Menu

Forest Zero prezentują singiel Cowboy Kid

Forest Zero prezentują singiel Cowboy Kid
fot. press
Tak twórczość zespołu przedstawia Michał Szprynger, współzałożyciel oraz gitarzysta basowy:

- Staramy się rozmawiać, a nasze piosenki to efekt rozmów. Nasze piosenki to kompromis w dialogu na argumenty. Nigdy nie było tak, że „jeśli coś ci się nie podoba, to trudno, musisz to zaakceptować”, tylko zawsze dążyliśmy do tego, by z tych odmiennych wizji stworzyć coś, z czego będziemy zadowoleni i co nam się podoba.

Forest Zero to projekt artystyczny utworzony w 2019 roku na fundamentach nieco zapomnianego zespołu Rainforest. Tomasz Bednarek (gitara), Michał Szprynger (bas), Adam Zapał (perkusja) i Marzena Horyza (flet), czyli grupa przyjaciół, którzy przed laty razem występowali, oraz pomagali w organizacji Slot Art Festivalu, postanowiła ponownie zjednoczyć siły twórcze i nagrać zupełnie nowy materiał. Mieli doświadczenie, umiejętności i mnóstwo świeżych pomysłów na to, by połączyć znane z lat 90 alternatywno-rockowe brzmienia z nowoczesnymi tropami dźwiękowymi. Jedynym brakującym elementem w tej układance był nowy wokalista i autor tekstów.

Sieć połączeń zaprowadziła ich do aktywisty i niezależnego rockmana z Minneapolis, Sama Ericksona. Gdy okazało się, że mimo różnicy kultur i lat, artyści świetnie się uzupełniają, zespół zaczął regularną współpracę na zupełnie nowych zasadach, korzystając z możliwości stwarzanych przez nowoczesną technologię. Muzycy wymieniali się plikami, by pracować nad swoimi partiami w domowym zaciszu. Rozwijali pomysły krok po kroku, wersja po wersji… Wiele kilometrów od siebie, w zupełnie innych pomieszczeniach, powstawała wizja nowego albumu.

Utwór dostępny jest na platformach streamingowych:
https://hypeddit.com/forestzero/cowboykid

Więcej o Forest Zero:

https://www.facebook.com/forestzeroband
https://forestzero.net/


źródło: Michał Koch

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.