Menu

Lloyd Cole prezentuje teledysk „The Idiot"!

Lloyd Cole prezentuje teledysk „The Idiot"!
fot. press
„The Idiot" to drugi singiel promujący album Lloyda Cole'a „On Pain". Do utworu powstał teledysk, który nakręcił Doug Arrowsmith z Feltfim. To kolejna współpraca Lloyda Cole'a z kanadyjskim twórcą filmowym, autorem klipu do poprzedniego singla zatytułowanego „Warm By The Fire".

„The Idiot" został nakręcony w legendarnym barze Horseshoe w Toronto, a występują w nim tancerze Kaelin Isserlin (jako „David") i Ryan Kostyniuk (jako „Jim"). Choreografię przygotowała Nyda Kwasowsky z Kanadyjskiej Narodowej Szkoły Baletowej. Tytuł utworu "The Idiot" to nawiązanie do albumu Iggy'ego Popa. Lloyd Cole, zainspirowany twórczością Iggy'ego Popa i Davida Bowiego z czasów, gdy ci mieszkali w Berlinie, podkreśla wpływ, jaki wywarli na niego muzycy. Cole wyjaśnia: „Mam obsesję na punkcie czasu spędzonego z Bowiem i Iggym. Kiedy z jakiegoś powodu zacząłem śpiewać wers „Przestań być narkomanem", pomyślałem, że mógłbym zamienić go w piosenkę opowiadającą piękną historię dwóch mężczyzn, którzy byli w bardzo poważnych tarapatach i jakimś cudem zdołali się uratować, przenosząc się do Berlina." (źródło: Rolling Stone Germany)

Na płycie "On Pain" znalazło się osiem nowych utworów Cole'a, z których połowa powstała we współpracy z Neilem Clarkiem i Blairem Cowanem, członkami The Commotions. Album wyprodukowany przez Chrisa Merricka Hughesa został nagrany w studiu The Establishment, które znajduje się na poddaszu domu Lloyda w Massachusetts.
Lloyd Cole dzięki swojej działalności jako frontman Lloyd Cole and the Commotions oraz karierze solowej, zdobył pozycję jednego z najciekawszych autorów ery post-punkowej. Przeszedł kilka artystycznych przemian (od minimalizmu, przez styl inspirowany folk-rockiem, po elektronikę), a jego twórczość zawsze stała na wysokim poziomie. Lloyd Cole and the Commotions wydali trzy albumy studyjne, dwukrotnie wchodząc do Top 10 i Top 20 sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Wszystkie albumy uzyskały status złotej płyty, a pięć z singli znalazło się na brytyjskiej liście Top 40.

Album „On Pain" ukazał się 23 czerwca.


źródło: MYSTIC PRODUCTI

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.