Menu

Polski STEAMACHINE (prog/nu-metal) wypuścił singiel z nowej płyty

Polski STEAMACHINE (prog/nu-metal) wypuścił singiel z nowej płyty
Zespół Steamachine jest owocem twórczej pasji Krystiana "Jurasa" Jurkiewicza i Konrada "Gałązek" Gałązka, której początki sięgają roku 2020. Powstał na terytorium Olsztyna, zespół wkroczył na muzyczną scenę z intensywnym brzmieniem na pograniczu groove metalu, charakteryzującym się dynamicznymi kompozycjami i agresywnymi riffami, czerpanymi z różnorodnych gatunków metalowych.

Debiutancki album "Arktyczny ogień" (2022) wprowadził słuchaczy w uniwersum thrash/groove metalu, które zespół tak kreatywnie zgłębiał. Po drobnych zmianach personalnych w tym samym roku światło dzienne ujrzały nowe single - "Koszmar" i "Bloodstream", które wprowadziły świeżą energię do repertuaru zespołu.

W 2023 roku zespół przekształcił swoje brzmienie, ewoluując od thrash/groove metalu do mieszanki metalcore'a, deathcore'a i nu metalu z progresywnym zacięciem. W tym samym roku zespół wprowadził swoją publiczność w nową erę, nazwaną "The Book of War". Ten cykl utworów stanowił muzyczne odzwierciedlenie wojen światowych 1, 2 i symbolicznej "3", nawiązując do skomplikowanej i burzliwej historii świata, ale też pokazując potężne możliwości ewolucji i przekształcania się muzyki metalowej.

Kilka dni temu, zespół Steamachine zaskoczył swoich fanów singlem "Show of Death" z nadchodzącego albumu "City of Death". Ta płyta, inspirowana jest mrocznymi zakamarkami ludzkiego umysłu, stanowiła głębokie zgłębienie koszmarów i strachów, które drzemią w nas wszystkich. Na "City of Death", formacja przewodzi słuchacza przez morderczy lunapark, w którym każda atrakcja jest przedsmakiem makabrycznego końca.

Zespół nie tylko opowiada historie pełne grozy, ale również pokazuje swoją muzyczną dojrzałość i zdolność do eksperymentowania z różnorodnymi gatunkami. Album łączy w sobie elementy groove metalu z wpływami nu metalu i nawiązaniami do mroczniejszych gatunków, takich jak deathcore czy death metal. Kawałki takie jak "Monsterland" czy "Acrobats Of The Abyss" prezentują nie tylko muzyczne umiejętności zespołu, ale również głęboką refleksję nad ludzką naturą i naszymi najgłębszymi lękami.

Nowy album zatytułowany "City of Death" ukaże się jeszcze latem bieżącego roku. Za oprawę graficzną odpowiada Sylwia Adamczyk. Proces rejestracji, miksu i masteringu dokonano w Records Workshop.

Komentarz zespołu: "Krocz przez bramy miejsca, które czai się w najmroczniejszych zakątkach twojego umysłu: morderczy lunapark, gdzie każda atrakcja jest przepowiednią straszliwego końca. W "City Of Death", Steamachine zabiera Cię w krętą drogę pełną przerażających atrakcji - od mrocznych klaunów rzeźbiących tłum po akrobatów tańczących na krawędzi otchłani. Ten album to nie tylko zbiór utworów, to narracja przerażającego świata, gdzie koszmary dzieciństwa stają się rzeczywistością.

Zanurz się w "City Of Death", jeśli masz odwagę i przekonaj się, czy uda Ci się wydostać z tego mrocznego lunaparku w jednym kawałku."

Zapraszamy do obejrzenia klipu do singla "Show of Death", za który odpowiada Konrad Pawluk.


Tracklista:

1. City Of Death
2. Show Of Death
3. Monsterland
4. Sinister Reflection
5. Acrobats Of the Abyss
6. Journey Of Madness
7. Toys Factory

Line-up:

Krystian „Juras" Jurkiewicz – gitara, wokal
Konrad „Gałązek" Gałązka – gitara
Dominik „Biały" Gałązka – gitara basowa
Olek Prusinowski – perkusja

źródło: Solid Rock PR

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.