Menu

KARPATHIAN RELICT (prog/tech death) prezetuje drugi singiel z nadchodzącej płyty

KARPATHIAN RELICT (prog/tech death) prezetuje drugi singiel z nadchodzącej płyty
fot. press
KARPATHIAN RELICT została założony jako Orthodox w 2006 roku przez Bogdana Lewickiego i Andrzeja Czujko. Pod tym szyldem zespół nagrał i wydał debiutancki album "Forever Not Yet". Po 2 latach stagnacji, kiedy Bogdan i Andrzej przenieśli się do Polski - Orthodox w 2013 roku został przemianowany na KARPATHIAN RELICT z Patrykiem Olbertem (bas) i Adrianem Mięsowiczem (wokal). Następnie grupa wydała „Beyond The Over" (2017) reedycję „Forever Not Yet" (2018). W kolejnych latach ich muzyczna podróż nadal trwała, tworzyli nową muzykę – by w końcu ustatkować się z Bartkiem Oleniaczem jako gitarzystą, a później z Mateuszem Baczkiem na pozycji basisty.

Obecnie podkarpacki zespół przygotowuje się do wydania nowego studyjnego albumu pod tytułem "Never Be After". Premiera trzeciego albumu zaplanowana jest na 9 września 2023 roku i ukaże się w wersji cyfrowej i na płycie CD nakładem francuskiej kooperacji MusikÖ_Eye i Metal Exhumator. Pre-order jest dostępny tutaj.

Album będzie zawierał 8 utworów, w których rdzenem jest death metalj. W utworze "The Moth" gościnnie Eliza Kuźnik (KSU) zagrała na skrzypcach. Perkusję nagrał Piotr "Koła" Dorotniak w Stodoła Studio. Muzykę zmiksował i zmasterował Adrian Mięsowicz (Tribe Five Studio), który odpowiadał za udźwiękowienie koncertu nagranego z okazji 44-lecia (BluRay 4K) najstarszego polskiego zespołu punkrockowego KSU. Okładkę i layout wykonał Michał "Xaay" Loranc (God Dethroned, Kamelot, Nile).

Komentarz zespołu: „Płyta zawiera "nasze" połączenie technicznego death metalu i muzyki progresywnej. W kilku miejscach pojawią się także instrumentalne przerywniki na instrumentach rzadko spotykanych w muzyce ekstremalnej, ale szczegółów nie będziemy zdradzać. Mamy nadzieję, że słuchacze również podzielą się emocjami i wspólnie dotrwamy do publikacji całego wydawnictwa.

Nowa płyta jest odzwierciedleniem tego, czego sami lubimy słuchać, a ponieważ każdy z nas ma zupełnie inny gust, staraliśmy się to w jakiś sposób połączyć. Mamy nadzieję, że nowy album dostarczy słuchaczom wiele frajdy z odkrywania tego, co jest na nim nagrane i sprawi, że będą chcieli do niego wracać raz po raz i za każdym razem będzie to nowe doświadczenie w obcowaniu z naszą muzyką".

Wczoraj KARPATHIAN RELICT wypuścił klip do nowego singla "The Masochist", który możecie obejrzeć tutaj ➡ https://youtu.be/dhAU35SkSas

YouTube
YouTube
Produkcja: Karol "Panku" Pankiewicz & Karpathian Relict
Reżyseria i edycja: Karol "Panku" Pankiewicz
Mix & mastering: Adrian Mięsowicz (Tribe Five Studio)

Tracklista:

The Moth
Bury In The Past
Closed Book
Silent Water Pt. I
Silent Waters Pt. II
Жach
My Anthem
The Masochist
­

źródło: Solid Rock PR

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.