Menu

Dziwna Wiosna zapowiada koncert w Klubie Stodoła w ramach jesiennej trasy, promującej drugi, nadchodzący album zespołu!

Dziwna Wiosna zapowiada koncert w Klubie Stodoła w ramach jesiennej trasy, promującej drugi, nadchodzący album zespołu!
Dziwna Wiosna, warszawskie kosmiczne trio pod wodzą Dawida Karpiuka, powraca do Klubu Stodoła! 14 grudnia zespół zagra w Warszawie swój ostatni koncert w ramach trasy Kilka Osób Przyszło 2 Tour, promującej ich drugi, nadchodzący album.
Bilety na wydarzenie trafiły do sprzedaży!

Czekaliście na drugą płytę? My też! Tak, wiemy, miała się ukazać w zeszłym roku, ale za to ukaże się w tym!

Co się wydarzyło przez ten rok? Dziwna Wiosna zjechała Polskę wzdłuż i wzdłuż, zyskując sobie miano jednego z najlepszych zespołów koncertowych w Polsce. Koncerty Wiosny są jak lot w kosmos, jak podróż między biegunami: jest cisza i piękne melodie, jest wściekła energia i hałas.

Przede wszystkim jednak nasi trzej kosmiczni muszkieterowie: Dawid Karpiuk, Wojtek Traczyk i Łukasz Moskal, pracowali nad drugą płytą, która tym razem już na pewno wyjdzie jesienią i zmiecie nas i was z planszy. Aktualnie panowie wybierają 13 lub 14 numerów z OSIEMNASTU nagranych.

Tegoroczna część trasy Kilka Osób Przyszło 2 Tour obejmie dziesięć miast. Zapowiadamy od końca, bo z Dziwną Wiosną wszystko jest zawsze na odwrót.

Zatem uwaga:

Ostatni tegoroczny koncert Wiosna zagra w WARSZAWIE. A gdzie? W STODOLE OFC!

Kiedy? 14 grudnia!

Kto był w Stodole w zeszłym roku, pewnie jeszcze się nie pozbierał, dlatego zapowiadamy koncert odpowiednio wcześniej. Żebyście potem nie narzekali, że ominęło was najlepsze, najkosmiczniejsze rockandrollowe napierdalando w tym roku.

Przygotujcie się na kosmiczne disco!


Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów, bo Wojtek najbardziej lubi jazz) zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando.
Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. Zaczęli od „Niepewności", wydanej w sierpniu 2020 piosenki, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący „Sen", przebojowe „Stracone" i „Odejdź", „Miłość bez końca" i „Ostatnia noc lata". Wszystkie te numery hulały w radiach jak szalone. W czerwcu 2021 zespół wydał swój debiutancki album, za który otrzymał nominację do Fryderyka. Latem zespół zagrał na największych festiwalach muzycznych w Polsce, takich jak Pol'and'Rock Festival, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal oraz pojawił się na Tarczyński Arena jako suport zespołu Kings Of Leon. Drugi album zespołu planowany jest na jesień 2023 r.

Dziwna Wiosna

14 grudnia 2023, Klub Stodoła

ul. Batorego 10, Warszawa

źródło: Agora

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.