Menu

Animations: nowy singiel 'Visions' zapowiada piąty album zespołu

Animations: nowy singiel 'Visions' zapowiada piąty album zespołu
fot. Darek Łakomy
Z ogromną przyjemnością przedstawiamy nowy singiel Animations - zespołu, który od 2006 roku funkcjonuje na scenie prog metalowej i jest dobrze znany fanom tego gatunku. 'Visions' to pierwszy utwór zespołu nagrany i zaśpiewany po polsku. Zapowiada piąta płytę Animations, która ukaże się jesienią tego roku.

Animations to polski zespół grający metal progresywny założony w 2006 roku w Jaworznie. Do tej pory zespół wydał cztery albumy, a jego debiutancki album "Animations" ma już prawie 340 tyś. odtworzeń na youtube. Animations grali trasy w kraju i zagranicą, występując z takimi zespołami jak np. Trivium. Zapraszani byli na na wiele festiwali - m.in. Metal Mania, Metal Fest, Metal Hammer Festival, ProgPower Europe, czy Cieszanów Rock Festival.

Nowy singiel 'Visions' to pierwszy utwór zespołu napisany i zaśpiewany po polsku. 'Visions' składa się z dwóch części. Pierwsza z nich jest o maskach, które ludzie codziennie zakładają unikają pokazania prawdziwych oblicz innym, często kosztem osobistych tragedii. Druga część utworu to sentymentalna podróż do czasów beztroski, którą każdy z nas porzuca wraz z upływem czasu.

Singiel 'Visions' zapowiada nowy, piąty album Animations. Płyta "Contemporary Guide to Modern Living" ukaże się na jesieni tego roku.

W trakcie trwania kariery w zespole dochodziło do licznych zmian w składzie, obecnie Animations to:
Frantz Wołoch – wokal
Bartek Bisaga – bas
Kuba Dębski – gitary

źródło: Filip Sarniak

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.