Menu

Death metalowy SHRAPNEL STORM wypuścił singiel z nowej płyty "Silo"

Death metalowy SHRAPNEL STORM wypuścił singiel z nowej płyty "Silo"
SHARPNEL STORM to fiński zespół grający old schoolowy death metal. W ich muzyce spodziewać się można miażdżącego death metalu utrzymanego w średnim tempie w połączeniu z thrash metalową rytmiką. Dotychczas zespół wydał dwie pełnowymiarowe albumy: „Mother War" (2015), „Shrapnel Storm" (2020), a obecnie przygotowuje się do wydania zupełnie nowego, trzeciego studyjnego albumu zatytułowanego „Silo".

W porównaniu z ich poprzednimi dziełami, nowy album "Silo" charakteryzuje się największą różnorodnością, jeśli chodzi o ogólny nastroj piosenek. To podróż pełna różnych emocji, które ukazują aspekty oddawania życia czemuś, w co się wierzy, czasem na próżno.

Nagraniem, miksem i masteringiem nowej płyty zajął się Daniel Rantanen w Danko Tones / JR Audio Studio w pierwszej połowie 2023 roku, a producentem albumu był Aadolf Virtanen. Za oprawę graficzną wydawnictwa odpowiada Ville Yrjola.

"Silo", nowy album grupy Sharpnel Storm zostanie wydany 6 października 2023 roku w formie cyfrowej oraz na płycie CD za pośrednictwem wytwórni Great Dane Records. Pre-order płyty jest dostępny w sklepie internetowym wydawcy oraz na Bandcamp.

Gitarzysta zespołu, Tri Makitalo, tak skomentował nowy singiel: „Szybkość! Niebezpieczeństwo! Węże! Czy to są główne składniki świetnej piosenki? Jeśli chodzi o mnie, mówię tak! Utwór jest jednym z najszybszych na nowym albumie i mógłbym powiedzieć, że stanowi swego rodzaju wyjście z naszej typowej strefy komfortu w średnim tempie!"

Tracklista:

1. Silo
2. Wastelands
3. Justice and Glory
4. Only Snake Here Is You
5. Alive Ammunition
6. Bring Me the War
7. Conquering the Gods
8. Icon of Destruction
9. Obey and Perish
10. Kinslayer
11. This Is Where I Fell

źródło: Solid Rock PR

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.