Menu

ATAN- nowa EP-ka !

ATAN- nowa EP-ka !
fot. press
Po bardzo udanym koncercie na Metal Hammer Festival 2023 zespół ATAN wypuścił EP-kę, która fizycznie będzie dostępna 23 czerwca pod szyldem Prog Metal Rock Promotion, ale teraz jest juz dostępna cyfrowo na razie wyłącznie na bandcamp zespołu.

ATAN – zespół prog-rock-metalowy z Londynu, założony w 2020 r. przez Andrzeja Czaplewskiego – gitarzystę i kompozytora oraz Claudię Moscoso – wokalistkę i autorkę tekstów.

Nie jest łatwo w prosty sposób sklasyfikować muzykę ATAN, ponieważ zespół przynosi fascynującą mieszankę progresywnego rocka i metalu, w której często wykorzystywane są struktury polirytmiczne, z partiami z pogranicza soul, aż po djentowe riffy nisko nastrojonych gitar.

Zespół łączy elementy progresywne i metalowe z dużą wszechstronnością i ciekawą barwą głosu wokalistki. ATAN to intrygujące harmonie wokalne, ciężkie riffy 7 i 8-strunowych gitar, melodyjne partie solowe oraz solidny groove sekcji rytmicznej.
Grupa zadebiutowała pod skrzydłami wytwórni Lynx Music albumem zatytułowanym „Ugly Monster”, który ukazał sie 14 wrzesnia 2022 roku.

Album promuje singiel „Absentee”, w którym gościnnie na instrumentach klawiszowych zagrał Derek Sherinian (ex Dream Theater, Sons Of Apollo), można go też zobaczyć w teledysku do utworu „Absentee”.

Drugim utworem promującym płytę jest kompozycja pt. "Origami Doll", do którego zespół zrealizował również teledysk.

Skład zespołu:

Claudia Moscoso - vocals
Andrzej Czaplewski - guitars
Jerry Sadowski - drums
Marcin Palider - bass

www.atanband.com
www.facebook.com/ATAN.2020
www.instagram.com/atan_prog

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.