thrill” to piosenka o naturze widzenia rzeczy w nieoczywisty sposób. Ta piosenka jest zarówno bardzo melodyjna, psychodeliczna i absurdalna. To piosenka, w której „niektóre rzeczy, które wydają się oczywiste, okazują się nieoczywiste”.

Adam Witkowski o teledysku: "Moimi założeniami przy pracy nad wideoklipem do piosenki „Thrill” było maksymalne zespolenie obrazu z muzyką, a także nawiązanie do stylistyki wczesnych filmów muzycznych z końca lat sześćdziesiątych. Chciałem, aby w obrazie przenikało się wiele wymiarów, stąd równoległe zastosowanie kilku technik animacji analogowej (plastelina, barwiony papier, druk) oraz animacji cyfrowych. Zdjęcia, które wykonaliśmy w arboretum powstały przy użyciu kilku różnych urządzeń rejestrujących, a deformacje uzyskaliśmy przepuszczając obraz przez szkło napełnione wodą. W tle pobrzmiewają echa gnostycznych opowieści z wczesnych filmów Dereka Jarmana oraz książki "Valis" Philipa K. Dicka – promień wiedzy wysyłany spoza labiryntu przenika chaotyczną rzeczywistość, daje potencjalną możliwość złapania go, dostrojenia się do jego wibracji i zrozumienia istoty wszechrzeczy.”

Adam Witkowski (1978) jest polskim artystą audiowizualnym malarzem, muzykiem, twórcą filmów wideo i instalacji, profesorem na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jako artysta wizualny współtworzył kilkaset wystaw, a jako muzyk i realizator dźwięku wydał kilkadziesiąt płyt (m.in. Nagrobki, Wolność, Gówno, Langfurtka, etc.) Tworzy muzykę do filmów i spektakli teatralnych.

źródło: Central European Organisation | Warsaw

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.